Google prožívá skvělé období – výsledky hospodaření jsou nad očekávání

Google-Logo

Google v týdnu potěšil všechny své investory, když zveřejnil výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2014. Podařilo se mu celkem výrazně porazit očekávání analytiků a investorů a zároveň překonal své výsledky z prvního kvartálu. Celkové příjmy činily 15,96 miliard dolarů. To je o 22 % více než ve stejném období loňský rok. Skoro 11 miliard do Googlu přiteklo z jeho vlastních stránek, což je pozitivní, neboť je vidět, že Google používá čím dál tím více lidí. Internetovému gigantovi se daří, což se podepsalo i na počtu jeho zaměstnanců. Ještě loni zaměstnával 49 829 lidí, aktuálně je to již 52 069.

google_logo

Jak jsme již zmínili, firma ze Silicon Valley zároveň výrazně předčila konsenzus analytiků. Ti očekávali celkový příjem 12,32 miliard dolarů. Zisk na akcii dosáhl 6,08 dolarů. I další klíčový údaj se pro Google vyvíjí dobrým směrem. Počet placených prokliků povyrostl o 25 % oproti loňskému roku. O zhruba 6 % však klesla průměrná cena jednoho kliknutí.

google uptrend

Trhy na reportované výsledky zareagovaly pozitivně a akcie Google povyskočily zhruba o 4 %.

Zdroj: InvestorGoogle.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)