Desetijádrový procesor skutečností, MediaTek představil nový čip

Mediatek desetijadro

O skutečnosti, že se na trh blíží desetijádrový procesor určený pro mobilní zařízení, jsme vás již informovali. Tchajwanská společnost nyní představila desetijádrový procesor oficiálně světu. Ten dostal označení MT6797 a disponuje čtyřmi výkonnými jádry Cortex-A57 s frekvencí 2 GHz, čtyřmi jádry Cortex-A53 s frekvencí 1,4 GHz a dvěma 2,5GHz jádry ARM Cortex-A72 pro maximální výkon. Tento čip je vyroben pokročilým 20nm výrobním procesem a je doplněn grafickým akcelerátorem ARM Mali-T880MP4. Díky tomu je čip schopen dekódovat videa s kodekem H.265 ve 4K i 2K rozlišení s 30 snímky, poradí si rovněž s displeji až do rozlišení 2560 x 1600 pixelů.

desetijadrový MediaTek 6797

A jak je na tom nový desetijádrový čip ve srovnání s konkurenčním Qualcommem? Ztrácí především v podpoře rychlých pamětí, neboť nabídne “pouze” podporu LPDDR3, zatímco konkurence již nabízí rychlejší LPDDR4. Podobné je to i s LTE konektivitou, která se zastavila na Cat. 6, oproti Cat. 9 u Qualcommu. Hlavní zbraní těchto procesorů tedy bude opět cena, která je umožní osadit i do levnějších telefonů. Jsme sami moc zvědaví, až se nám desetijádrový 64bitový čip MediaTek MT6797 dostane do rukou v podobě nějakého telefonu a budeme si jej moci vyzkoušet v praxi.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)