Facebook přichází s novinkou – placená video inzerce, která se sama spustí

facebook

Marketing na internetu a obecně na sociálních sítích je v poslední době stále více populárnější. Svoje o tom jistě ví společnost Google, která se reklamami na internetu přímo živí. Pozadu však nezůstává ani populární sociální síť Facebook. Kromě placených příspěvků a obrázkových reklam nyní spouští další novinku – videoreklamy. Jak to bude fungovat? Máme se začít obávat?

facebook-logo

Nová služba bude fungovat velmi jednoduše. Placená videa se budou zobrazovat stejně jako videa od vašich přátel, ale s tím rozdílem, že se jedná o placenou podporu určitého produktu či služby. Jak to tedy bude fungovat?

  • Videa se budou automaticky spouštět, zvuk však zůstane defaultně vypnut. To vám umožní video ignorovat a pokračovat dále ve vaší Timeline.
  • Videa se budou automaticky načítat pouze na WiFi síti, o vlastní mobilní data tak nepřijdete.
  • Kromě dostupnosti na webové verzi budou reklamy také v mobilní verzi a v aplikaci.

facebook-ads-meme

Asi se teď sami sebe ptáte, kdy tyto reklamy naleznete i na vaší facebookové stránce. Podle oficiálních informací se projekt již dostal mezi širokou veřejnost, někteří lidé to dokonce potvrzují. Je tedy jen otázkou času, kdy se dostanou i k vám.

Bude vám tento typ inzerce vadit?

Zdroj: Phandroid

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)