Chytré brýle jako lékařský rádce? Mohly by rozpoznat potenciální nemoci

chytre bryle

Spotřebitelé si stále ještě zvykají na myšlenku chytrých hodinek a s nimi souvisejících fitness trackerů. Jenže technologický průmysl nemůže čekat, a tak neustále svádí boj s inovacemi. Konkrétně právě wearables se vyvíjí rychleji než tomu bylo kdy v minulosti a přizpůsobují se novým formám, jako například boty, bundy či brýle. A právě chytré brýle jsou myšlenkou, která je pro výrobce velmi zajímavá. Původní Google Glass se sice k průměrnému spotřebiteli vůbec nedostaly, mnoho firem ale v brýle stále věří. Svědčí o tom například drobné zprávy o údajně chystaných Google Glass 2, oznámení Snapchat brýlí a také novinka – brýle Level od VSP Care Vision.

Chytré brýle Level možná odhalí oční vady

VSP Vision Care asi nebude značkou, o které byste někdy v životě slyšeli. Přitom se ale jedná o největší společnost ve svém oboru v Severní Americe. Poskytuje totiž pojistné plány pro 60 milionů lidí v USA a Kanadě. Jinými slovy, jedná se o americkou zdravotní společnost/pojišťovnu (funguje to tam trochu jinak, než jsme v Česku zvyklí) zaměřenou na léčení očních vad a nemocí. A asi pro vás nebude ničím novým, že lékařské společnosti potřebují ke svému rozvoji moderní technologie.

VSP Vision Care má díky svému postavení dostatečné prostředky a zdroje. Může se tak zapojit do výroby nositelných technologií se svým vlastním produktem. Díky tomu společnost oznámila chytré brýle „Level“ pro neziskové lékařské účely. Rámečky těchto brýlí by měly obsahovat výbavu v podobě Bluetooth, magnetometru, gyroskopu a akcelerometru, což kromě zlepšování zraku (klasickými dioptrickými skly) přinese i možnosti záznamu aktivit tak, jako to dělají i jiné fitness nositelnosti.

Meet Level, the Wearable Technology from VSP Global

Meet Level, the Wearable Technology from VSP Global

Kromě toho ale tvůrci tvrdí, že brýle bude možné spárovat s dalšími lékařskými aplikacemi, které budou moci pomáhat při očních vyšetřeních. Vzhledem k tomu, že vyšetření oka dokáže odhalit různé choroby, jako například glaukom, šedý zákal či cukrovku, VSP Care Vision věří, že brýle budou moci diagnostikovat celou řadu nemocí již v jejich raných stádiích.

Zda tyto chytré brýle jménem „Level“ posunou lékařství na nový level se teprve uvidí. Již v nadcházejících týdnech by se ale tyto brýle měly dostat na americký trh. Pokud se společnosti podaří vyvinout další dostatečně komplexní aplikace, které budou opravdu pomáhat s vyšetřením a například i automatickou diagnózou, rozhodně se bude jednat o pokrok. Zda se ale podobné brýle kdy dostanou do našich končin je zatím ve hvězdách. O Českém lékařství se ale mluví jako o průkopnickém, takže to třeba vůbec nebude trvat dlouho.

Zdroj: engadget.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)