Policie varuje před poplašnými zprávami na Facebooku. Tahá z lidí peníze

facebook scam

Vzpomínáte si na otravné SCAM e-maily, ve kterých stálo, že má útočník přístup k vašim fotkám/bankovnímu účtu či jiným osobním datům a požadoval po vás vyšší či nižší finanční částku? Nový SCAM totiž neběhá po e-mailech, nýbrž po Facebooku. Samozřejmě každému, kdo se v technologiích a bezpečnosti vyzná dojde, že se jedná o naprostou hloupost. Zůstali byste však šokováni tím, kolik uživatelů podvodníkům částku zaplatí. Jak zní tedy zpráva, která může v současné době na Messengeru přistát každému z nás?

Podvodník svou potenciální oběť varuje, že se dostal na její Facebook účet a dokáže si stáhnout veškerý obsah, který na modrou sociální síť kdy umístil. Následně vyhrožuje, že veškeré fotky, videa a konverzace budou zveřejněny nejen na jeho Timeline, ale i na YouTubu ve formě videa. Aby svého trestného jednání zanechal, požaduje částku 100 EUR.

Znění zprávy:

pozor!!! ak vidis tuto spravu tak mam tvoj pristup k celemu facebooku, ak do 24 hodin nezaplatis na ucet 100€ budu vsetky tvoje konverzacie a fotky zo sprav zverejnene na youtube a tiez na tvojom facebooku, zrusenie facebooku ti nepomoze vieme ho obnovit naspat. Platbu je potrebne vykonat medzinarodnym prevodom sepa.

Poplatok vykonaj v hodnote 100€ na:
Majiteľ účtu: Miroslav Smoliga
IBAN: GB92 PRTC 0099 8500 2067 65
BIC/SWIFT: PRTCGB21

do poznamky k platbe je potrebne zadat tvoje facebookove meno. tym padom ta nechame tak a tvoj facebook mozes uzivat dalej.

V současné době chodí tato zpráva zejména na Slovensku, ovšem jsou zaznamenány první případy, kdy se objevila i u českých uživatelů. Pokud patříte k těm, kterým zpráva přišla, okamžitě kontaktujte Policii. Ne ani tak proto, abyste chránili své soukromí, ale proto, aby byl za své jednání dostižen a patřičně potrestán. Zde je poněkud zřejmé, že se jedná o zoufalý pokus nějakého podvodníčka a o své soukromí nemusíte mít obavy.

Přišla vám někdy podobná SCAM zpráva?

Zdroj: Facebook Polícia SR

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)