Google testuje změny v rozhraní aplikace YouTube pro Android

YouTube editor videí

Vypadá to, že Google testuje významné změny v rozhraní aplikace YouTube pro Android. Hned několik čtenářů serveru Android Police, kteří patrně byli součástí testovacího vzorku, poslalo snímky obrazovek a videa, dokumentující vylepšení uživatelského rozhraní.

Nejviditelnější rozdíl se projevuje při procházení seznamu videí, kde se zobrazuje karta Videa, jež je k vidění také při prohlížení kanálu nebo historie sledovaných videí. Obsah se zde zobrazuje v podobě řady velkých náhledů, zabírajících celou šířku obrazovky. Jedním klepnutím lze spustit přehrávání bez nutnosti přecházet na stránku videa. Uživatel pak může nadále procházet seznam dostupných klipů, aniž by to ovlivnilo přehrávání. Pokud je vám sympatické přehrávání v rohu obrazovky, je zde nové tlačítko pro tento způsob otevření.

Jestliže otočíte telefon či tablet na šířku, náhledy se opět přizpůsobí šířce obrazovky – tahem nahoru nebo dolů pak můžete seznam procházet. Vše si jistě lépe představíte po zhlédnutí následujícího videa.

Změny v rozhraní aplikace YouTube

Experimental YouTube Changes

Experimental YouTube Changes

Změny v uživatelském rozhraní patrně může zapnout Google na straně serveru, neboť i v nejnovější verzi aplikace YouTube (10.36) zůstává prostředí aplikace při starém. Pro srovnání se můžete podívat, jak vypadá v současnosti karta Videa u většiny uživatelů.

YouTube
YouTube

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)