HTC Desire v našich rukou, preview + video

htc-logo-1

Než se pustíme do psaní plnohodnotné recenze, která bude na Svět Androida doufejme příští týden (popř. za 14 dní), chtěl bych zde uveřejnit malé preview na tuto naprostou novinku od HTC.

Videopreview naleznete v dolní části článku!

HTC Desire se začal v České republice prodávat hned po Velikonocích, a to ve většině e-shopů s mobilními zařízeními. Já jsem nemohl odolat a jeden jsem si objednal sám pro sebe. Ten byl připraven na vydání dnes a již nyní mohu psát první postřehy a pocity.  Po rozbalení se koná malý “Wow efekt“, neboť zařízení vypadá moc hezky, příjemně se drží v ruce a po prvním spuštění se zmíněný efekt nezmenší, ba naopak. Displej AMOLED o velikosti 3,7 palců září s logem HTC a nápisem “Quietly brilliant“, což tak na první pohled působí.

Konstrukce telefonu je povedená, zadní strana je sice z plastu, přesto do ruky padne skvěle. Překvapila mě váha přístroje, ta je velmi příjemná – 135 gramů na takhle velké zařízení je málo (ale není divu, baterie je menší než například u HTC Hero, uvidíme jak vydrží). Čtveřice klasických tlačítek pod displejem doplňuje design telefon o tmavě stříbrnou barvu a vše ladí dobře. Optický trackball uprostřed reaguje rychle, i když občas trochu nepřesně, uvidíme, jestli si člověk zvykne. Na zadní straně, kromě velké dávky plastu a nápisu HTC a “With HTC Sense”, najdeme objektiv 5 MPx fotoaparátu a přisvětlovací diodu, která pomáhá na cestě za kvalitními fotografiemi. To je ke konstrukci zatím vše, více v kompletní recenzi brzy.

Po najetí systému Android ve verzi 2.1 a prostředí Sense je nejeden člověk okouzlen. Nastavení probíhá klasicky – přihlášení na účty Google, Facebook, Twitter atd. Hlavní obrazovka, kde dominují velké hodiny s aktuálním stavem počasí, působí na velkém displeji pěkně, prostředí Sense je svižné, ale jen do té doby, než někoho napadne použít jednu z tzv. “Aktivních tapet” (známe spíše jako živé tapety). Poté je prostředí zpomaleno, proto jsem zatím raději přešel na normální, statické pozadí, i když za cenu obrazovky bez efektů. V aktualizovaném prostředí Sense najdeme spoustu novinek, od nových widgetů, přes nové ikonu programů, až po vychytávky typu Friends Stream atd.

desire_1

Další první postřehy jsou:

  • fotoaparát je opravdu vylepšený (zatím ale nemám žádné ukázkové fotografie) – více nastavení, blesk
  • baterie při nabíjení se mírně přehřívá, doufám ale, že to nebude mít vliv na její životnost
  • systém šlape rychle, člověk nemusí na žádnou operaci moc dlouho čekat (1GHz procesor je znát)
  • multitouch je citlivý, při používání na obrazovkách Sense funguje přesně

Přikládám ještě link na alternativní video (nahrané přes můj účet na YT, kde je kvalita zaostření o něco lepší)

To je pro dnešek pravděpodobně vše, další postřehy, pocity a zkušenosti budou v kompletní recenzi, kterou už nyní začínáme připravovat.

Martin Prokop
O Autorovi - Martin Prokop

Autor se zabývá webdesignem, PC hrami, vším moderním kam patří i OS Android a všechny přístroje na něm běžící. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)