HTC slibuje dvouletou podporu stěžejních modelů pro Severní Ameriku

htc_ico

Vydávat aktualizace na starší modely telefonů a tabletů pochopitelně nelze donekonečna – výrobce to stojí nemalé finanční i personální zdroje, časem navíc přestává stíhat i hardware. Jakýmsi nepsaným pravidlem se stalo, že vlajkové lodi dostávají updaty na novější verzi systému po dobu osmnácti měsíců, tedy rok a půl. Naposledy se tak ve velkém dočkali zklamání majitelé mobilů Samsung/Google Galaxy Nexus, kteří neobdrželi Android 4.4 KitKat.

HTC slibuje dvouletou podporu stěžejních modelů pro Severní Ameriku HTC slibuje dvouletou podporu stěžejních modelů pro Severní Ameriku

Z řady se rozhodla vybočit tchajwanská firma HTC, která oznámila závazek, podle kterého budou všechny stěžejní modely dostávat “všechny hlavní aktualizace Androidu” po garantovanou dobu dvou let od data vydání. Pozdější informace ale doplňují, že se uvedený slib týká pouze severoamerických verzí zařízení, nicméně modely jsou většinou shodné i pro zbytek světa, tudíž není důvod, aby update nedostali například evropští uživatelé.

Ne vždy jsou ale verze pro jednotlivé trhy zcela shodné – například HTC One X byl vyráběn ve dvou variantách: jedna měla procesor Qualcomm Snapdragon, druhá nVidia Tegra. Firma přitom uvedla, že z důvodu odmítnutí potřebné podpory (konkrétně mělo jít o zdrojové kódy pro podporu procesorů) ze strany nVidie ukončuje aktualizace obou zařízení verzí Androidu 4.2.2, aby nedošlo k rozdílům ve verzích OS na stejném modelu. V tomto případě by skutečně Američané mohli obdržet další update (pravděpodobně rovnou na Android 4.4 KitKat), neboť operátor AT & T prodával variantu s čipsetem Qualcomm.

Redaktor serveru Android Police David Ruddock podotýká, že vlastně není jasné, co přesně znamená “dva roky” – zda podpora bude zahrnovat všechny aktualizace Androidu vydané v tomto časovém horizontu, nebo jen to, že HTC bude poskytovat aktualizace v období dvou let. Stejně tak není jisté, které telefony budou v množině považované za “stěžejní modely” či “vlajkové lodě”.

Nezbývá než doufat, že alespoň u některých modelů bude “vedlejším produktem” také update pro jejich evropské verze. HTC by tím získalo malou konkurenční výhodu, kterou v současnosti potřebuje doslova jako sůl.

Zdroje: 4PDA, Engadget, Mobil Telefon, HTC Source, Phandroid, Android Police, Droid Life, Android Authority, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)