HTC a Nokia oznámily dohodu o spolupráci – vleklé soudy jsou u konce

TechOne3_Nokia-HTC-deal

Sňatek z rozumu, který však může být výhodný pro obě strany. I takto by se dala shrnout situace okolo vztahů mezi HTC a Nokií. Během posledních měsíců se mezi společnostmi rozhořelo hned několik sporů o patenty, které skončily jak jinak než u soudu. HTC většinu z nich prohrálo, což kromě jiného ohrožovalo jeho působení na německém trhu. Obě firmy nakonec usoudily, že lepší než se dlouze soudit, bude spolupracovat a tak oznámily dohodu o patentové a technologické spolupráci. HTC má v rámci dohody platit Nokii určité poplatky za využívání jejího “know-how”. Tchajwanský výrobce zároveň může Nokii nabídnout portfolio svých patentů na poli LTE konektivity.

Nokia-vs-HTC

Vzhledem k tomu, že se aktuálně ani jedné společnosti nijak zvlášť nedaří, společná dohoda může posílit oba účastníky. Kromě sdílení patentů budou firmy prý hledat prostor pro budoucí spolupráci při vývoji nových technologií.

Zdroj: AndroidAuthority

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek