Facebook uvažuje o tlačítku “To se mi nelíbí”

like-circle

Každá sociální síť má nástroje, jak na přibývající příspěvky reagovat. U Twitteru je to retweet či favorizování příspěvku, na Google Plus mluvíme o “+1” a na Facebooku máme “To se mi líbí”. Zapomenout nesmíme ani na možnost komentování či sdílení. Podle CEO modré sociální sítě Marka Zuckerberga však do repertoáru může přibýt i tlačítko “To se mi nelíbí”, jinými slovy dislike. Cílem je dát uživateli více nástrojů, jak může na statusy, fotky (atd.) reagovat.

Mark-Zuckerberg

Přemýšlíme o tom. Je to zajímavá otázka, říká Mark Zuckerberg.

Jak to ale vypadá, dislike button by neměl sloužit k “trollingu” pod cizími příspěvky. Ujal by se prý především v situaci, kdy někdo na síť pověsí smutný příspěvek například o tom, že mu auto přejelo kočku. V takovém případě málo kdo klikne na tlačítko “To se mi líbí”, naopak “To se mi nelíbí” by v daném kontextu bylo vhodnější.

dislike facebook to se mi nelíbí

Diskuze o přidání dislike tlačítka není ničím novým, samotní uživatelé po této možnosti interakce volají snad od chvíle, kdy se Facebook masově rozšířil. Častokrát se na internetu objevily nejrůznější pochybné návody, které implementaci “To se mi nelíbí” slibovaly. Samozřejmě bezúspěšně. Zuckerberg dodává, že se zatím jedná pouze o nápad, na který v blízké budoucnosti v praxi nenarazíme.

Zdroj: BI

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)