Menu

Další bezpečnostní díra dovoluje vypnout antivir

Pokud jste dosud žili v přesvědčení, že instalace antivirového programu na váš telefon by měla jako ochrana před infiltrací stačit, máme pro vás špatnou zprávu. Odborníci tvrdí, že objevili zranitelnost v komponentě operačního systému Android, která je používána antiviry a dalšími aplikacemi. Nalezená trhlina umožňuje tyto programy – tedy např. zmíněný antivir (ale i škodlivou aplikaci) – jednoduše vypnout.

“Škodlivá aplikace může teoreticky vypnout antivirus, aby útočník mohl infikovat telefon malwarem. V některých případech může být stejná zranitelnost použita ke kompromitování samotné antivirové aplikace,” řekl Riley Hassell, zakladatel Privateer Labs, na nedávném brífinku.

Spoluzakladatel firmy Shane Macaulay, který chybu odhalil, ale nenašel žádné známky toho, že by bezpečnostní díra již byla zneužívána.

“Spolupracujeme s předními dodavateli antivirových programů na nalezení řešení,” řekl Hassell. “Je zde způsob, jak zajistit fungování bez nutnosti využití této komponenty.”

Hassell a Macaulay plánují předložit své závěry včetně možných řešení na bezpečnostní konferenci Hack in the Box Malajsii příští týden.

Zdroje: Android Phone Fans a CNET.

 

Komentáře

Daniel

Daniel

4.10.2011 17:27

Není už toho nějak moc??
Ale jinak dík za správu :)

zaty

zaty

4.10.2011 17:38

Daniel: Nemyslim si ze by toho bylo nejak moc. Je naprosto normalni ze operacni systemy maji bezpecnostni diry. Nastesti u Linuxu (a open source software) byvaji tyto chyby brzo opraveny a hlavne si nikdo nehraje na to ze je chyba nepodstatna a na opravu se pak ceka nekolik tydnu az mesicu, jak tomu obcas byva u uzavrenych produktu.

hmm

hmm

4.10.2011 23:57

zaty: tvemu trvzeni vsak nedavna afera s HTC moc neodpovida, teda ano, dnes jiz priznali ze nejaka chyba je :)

bkf1

bkf1

5.10.2011 14:04

Tak to samozrejme zalezi, jestli je to chyba OS nebo nejake domrsene nadstavby od HTC. Kdyby jasne Google zakazal “napevno” instalovane pitchoviny od vyrobcu, tak by se vyresilo HODNE problemu, jak se stabilitou (vcetne bezpecnosti), tak s rychlosti.

RSS (komentáře k článku)