Google Chrome zkontroluje vaše soubory i bez antiviru

chrome kontrola malware

Internetový zločinci jsou čím dál vynalézavější, a tak Google přináší další metodu, jak se bránit zákeřným útokům. Internetový prohlížeč Google Chrome dá uživateli možnost jednoduše ověřit, zda je stažený soubor bezpečný. Metoda, jakou bude tato kontrola malware probíhat se však nemusí líbit každému.

Google má už delší dobu speciální Program pokročilé ochrany zaměřený zejména na skupiny nejvíce ohrožené cílenou digitální kriminalitou. Týká se to například různých aktivistů, novinářů nebo politiků. Jedná se o komplexní systém, jak zvýšit zabezpečení celého svého Google účtu proti všem možným typům útoků. Pokud má uživatel chráněný svůj účet pomocí tohoto bezpečnostního programu, tak mu již nyní Gmail i Chrome scanují stahované soubory. Současná kontrola ale probíhá především na úrovni analýzy metadat jednotlivých souborů.

What is Google’s Advanced Protection Program?

What is Google’s Advanced Protection Program?

Chrome nyní nově uživatelům umožní nahrát stažený soubor na servery Googlu pro podrobnou analýzu za použití mnohem robustnějších technik. Pokud bude mít Chrome podezření na malware, tak nabídne odeslání souboru k analýze jedním klikem. Pro uživatele bude tedy vše velmi pohodlné. Vzhledem k tomu, jak náročné dokážou být antivirové programy běžící na lokálním HW, tak se za určitých okolností může jednat o jejich alternativu. Uživatel by tak bezpochyby ušetřil systémové prostředky i výdrž na baterii. Pro mnoho lidí může být ale palčivou otázkou důvěra v samotný Google. Pro větší průhlednost tohoto systému Google uvádí, že zkontrolované soubory jsou z jeho serverů smazány ve velmi krátkém čase po dokončení jejich kontroly.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

How to set up Google’s Advanced Protection Program

How to set up Google’s Advanced Protection Program

Používáte antivirový program nebo řešíte bezpečnost jinak?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)