Google otevře v New Yorku svůj kamenný obchod s hardwarem

kamenne_prodejny_google_ico

Jak bylo cítit již na představení nových zařízení, Google je odhodlán profilovat se jako značka na poli hardwaru. Svědčí o tom například nový slogan “Made by Google,” používaný v průběhu celé kampaně na poslední produkty. Jako by tímto počínáním chtěl vyzvat na přímý souboj největšího rivala platformy Android – společnost Apple s jejími iPhony. Dalším krokem v tomto “bojovém plánu” je otevření pobočky. V ní si zákazníci budou moci prohlédnout a možná i zakoupit značkové produkty. Google má svůj kamenný obchod s hardwarem otevřít v New Yorku.

Stránka s oznámením zatím neposkytla mnoho informací. V tuto chvíli je známo, že kamenný obchod bude otevřen ve čtvrtek 20. října na adrese 96 Spring St New York, NY 10012. Termín odpovídá oficiálnímu zahájení prodejů telefonů Google Pixel. Pohled do Map Google ukazuje, že na tomto místě je obchodní centrum, ve které má prodejny například umělecká galerie Gallery Revel Inc, prodejna textilu Halston, obchod s hodinami Victorinox Swiss Army či pořadatelská agentura Terrapinn Inc.. Lze předpokládat, že vyhledávací gigant ve své prodejně nabídne produkty, které lze koupit v internetovém obchodě Google Store – tedy například nové Pixely, brýle pro virtuální realitu Daydream View, chytrý reproduktor Google Home, Chromecast Ultra a Google Wifi. Některé zahraniční zdroje však uvádějí, že půjde jen o dočasnou aktivitu.

Kamenný obchod Google bude otevřen ve čtvrtek 20. října na adrese 96 Spring St New York, NY 10012 Kamenný obchod Google bude otevřen ve čtvrtek 20. října na adrese 96 Spring St New York, NY 10012

Klasický kamenný obchod, nebo jen showroom?

Google experimentoval s klasickými obchody již v minulosti. V době, kdy světu vládly Google Glass, přišel s několika pobočkami (v Los Angeles, San Francisku, New Yorku a Londýně) ve stylu showroomu, kde si zájemci mohli v té době revoluční produkt vyzkoušet. Kromě toho má svou sekci také v obchodě Currys PC World v Londýně. Masové otevírání poboček ve stylu Apple se sice zdá nepravděpodobné,  situace se může změnit s posunem strategie do role výrobce. Stejně tak je ale možné, že cílem pobočky bude poskytnout spotřebitelům “zážitek” a nechat je vyzkoušet si produktovou nabídku společnosti. Možná je chystaná pobočka zárodkem mnohem většího plánu. Na to, co Google opravdu plánuje, si ale budeme muset ještě deset dnů počkat.

Co myslíte: otevře Google v New Yorku klasický kamenný obchod, nebo půjde spíše o showroom, kde si zákazníci budou moci prohlédnout a vyzkoušet jednotlivá zařízení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, engadget.com, popup.withgoogle.com, engadget.com, techtimes.com, techcrunch.com, ibtimes.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)