Meta umožní lepší práci s účty. Kdo novinku ocení?

Meta
  • Meta je neustále pod drobnohledem evropských regulátorů
  • Ne vždycky ale nařízení ze strany EU přinesou kýžený výsledek
  • Vývojáři brzy umožní „rozpojit“ propojené účty u jednotlivých aplikací

Facebook má prakticky monopolní postavení a není překvapením, že mateřská společnost Meta je nonstop pod dohledem regulátorů a to nejenom těch evropských. Ne vždycky ale plány na regulaci dopadnou dobře, například možnost zaplatit si Facebook bez reklam za mě pro zákazníky nedává žádný smysl.

Na stranou druhou ale Facebook nebo Instagram zkrátka jsou součástí našich životů ať se nám to líbí nebo ne. Co je super – pro používání jednotlivých aplikací společnosti Meta vám stačí jeden účet, který můžete používat ve všech službách. Ale tato volba se nemusí nutně líbit každému.

Meta

Nově nabídne Meta mnohem širší možnosti nastavení u jednotlivých účtů, bude záležet jen na vás, jestli se budou informace mezi účty pro Messenger, Instagram a Facebook synchronizovat nebo budou fungovat odděleně. Zjednodušeně řešeno budete moci účty pro jednotlivé aplikace rozpojit a používat je úplně odděleně.

Analogicky bude při využívání služeb jako Facebook Marketplace nebo Facebook Gaming zvolit, zdali v rámci těchto služeb mohou být využívány informace, které jsou spokojeny s vaším Facebook účtem. Zní to možná komplikovaně, ale cílem je nabídnout uživatelům větší kontrolu nad uživatelskými účty a samotnými daty.

Nejsem si ale jistý, jestli budou nové funkce nějak častěji využívány. Možnost snadného propojení jednotlivých účtů a informací je z mého pohledu pro běžného uživatele spíše plus. Samozřejmě pak dochází k lepšímu cílení reklam, ale toto si už musí uvážit každý sám. Ostatně tato rada se obecně týká veškerého používání sociálních sítí – sami vždy dobře zvažte, jaké informace například na Facebook nebo Instagram umístíte. Vnímání soukromí má každý z nás nastaveno trochu jinak…

Oceníte nové možnosti nastavení účtů od společnosti Meta?

Zdroj: phonearena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)