HTC U Ultra a U Play vstupují na náš trh, ceny jsou opět…. sebevědomé

HTC_U_Ultra_SapphireBlue_MailRES

Společnost HTC nás nejednou přesvědčila o kvalitách svých chytrých telefonů. Přesto se ji na tomto poli dlouhodobě nedaří a smartphonů neprodává jistě ani zdaleka tolik, kolik by si představovala. Svůj díl viny na (ne)prodejnosti zařízení s logem HTC jistě nese i cena. Přesto, že se HTC nevzdává a se smartphony to zkouší dál a dál, je to právě cena, která ve většině případů prodeje daného telefonu pohřbí. Bohužel, HTC pravděpodobně nehodlá svou cenovou politiku přehodnotit, a tak i minulý měsíc představené novinky HTC U Ultra a U Play dostaly velmi sebevědomé cenovky.

Opět povedené, ale drahé?

Za nový TOP model HTC U Ultra si výrobce v předprodeji účtuje 22 895 Kč s DPH. Telefon sice nabídne tu nejlepší aktuálně dostupnou výbavu, na druhou stranu se však stále jedná o výbavu loňských TOP modelů a ty letošní mají dorazit již velmi brzy. Lze také předpokládat, že vlajkové lodě konkurence nabídnou nejen lepší výbavu, ale také přinejmenším stejnou, nebo ve většině případů i nižší cenu.

HTC U Ultra

HTC U Ultra

0.2
  • Displej 5,7", QHD, SuperLCD 5
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 12 825 Kč

Bohužel ani model HTC U Play není zrovna z levného kraje. V předprodeji si za něj HTC říká o 13 495 Kč s DPH. To je sice mnohem přijatelnější suma, ovšem za dané peníze by se v telefonu mohl ukrývat alespoň MediaTek Helio X20 nebo Snapdragon 650. Namísto toho HTC vsadilo na MediaTek Helio P10. Ten je určen do telefonů spadajících do nižší-střední třídy s cenou okolo 6 000 Kč. Obě novinky u nás právě vstupují do předprodeje a oficiálně na náš trh dorazí v první polovině března.

HTC U Ultra a U Play

Plánujete nákup některé z novinek HTC U Ultra, nebo U Play i přes jejich vyšší cenu?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)