Facebook je první “ne-Google” aplikací, která překročila miliardu stáhnutí

facebook cover

Facebook je první aplikací, která překročila miliardu stáhnutí a zároveň nepochází od Googlu. Sociální síť s “F” ve znaku je skutečně fenoménem dnešní doby a překročením miliardy stažení se přidává do elitního klubu nativních Google služeb. Zatím jsou pouze tři (s Facebookem čtyři) aplikace, které miliardovou hranici pokořily.

facebook likes this miliardu

V březnu milníku jako první dosáhl G-mail, následovaný Google Maps a YouTube. Úspěch Facebooku je však o to větší, že oproti zbylým má jeden handicap. Většina výrobců jej do zařízení neinstaluje automaticky, zatímco G-mail, Mapy Google i YouTube jsou předinstalované. Uživatel tak sám musí zabrousit do Google Play a klienta si stáhnout.

youtube miliardu

Otázkou zní, jaká další aplikace se může do elitního klubu připojit. Pravděpodobně se rozhodne mezi populárním kecálkem Whatsapp a klientem pro Facebook chat, Facebook Messengerem. Whatsapp sice překročil hranici 500 milionů stáhnutí o dost dříve, ale Messenger ho rychle dohání, neboť přes původní Facebook aplikaci už si nějakou chvíli zprávy nepošlete.

Facebook
Facebook

Zdroj: PhoneArena.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)