HTC Dragon: Pověst o 1GHz procesoru a 800x480px rozlišení

No Image-02

V dílnách někde na území Tchajwanu se možná rodí nový bojovník, který svými vlastnostmi každému minimálně vyrazí dech. Jak jinak nazvat telefon s údajným 1GHz procesorem, rozlišením 800×480 (respektive 480×800) pixelů a názvem Dragon.

Na své Touch HD čeká Android jako na vysvobození z pověstí mladého a co do funkcí osekaného systému. Úlohu nejlepšího telefonu s Androidem měl převzít tajemný Sony Ericsson Xperia X3. Ale zdá se, že úder příjde přímo z HTC.

Pravdivý původ této pověsti začíná na XDA-Developers. Někteří vývojáři dostali do ruky experimentální build systému Android, který má být určený pro zařízení s názvem HTC Dragon. Podle systémového souboru buildu můžeme mluvit o následujících parametrech:

  • Android 2.0
  • Qualcomm Snapdragon 1GHz procesor
  • rozlišení 800×480 pixelů

So, what I’ve got here is a little build we’re referring to as the “Pet Dragon”. It’s highly experimental at the moment…and from what I have noticed after reviewing the build.prop files from this “system dump” of the device I spoke of earlier today…HTC Dragon. (dubbed “Zoom 2″) —> the screen resolution is 800×480…which as you can tell is quite an impressive resolution. Judging from the release keys, it’s also a capacitive touch screen device. Now, having said all this…it IS NOT the HTC Leo, HTC Desire, or Passion. Because this device is in fact operating on the “2.0″ firmware along with the HTC Sense user interface applied for style. So, it’s like an “Eclair Hero”. Lol.

Unzip the packaged files, and enjoy.But again, bare with me…it’s still very “bare bones” and needs a lot of work…but this device is going to be a GAME CHANGER! Perhaps more so than the HTC Leo!

Reignzone na XDA-Developers

Označení GAME CHANGER je myslím velmi trefné. Android verze 2.0 může být totiž již dostatečně vyladěný systém, který spolu s parametry telefonu mohou opravdu velice výrazně zamíchat kartami na trhu mobilních telefonů, především pak u zákazníků trochu spícího Windows Mobile. Dragon by za sebou mohl nechat i nového velikána HTC Leo, první telefon s 1GHz procesorem, který na trh dorazí zřejmě dříve.

HTC Dragon, také jako Zoom 2, by měl jít do prodeje zřejmě s verzí systému Android 2.0 Eclair. V současné situaci, kdy jsme před vlastním vydáním Donutu (pro neanglické země) by to mohlo znamenat, že bychom se příchodu telefonu na trh mohli dočkat někdy začátkem příštího roku.

htc_dragon_02htc_dragon_01htc_dragon_03

Všimněte si na jednom ze screenu odkazu na zatím nefungující stránkny htc.com/dragon.

A tím pověst o Dragonu končí. Jak se vám líbila?

Zdroj: Phandroid.com, XDA-Developers.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

tomtom_ico

Navigace TomTom je na cestě na Android Market

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
spiderman-wide

Pařba na víkend – tipy na Android hry 23

Hry Jirka Pernica Jirka Pernica
3 min. uložit na později
ht_microsoft_cc_120823_wg

Microsoft Office na Androidu

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
htc-logo-1

Je HTC Desire (Bravo) upravený Nexus One?

Články Martin Prokop Martin Prokop
2 min. uložit na později

Komentáře (10)