Google Map Maker konečně v České republice!

google-map-maker-logo

Pokud aktivně používáte mapy od společnosti Google, tak pro vás máme máme dobrou zprávu. Žádné mapy nejsou dokonalé a sem tam obsahují nějakou tu chybu. Pokud víte o nějaké chybě, která vám do teď znepříjemňovala život, nyní bude vašemu utrpení konec! Google konečně přichází se službu Google Map Maker i do České republiky!

logo-map-maker

Map Maker… O co jde?

Jedná se o jednoduchou webovou službu, která vám umožní aktualizovat a upravovat mapové podklady nejen České republiky.  Za cíl projektu je kladeno zlepšení podkladů v málo přístupných lokalitách, kde pomohou především znalosti místních obyvatel. Pokud tedy víte o nějaké nesrovnalosti v poloze silnic, lesů, či jakéhokoliv jiného objektu, nyní budete mít možnost ho velmi jednoduše upravit. Kromě samotných úprav je dostupná i kontrola ostatních uživatelů.

mapmaker

Pokud vás novinka zaujala a máte zájem zúčastnit se vylepšování mapových podkladů, tak můžete začít ihned. K samotné úpravě se dostanete skrze stránky Mapy Google, kde v pravém spodním rohu najdete tlačítko Nahlásit problém. Po rozkliknutí se objeví další nabídka, která vám mimo jiné nabídne i přímou úpravu přes Google Map Maker. Kromě tohoto způsobu je možné zadat přímou adresu webové služby Google Map Maker.

Aktuální dostupnost služby

mapmaker2

Pomocí Map Makeru je na Mapách Google možné:  

  • vytvořit nový objekt, např. významnou budovu, park, školu,
  • zakreslit nebo dokreslit silnici, řeku, trať, popřípadě změnit jejich jméno,
  • vytvořit nebo upravit ohraničení budov a územně správních celků,
  • doplnit nebo upravit detaily, např. otevírací hodiny, povrch silnice,
  • odstranit nepřesné, zastaralé informace a duplicity,
  • upravit stávající objekt či aktualizovat ulice například v rodném městě.

Zaujala vás nová služba? Plánujete upravovat nějaké lokality?
Zdroj: Google

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)