Menu

Google Nearby se blíží – nová funkce, která komunikuje s ostatními ve vaší blízkosti

Společnost Google, která stojí za systémem Android, se stále snaží držet krok s (či před) konkurencí a představuje stále nové a nové služby a funkce. Jednou z chystaných služeb bude Google Nearby, které by mělo dorazit v jedné z blížících se aktualizací Google Search. O co se jedná? Popis aplikace přímo od Googlu zní následovně:

Služba Nearby vám umožní připojit, sdílet a dělat další interakce s lidmi, místy a zařízeními ve vaší blízkosti. Pokud je funkce Google Nearby pro vás účet aktivována, Google může pravidelně zapínat mikrofon, W-Fi, Bluetooth a další podobné funkce na vašem telefonu.

Jinými slovy můžeme touto funkcí ovládat naše další přístroje či příslušenství, aniž bychom museli přímo ovládat mobilní telefon. Podobně by měla probíhat i komunikace mezi jednotlivými uživateli. Napadá nás hned spousta využití v domácnosti s chytrým příslušenstvím, které bude nyní automaticky reagovat na naši přítomnost či jiné podněty. Samozřejmě nebude chybět ani možnost zvolit si, pro koho budeme v tomto režimu viditelní. Zároveň ale Google upozorňuje, že při aktivaci této funkce jsou automaticky aktivní také další služby spojené s odesíláním vaší polohy. Google Local History a Location Reporting jsou k využívání Google Nearby nezbytné. Pro některé uživatele je fakt, že Google sleduje jejich polohu, nemyslitelný.

google-nearby google-nearby-2 google-nearby-3

Google Nearby představen na Google I/O 2014?

Co říci závěrem? Na funkci Google Nearby se těšíme, neboť se stanou naše chytré mobilní přístroje ještě o něco užitečnější. Zároveň máme ale trochu obavu, jak se tato funkce podepíše na stavu baterie a také ochraně soukromí. Nemáme zatím informace o tom, kdy se nová funkce objeví – může to být s některou z následujících aktualizací Google Search nebo i na akci Google I/O, která vypukne již 25. – 26. června.

zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

7.6.2014 13:00

Honzaaaaaaaaaa
Díky za komentář – specifické použití zatím neznáme, spíše jde o službu, která další zajímavé funkce zprostředkuje. Napadá mě třeba odemknutí vašeho Chromebooku jen přiblížením se k telefonu atp.

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
7.6.2014 14:07

Nevim jak vy, ale ja jsem z clanku nepochopil co to ma delat

AntiApple

AntiApple

7.6.2014 14:08

AirPlay z iOS :(

kenny

kenny

z aplikace
7.6.2014 14:18

Kompletne ti prelustrovat telefon a este cez tvoj ostatnym….

Lada

Lada

7.6.2014 14:24

Vidim využití, gnow už ted ví, kde jsem zaparkoval, kdykoliv se sw přiblížím k autu tak se zapne Bluetooth a spáruje se s handsfree v autě. Jinak ochrana soukromí je mi vcelku u hvězdičky. Kdo o mě chce něco vědět stejně už to ví. Takže proč služby nevyužívt naplno.

bitboy

bitboy

8.6.2014 11:47

Lada: tvoj telefón je zdrojom informácií nie len o tebe, ale aj o tvojich známych a priateloch. Tak by si sa k nemu mal aj správať.

RSS (komentáře k článku)