Microsoft Defender začíná chránit Android. Uživatelům Microsoft 365 je dostupný již dnes

windows defender na telefon

Společnost Microsoft nasbírala během své existence bohaté zkušenosti na poli systémového zabezpečení. V posledních verzích systému Windows se rovněž nachází vlastní Microsoft ATP Microsoft Defender, který zanedlouho zamíří také na Android. Americký gigant se tak rozhodl nabídnout své know-how do našeho oblíbeného systému, což je jistě dobrá zpráva.

Je obecně známo, že Android obsahuje spoustu bezpečnostních chyb. Díky své otevřenosti se může do telefonu poměrně snadno dostat malware, phisingový útok či jiný vir. Přesto, že se Google snaží a každý měsíc odstraňuje z Google Play stovky aplikací se některé z nich dostanou ke koncovým uživatelům. A to nikdo nechce. Právě Microsoft slibuje, že tento problém vyřeší.

microsoft defender android

Microsoft Defender na Android poskytne různé možnosti zabezpečení a kontroly. Za zmínku stojí skenování malwaru či detekování pokusů o phising. Pokud tento software detekuje hrozbu, omezí přístup k důležitým aplikacím jako jsou bankovní aplikace či e-maily, aby nedošlo k jejich dalšímu zneužití. Program je v současné době k dispozici jako preview verze pro uživatele Microsoft 365. Všem uživatelům bude dostupný během několika následujících měsíců, přičemž poběží na každém telefonu s Androidem 6.0 či novějším.

Vyzkoušíte Microsoft Defender na Android?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)