Ray-Ban a Meta představují budoucnost technologie: Chytré brýle, které změní pohled na svět

Chytré brýle Meta ve spolupráci s ikonickými brýlemi Ray-Ban
  • Meta uvádí na trh druhou generaci chytrých brýlí
  • Jedná se o kolaboraci se známou firmou Ray-Ban
  • Brýle nabízí vylepšené reproduktory ale pokročilé kamery

Ačkoliv chytré brýle nejsou úplnou novinkou na trhu, mateřská společnost Facebooku přichází s nadupanou vylepšenou verzí. Ve své již druhé verzi nabízí kompletně přepracovanou platformu, s vylepšenými funkcemi pro fotografii a audio, nově přidává i možností streamování. Navíc nezanedbala ani moderní design a přepracování doprovodné aplikace Meta View.

Po neúspěchu přichází druhý pokus

První verze chytrých brýlí od společnosti Meta nesklidila mezi uživateli očekávaný úspěch. Přesto se nenechala odradit a představila vylepšený design ikonických brýlí. Kromě tradičních lesklých a matných černých rámečků nyní nabízí tři průhledné barvy – Matte Jeans, Shiny Caramel a Shiny Rebel Black. Co se týče technologického posunu, mezi nejvýraznější a uživatelsky nejvíce očekávané změny patří rozlišení fotoaparátu, které vyskočilo z původních 5 mpx na ultraširoký 12 mpx. Úložiště nyní nabídne 35 GB, ve srovnání se 4GB u předchozího modelu.

Natáčení a streamování v lepší kvalitě

Nově můžete také nahrávat ve Full HD 1080p, ale klipy jsou omezené na pouhých 60 sekund. Pokud budete chtít streamovat, můžete vysílat přímo do aplikace Facebook či Instagramu pomocí telefonu v blízkostí brýlí. Asi vás napadne, jak je to s baterií – ani na tu nezapomněli, výdrž se udává okolo 6 hodin a při aktivním použití, například při streamu, dosáhnete maximálně čtyř hodin.

Mikrofon a reproduktory se také dočkaly vylepšení

Zařízení se pyšní pěti audio reproduktory a mikrofony, které jsou pečlivě rozmístěny na klíčových místech. Zvláště stojí za zmínku mikrofon skrytý v nosní části, navržený tak, aby během telefonních hovorů zajistil čistý zvuk. Dalším významným vylepšením jsou také reproduktory uvnitř nožiček, které jsou o 50% hlasitější než dřívější modely. Dle recenzí to ale nijak neovlivní vaše soukromí, hudbu i telefon slyšíte pouze vy. Brýle rovněž disponují intuitivním dotykovým panelem, který zjednodušuje zachycení momentů ve formě fotografií či videí. A pro ty, kteří preferují handsfree ovládání, brýle nabízejí možnost řízení pomocí hlasových příkazů.

Ray-Ban Meta smart glasses hands-on: Techy sunglasses you might actually want to wear

Ray-Ban Meta smart glasses hands-on: Techy sunglasses you might actually want to wear

Chytré brýle Ray-Ban Meta dostupnost v Česku?

Kolekce chytrých brýlí bude k dispozici pro předobjednávky od 27. září a prodej začne 17. října. Brýle budou bohužel dostupné pouze v následujících zemích: USA, Velká Británie, Itálie, Irsko, Kanada, Austrálie, Španělsko, Francie, Rakousko, Belgie, Německo, Norsko, Finsko, Dánsko a Švédsko. Pokud nebudete mít možnost zakoupit je přímo v těchto zemích, můžete využít mezinárodních webových stránek jako Ray-Ban, Meta, Best Buy nebo dobře známý Amazon, který funguje i v České republice. Ke správnému fungování je potřeba aplikace Meta View, která aktuálně není v naší zemi dostupná.

Jsou podle vás tyto brýle dalším propadákem nebo krokem do budoucnosti?

Zdroj: Meta

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)