Menu

HTC: Loňský neúspěch se nebude opakovat

Společnost HTC, která na Mobile World Congress 2012 v Barceloně představila novou řadu One a Sense 4, si je jista, že letošní rok se bude dařit o poznání lépe než teň loňský. Tato slova vyřkl Peter Chou, výkonný ředitel společnosti.

Dopomoci k tomu má vlajková loď HTC One X s velmi výkonným čipem Nvidia Tegra 3 a model One S vybavený řešením od společnosti Qualcomm. HTC se již dříve nechalo slyšet, že nová verze Sense bude jiná než ty dosavadní, které už jsou příliš složité a oddalují se tak od původního konceptu. Stejně tak chystá společnost v letošním roce vydat menší počet zařízení, zato však zapracovat na jejich podpoře. Minulý rok totiž bylo HTC kritizována především za produkování spousty telefonů, které se lišily jen minimálně a jejich podpora je mizivá.

Již přechod leden – únor zaznamenal nárůst podílu HTC a předpokládá se, že druhé čtvrtletí bude obzvláště vydařené, protože již budou v prodeji telefony řady One.

Jste také přesvědčeni, že se letos bude značce HTC dařit?

zdroj: androidpress.com

 

 

Komentáře

Vasek2015

Vasek2015

9.3.2012 8:18

Jestli to sense nebude tak zabořené do systému a HTC se opravdu bude věnovat podpoře tak věřím, že by mohli mít letos větší úspěch než loni. Kéž by i samsung zapracoval na lepší podpoře a především všchni výrobci po vzoru Applu věnovali dostatečný vývoj svým mobilům. Myslím, že míň telefonů ale za to větší vývoj co do vyladění SW a HW by jim prospěl. Udělat to takhle jeden z výrobců (HTC či Samsung a další) tak by po nějakém čase mohl konkurovat Applu a Apple by krásně začal strádat neboť by musel zlevnit jedině. Ale je to jen sen :D doufat můžu ale :D

Petr

Petr

9.3.2012 8:53

Píčo xD . Oddalovalují… Opravit! xD
Ale jinak jsem zvědav. Měli by se vzchopit o co se designu týče – je to žalostné. A to jsem je měl tak rád!

//Díky, opraveno. S pozdravem J.D.

Uni

Uni

9.3.2012 9:37

Zmínka o výkoném Tegra 3, to mě mate, pokud chápu z kontextu komentářů, tak jak čipy od Samsungu, tak Apple jsou výkonnější. Tedy od dvou největších konkurentů. Zřejmě především v jedno vláknových aplikacích, ale víme, jak je to s podporou multijader obecně, že…

Jenda

Jenda

9.3.2012 9:38

Jenže Apple může klidně prodávat iPhony a iPady za výrobní cenu, protože Applu generuje zisk App store a to tak, že velice slušně. Zatímco výrobci telefonů pro Android musí na prodeji telefonů i vydělat, protože z Google Play mají kulové. Proto může být Apple levnější. Apple má také podstatně nižší náklady na výrobu. Teď objednal 65 milionů displayů pro iPad3. Takže cena je taková, že i když ten display je bezkonkurenčně nejlepší na trhu, iPad3 bude levnější než podobně výkonné zařízení na Androidu. Že je Apple drahý? To ano, ale on prodává za to, za co může. Klidně slevní, ale proč?

Libor Foltýnek

9.3.2012 10:46

Já už jim nevěřím ani nos mezi očima, to je to. Stejně jako jsem se spálil u LG (no dobrá, LG je ještě jiná kapitola), jsem teď pálen od HTC.
U EVO 3D slibovali ICS v prosinci – akorát spletli asi rok…
No a ty nové mašinky – nemůžu si pomoct, ale to si dělají srandu? Možná bych přežil absenci paměťové karty, ale opravdu nerozdýchám nevýměnnou baterii – když na baterku si píše běžně životnost pouze 6 měsíců. To jako mám co půl roku posílat telefon do servisu? A to je otázka, jestli vůbec půjde vyměnit, protože třeba u Nokie tvrdí, že to je monolit, takže asi ne…?

Vasek2015

Vasek2015

9.3.2012 11:56

baterku každých 6měsíců? Vy ten telefon asi mučíte. já s bateriemi neměl nikdy žádný problém. Dokonce i SE W810i(používám neustále) vydrží pořád to co na začátku před pár lety(pouze nabíječku už mám třetí nebot mají nešťastně řešený konektor)

Sir Sprice

Sir Sprice

9.3.2012 12:18

To Libor: Naprosto souhlasím ! Měl jsem HTC Desire a přemýšlel jsem udělat root kůli nedostatečné paměti, ale bylo oznámeno Froyo (Android 2.2), tak jsem na něj čekal a nakonec jsem čekal o čtvrt roku více. Když po nějáké době bylo vidět, že stejně se nedá všechno instalovat na kartu, tak byl oznámen zase nový systém, kteý vyjde dříve.. nakonec se čekalo snad o 10 měsíců déle a dospělo to do fáze, kdy HTC uvedlo, že update ani nebude. Po reakcí lidí vyšla nakonec nějáká vývojářská verze. No konečně jsem měl update a nakonec jsem telefon vyměnil za novější HTC Evo 3D. Na Evo slíbenej update na konec roku zase nevyšel, poté měl vyjít začátkem roku, z čehož se vyklubala až druhá vlna po Sensationu, takže někdy květen?? No zase jsem se nedočkal a telefon už nevlastním.
Těšil jsem se na HTC One X, vypadalo to konečně na můj ideální telefon, ale HTC to muselo prostě zabít :( nevyměnitelnou baterii. Ano, je to veliký problém, vzhledem k tomu, že jsem Evo 3D nabíjel i 3x denně a po třičtvrtě roku jsem zaznamenával problémy s velice nízkou baterií, ale člověk věděl, že jí může vyměnit a teď to nepůjde?? To bude novej telefon zařízení, které vydrží rok a pak půjde do háje? No, přemýšlím, jestli na něj čekat anebo vzít Samsung Galaxy Note

Stepaan

Stepaan

9.3.2012 12:45

Jak je vidět, tak tragická podpora a nestoudně zpožděné aktualizace nejsou jen doménou Sony (Ericssonu) a Toshiby, se kterýma mám hodně smutné zkušenosti. Android mám i nadále rád, ale ať se papalášové nahoře nedivěj, že se jim pořád nedaří, jak by si představovali (v porovnání s Vy víte s kým)…
Nevlastním nic od ASUSu, ale jak to sleduji, tak je asi jedinej, kdo nekašle na lidi, co jim už jednou za zařízení zaplatili.

Libor Foltýnek

9.3.2012 22:06

Vašek: mně osobně se to nestává – ne tak rychle (u foťáků a neznačkových baterek ano), ale bavím se obecně – životnost baterie se uvádí 6 měsíců. Co pak?

U HTC byl největší problém to, že neměli žádnou jasnou vlajkovou loď. Chvíli se tak tvářil Sensation, pak EVO, pak Sensation XE… Jenže když roli vlajkové lodi tak rychle přebírají nové modely a HTC se pak staví k update stylem “nejprve vlajkové lodi” tak je to problém – já si vlajkovou loď kupoval, ale oni ji rychle odepsali (přitom EVO 3D je na tom hardwarově dost dobře, si myslím)

Uni

Uni

9.3.2012 22:36

Stepaan: Tak zrovna SE (S) prostě nabídne/nabízí ICS na komplet loňskou řadu nebo všechny Xperie?, tady nadávat… Vychvalovat Asus je fajn, ale nemají telefo, lehce “problém”. Ale faktem je, že už u PDA patřili mezi ty lepší, takže ano, tihle patří k nejlepším.
Libor Foltýnek: To je právě obrovská síla Applu, neodstřeluje morální hodnoty svých produktů (a nyní to ještě více posiluje, viz iPad a odstraněné číslování), nechce frustrovat. Přeborníky v tom jsou tebou zmiňované HTC a SE. Tam ti hiend odstřelí dřív, než naplní sliby k předešlému modelu, drsné.

Muk

Muk

10.3.2012 14:57

“Vašek: mně osobně se to nestává – ne tak rychle (u foťáků a neznačkových baterek ano), ale bavím se obecně – životnost baterie se uvádí 6 měsíců. Co pak?”

Ne, to se opravdu nikde neuvadi. Uvadi se, ze zaruka na baterii je 6 mesicu. To nema absolutne nic spolecneho s tim, jak dlouho dokaze fungovat.

RSS (komentáře k článku)