Google Brillo – Android v ledničce, pračce nebo třeba v termostatu

75642172-2-1024×683

Již minulý týden jsme vás informovali o tom, že Google chystá nový projekt s označením Brillo, který představuje systém pro zařízení domácnosti. Dnes byl systém Brillo při příležitosti konference Google I/O 2015 odhalen světu. Google nazývá celý tento projekt Internet of Things, čímž sleduje snahu propojení téměř všech domácích zařízení do jednoho ekosystému. Právě Brillo představuje systém, který je díky extrémně nízkým nárokům na hardware připraven obsluhovat “hloupější” zařízení – chytré dveře, ledničky, termostaty, zvonky apod. Systém staví na jádru Androidu a podporuje bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth Low Energy, díky čemuž mohou jednotlivá zařízení komunikovat mezi sebou. Právě zmíněnou komunikaci zajišťuje jazyk s názvem WEAVE, který dokáže propojit zmíněná zařízení se systémem Brillo, cloudem a například mobilní telefony s Androidem.

Google Brillo weave

Google více informací o tomto systému neposkytl a nový systém se rozloučil s informací, že se do rukou uživatelů dostane až ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)