Microsoft Defender míří z Windows také na Android, iOS a macOS

microsoft defender

Před dvěma lety jsme vás informovali o tom, že Microsoft Defender míří na Android. Tenkrát šlo ale o omezené spuštění, ovšem po poměrně dlouhé době se majitelé předplatného Microsoft 365 konečně dočkali. Proč hovoříme jen o nich? Bez něj si totiž antivirus ze stáje americké firmy nenainstalujete.

Microsoft Defender míří na Android

Kromě Androidu cílí Microsoft také na macOS a iOS. Na mobilním jablečném systému ale slouží výhradně proti phishingu, samotný antivirus se v něm z logiky věci nenachází. Na Android zařízeních je Microsoft Defender plnohodnotným antivirem, který dokáže odhalit potenciálně škodlivé aplikace. Microsoft navíc tvrdí, že příchod aplikace je pouze začátek a hodlá ji neustále vylepšovat.

Microsoft Defender: Antivirus
Microsoft Defender: Antivirus
microsoft defender

Pokud byste měli o aplikaci zájem, můžete ji na měsíc vyzkoušet zdarma, následně bude nutné aktivovat předplatné Microsoft 365, které vychází na 189 korun měsíčně pro jednotlivce. Je však třeba poznamenat, že kromě aplikace Defender získáte přístup ke kancelářskému balíku Microsoft Office nebo třeba cloudové úložiště OneDrive.

Používáte na Android zařízení antivir?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)