Chystá se Google Nexus 9 – vážný konkurent pro iPad Air od Applu?

nexus9_ico

Podle nejnovějších informací serveru Digitimes Google údajně pracuje na konkurentovi tabletu Apple iPad Air. Pokud bychom těmto informacím důvěřovali, jednalo by se pravděpodobně o Nexus 9. Zdroj tvrdí, že očekávané zahájení výroby je plánováno na červenec tohoto roku. Kdo bude skutečným výrobcem, ale není v tuto chvíli známo.

Novinka bude mít údajně displej s úhlopříčkou 8,9″ s rozlišením vyšším než 2K. Ve hře je také možnost, že operačním systémem bude Android 5.0 – v takovém případě lze očekávat představení v rámci vývojářské konference Google I/O, která začíná 25. června.

Již se objevily i spekulace o ceně, která by se měla pohybovat kolem 299 dolarů, tedy v přepočtu 5 900 Kč bez daně a cla. Nexus 9 by tak byl zajímavou kombinací kompromisní velikosti při zachování snadné přenositelnosti, dobré ceny a solidního výkonu.

Očekává se, že kromě tohoto kousku přijde Google ještě s jedním, tentokrát menším tabletem Nexus, který bude mít displej velký sedm nebo osm palců (pravděpodobnější je ale třetí generace Nexusu 7).

V roce 2013 měl Android nadpoloviční podíl v segmentu malých až středně velkých tabletů a očekává se, že letos dosáhne dalšího nárůstu zastoupení. Řada výrobců se již začala orientovat na osmipalcové tablety (např. LG G Pad 8.3), zatímco modely se sedmipalcovým a menším displejem budou určeny především zákazníkům, očekávajícím i funkce pro telefonování (do tohoto segmentu začínají stále více zasahovat phablety). Naopak v segmentu větších obrazovek představovalo zastoupení Androidu jen něco kolem 30 %, přičemž 60 % uzmuly iPady od Applu a 10 % tablety s Windows.

Zdroje: Mobil Telefon, Digitimes, Hi-Tech, BGR, GSM Arena (blog), TechWorld, AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)