Antivirus Microsoft Defender zamíří tento rok na Android i iOS

microsoft defender

Microsoft představil svůj antivirový software Defender pro systém macOS již loni na jaře. Letos se společnost chystá představit aplikaci pro Android a překvapivě také iOS. U mobilních verzí zatím není zcela jasné, jak budou fungovat a jaké funkce nabídnou, ale spekuluje se o zaměření na phishing.

Microsoft oznámil, že se příští týden na koferenci RSA dovíme o aplikaci Defender více. Zatímco verze pro Mac, která nabízí kompletní antivirovou ochranu počítače The Verge zdůrazňuje, že mobilní verze, konkrétně ta iOS bude pravděpodobně nabízet mnohem méně funkcí, než ta pro Android. Hlavní vinou je fakt, že Apple omezuje aplikace třetích stran a nepovoluje jim jakékoliv zásahy do systému. Skenování malwaru je zde tudíž nemožné.

Announcing Microsoft Defender ATP for Mac

Announcing Microsoft Defender ATP for Mac

Na Android však existuje celá řada antivirů a Defender tak bude dalším z nich. V této verzi budeme moci samozřejmě skenovat potenciální viry a mazat je. Během konference bychom se měli dovědět také finální datum vydání.

Jste zvědaví na Microsoft Defender?

Zdroj: 9to5mac.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)