TOPlist

Zavřete se do soukromého kina: TCL uvádí promítací brýle NXTWEAR S

brýle TCL NXTWEAR S ČR novinka

Společnost TCL uvádí na trh v ČR nové brýle NXTWEAR S, které slouží k promítání obsahu z kompatibilního mobilního telefonu, tabletu, notebooku nebo herní konzole. Novinka je vybavena dvěma Micro OLED displeji s Full HD rozlišením. Oproti předchozí generaci brýlí je pohodlnější i snáze ovladatelnější. Zařízení aktuálně najde využití třeba jako soukromé kino při cestování. Brýle ale mohou vytvořit i virtuální kancelář v kavárně či dalších veřejných prostorech. Simuluje sledování 130palcové obrazovky ze vzdálenosti čtyř metrů.

„TCL NXTWEAR S nabízejí oproti předchozím generacím nové prvky zpříjemňují nastavení i ovládání zařízení. Namísto hledání funkcí na vašem smartphonu či notebooku stačí nově upravit hlasitost pomocí kolečka na levé stranici. Kolečkem na pravé stranici se pro změnu ovládá jas, a obraz se přepíná z režimu 2D do 3D a zpět. Díky novému magnetickému pogo-pin konektoru vzadu na pravé stranici, který umožňuje snadné připojení kabelem k telefonu nebo notebooku, je manipulace s brýlemi jednodušší,“ uvádí výrobce v tiskové zprávě.

Zařízení se připojuje k telefonu nebo notebooku přes port USB-C, který musí mít podporu DisplayPort. Právě díky tomu mohou brýle promítat obraz z připojeného zařízení. Brýle se dvěma displeji Sony Micro OLED nabízejí obraz s Full HD rozlišením s poměrem stran 16:9 a 108% pokrytím barevného spektra sRGB. Barvy působí přirozeně a detaily vykazují solidní propracovanost. TCL NXTWEAR S je proto možné využít i pro hraní her, a dokonce i pro synchronizaci záběrů z dronu.

„Vylepšení se dočkalo i zpracování. Nosníky brýlí jsou vyrobeny z měkkého materiálu, který je šetrný k pokožce. Lze je navíc snadno nastavit, aby kopírovaly tvar nosu. Díky kompaktnímu tvaru ve složeném stavu se NXTWEAR S vejdou i do malé tašky. V balení nechybí ani vestavěný rámeček pro vložení korekčních čoček, který je magnetický. To znamená, že brýle mohou pohodlně využívat i lidé s běžnými vadami zraku, kteří nosí brýle,“ dodává TCL k novince za 14 999 Kč.

O napájení zařízení TCL NXTWEAR S se stará připojený smartphone, notebook nebo herní konzole. V brýlích jsou zabudovány reproduktory (jeden pro každé ucho), nebo lze využít vlastní sluchátka.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

K jakému účelu byste dokázali tyto brýle využít?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)