Facebook upravil nahrávání fotek a Twitter má 284 milionů aktivních uživatelů

twitter facebook

Na státní svátek se nám sešlo vícero zpráv z oblasti sociálních médií, proč je tedy neshrnout do jednoho článku? První novinkou je aktualizovaná mobilní aplikace Facebooku, která upravuje způsob, jakým jsou nahrávány fotografie. Změna spočívá ve větší kontrole nad pořadím nahrávaných fotografií. Například z dovolené tak můžete vytvořit “fotopříběh”, kdy ke každé fotce přidáte popisek. Do této chvíle jste při nahrávání většího počtu fotek z mobilu mohli přidat pouze “úvodní slovo”.

facebook upload

2014-10-28 10.41.39

Nový vs. starý způsob nahrávání.

Další zpráva se týká Twitteru, který včera zveřejnil výsledky svého hospodaření. Společnost sdělila, že má aktuálně 284 milionů aktivních uživatelů, přičemž celých 80 % tweetuje i ze svého chytrého telefonu. Firma rovněž zapracovala na monetizaci a její příjmy z reklamy stouply meziročně o 109 % na 320 milionů dolarů. Klíčová metrika (Timeline views per user), kterou se měří zapojení uživatelů Twitteru však klesla o 6 %. Akcie se v “after hours” (mimo hlavní obchodní hodiny) pohybovaly o 10 % níže na ceně přesahující 43 dolarů za kus. Ve čtvrtém čtvrtletí počítá firma s příjmy okolo 450 milionů dolarů oproti aktuálním 361 milionům.

twitter 284 milionů

Zdroje: Phonearena, TalkAndroid.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)