Další bezpečnostní díra dovoluje vypnout antivir

Android-antivirus-app

Pokud jste dosud žili v přesvědčení, že instalace antivirového programu na váš telefon by měla jako ochrana před infiltrací stačit, máme pro vás špatnou zprávu. Odborníci tvrdí, že objevili zranitelnost v komponentě operačního systému Android, která je používána antiviry a dalšími aplikacemi. Nalezená trhlina umožňuje tyto programy – tedy např. zmíněný antivir (ale i škodlivou aplikaci) – jednoduše vypnout.

“Škodlivá aplikace může teoreticky vypnout antivirus, aby útočník mohl infikovat telefon malwarem. V některých případech může být stejná zranitelnost použita ke kompromitování samotné antivirové aplikace,” řekl Riley Hassell, zakladatel Privateer Labs, na nedávném brífinku.

Spoluzakladatel firmy Shane Macaulay, který chybu odhalil, ale nenašel žádné známky toho, že by bezpečnostní díra již byla zneužívána.

“Spolupracujeme s předními dodavateli antivirových programů na nalezení řešení,” řekl Hassell. “Je zde způsob, jak zajistit fungování bez nutnosti využití této komponenty.”

Hassell a Macaulay plánují předložit své závěry včetně možných řešení na bezpečnostní konferenci Hack in the Box Malajsii příští týden.

Zdroje: Android Phone Fans a CNET.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)