Google Nearby se blíží – nová funkce, která komunikuje s ostatními ve vaší blízkosti

google-nearby

Společnost Google, která stojí za systémem Android, se stále snaží držet krok s (či před) konkurencí a představuje stále nové a nové služby a funkce. Jednou z chystaných služeb bude Google Nearby, které by mělo dorazit v jedné z blížících se aktualizací Google Search. O co se jedná? Popis aplikace přímo od Googlu zní následovně:

Služba Nearby vám umožní připojit, sdílet a dělat další interakce s lidmi, místy a zařízeními ve vaší blízkosti. Pokud je funkce Google Nearby pro vás účet aktivována, Google může pravidelně zapínat mikrofon, W-Fi, Bluetooth a další podobné funkce na vašem telefonu.

Jinými slovy můžeme touto funkcí ovládat naše další přístroje či příslušenství, aniž bychom museli přímo ovládat mobilní telefon. Podobně by měla probíhat i komunikace mezi jednotlivými uživateli. Napadá nás hned spousta využití v domácnosti s chytrým příslušenstvím, které bude nyní automaticky reagovat na naši přítomnost či jiné podněty. Samozřejmě nebude chybět ani možnost zvolit si, pro koho budeme v tomto režimu viditelní. Zároveň ale Google upozorňuje, že při aktivaci této funkce jsou automaticky aktivní také další služby spojené s odesíláním vaší polohy. Google Local History a Location Reporting jsou k využívání Google Nearby nezbytné. Pro některé uživatele je fakt, že Google sleduje jejich polohu, nemyslitelný.

google-nearby

Google Nearby představen na Google I/O 2014?

Co říci závěrem? Na funkci Google Nearby se těšíme, neboť se stanou naše chytré mobilní přístroje ještě o něco užitečnější. Zároveň máme ale trochu obavu, jak se tato funkce podepíše na stavu baterie a také ochraně soukromí. Nemáme zatím informace o tom, kdy se nová funkce objeví – může to být s některou z následujících aktualizací Google Search nebo i na akci Google I/O, která vypukne již 25. – 26. června.

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek