Powerbanka Genius ECO-u1200 – když baterie v mobilu nestačí (recenze)

Genius ECO-u1200 –  náhledový obrázek

Kdo používá chytrý mobilní telefon velmi intenzivně na cestách, jistě se mu bude hodit powerbanka, která umožní přístroj opakovaně dobít. Dnes si představíme zajímavý model Genius ECO-u1200, který nabídne obrovskou kapacitu, dva USB výstupy či hliníkovou konstrukci.

Obsah recenze

Obsah balení

Útroby balení jsou skromné, kdo by ale potřeboval u powerbanky více? V krabičce se tak ukrývá samotná baterie Genius ECO-u1200, Micro USB kablík pro nabíjení ostatních přístrojů a dobíjení powerbanky a jednoduchý návod.

Genius ECO-u1200 -  obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Výrobce této powerbanky žádným způsobem neexperimentoval a tvarově připomíná Genius ECO-u1200 spoustu dalších modelů na trhu – obdélníkový tvar ukrývá veškeré ovládání na přední straně. Obal baterie je z hliníku, který vypadá poměrně dobře. Pochválit ale rozhodně nemůžeme ostré hrany konstrukce, o které by nebyl problém se ani pořezat. Mohou vám rovněž poškrábat mobilní telefon i další předměty, pokud by byly umístěny společně například v batohu.

Genius ECO-u1200 - konstrukce, přední strana (3)

Powerbanka je na svou kapacitu poměrně velká (150 x 74 x 14 mm ), hmotnost 285 gramů je pak spíše průměrná. Na přední straně naleznete tlačítko pro ovládání nabíjení a zobrazení stavu nabití, informační LED diody, MicroUSB vstup pro nabíjení powerbanky a dvojici USB výstupů. Oba dva výstupy mohou pracovat společně, jeden z nich nabízí výstupní proud 2,1 A a druhý 1 A. Kablík není umístěn v konstrukci a musíme jej tedy nosit stále s sebou.

Genius ECO-u1200 - přední strana, konektory

 

Nabíjení – 12 000 mAh v akci

Powerbanka Genius ECO-u1200 nabízí dva USB výstupy v přední straně, což u tak velké baterie oceňujeme. Nabíjet lze obě zařízení zároveň, druhý výstup je ovšem omezen na proud 1 A. O stavu nabíjení a nabití baterie nás upozorňují 4 LED diody, jedná se tedy spíše o orientační údaj. Nabíjení jsme testovali s mobilním telefonem Huawei Mate 7, který disponuje baterií s kapacitou 4000 mAh.

Genius ECO-u1200 - nabíjení

Tento mobilní telefon se nám podařilo dobít dvakrát a kousek (207 % baterie). Jednoduchou matematikou tedy zjistíme, že jsme doplnili přibližně 8300 mAh, tedy cca 70 % jmenovité kapacity. Pokud vezmeme v úvahu všechny ztráty (běh samotného přístroje při měření, převod napětí v baterii apod.), stále jsme v toleranci a kapacita plus mínus sedí. Nutno ovšem podotknout, že efektivita přenosu energie byla například u nedávno testované baterie Huawei AP006 o poznání vyšší (cca 85 %). Nabíjení baterie sice trvá stále přibližně 7,5 hodiny, je to ale na tak obrovskou kapacitu velmi dobrá hodnota a pomáhá tomu především možnost nabíjení 2A nabíječkou.

Kdy, kde a za kolik?

Zakoupit powerbanku Genius ECO-u1200 není žádným problémem, nabízí ji spousta českých obchodů. Cena se potom pohybuje okolo 1000 Kč.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Resumé

Powerbanka Genius ECO-u1200 dopadla v našem testu poměrně dobře. Nabízí totiž za cenu okolo 1000 Kč vysokou kapacitu, dva USB výstupy, kovovou konstrukci a celkem rychlé dobíjení samotné powerbanky. Rychlost nabíjení odpovídá 2A výstupu, kapacita po započtení vzniklých ztrát odpovídá údajům od výrobce (i když by to mohlo být o něco lepší).

Výtka směřuje pouze ke kovové konstrukci, která má trochu nešikovné ostré hrany. Ty mohou velmi lehce poškrábat mobilní telefon, pokud baterii s přístrojem vhodíte například do batohu. A to by byla škoda. Baterie mohla být také o něco menší a nezlobili bychom se ani za MicroUSB kablík ukrytý přímo v těle powerbanky.

Klady

+ Dva USB výstupy s možností současného nabíjení
+ Slušná cena
+ Rychlost nabíjení a kapacita odpovídá údajům výrobce
+ Poměrně rychlé dobíjení samotné powerbanky

Zápory

– Ostré hrany
– Větší rozměry

Za zapůjčení děkujeme společnosti Digitor.cz.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)