TOPlist

Brýle Apple Vision Pro mají další problém! O co jde tentokrát?

Apple_dalsi_problem_nahledovka_1
  • Apple Vision Pro jsou výrazně problematičtější, než se čekalo
  • Majitele sužuje nový problém, který se týká konstrukce
  • Přední sklo samovolně praská

Nedávno jsme vás informovali o tom, že někteří uživatelé brýlí Apple Vision Pro trpí motion sickness. Jde o potíže, které jsou běžné i při používání ostatních VR headsetů. Nově se ovšem objevil problém, který se týká specificky brýlí od Applu.

Internetem začínají kolovat fotografie poškozeného headsetu Vision Pro, které vypadají velmi podobně. Na všech je vidět úzká vertikální prasklina na předním skle, přibližně u nosní přepážky. Uživatelé tvrdí, že neudělali nic, co by mohlo toto poškození způsobit. A že tak nemají nejmenší ponětí, proč se prasklina objevila. Například uživatel redditu @dornbirn tvrdí, že brýle večer opatrně vyleštil, dal na ně kryt a šel spát. Ráno se vzbudil a uviděl na svém skle prasklinu. Stěžuje si více a více lidí. Problém se objevil i u modelu, který testoval technologický web Engadget.

Cracked! But Not Dropped 🤔
byu/dornbirn inVisionPro

Příčina praskliny zatím není známá, víceméně všichni se ale shodují, že by mělo jít o chybu v technickém zpracování. Internetem kolují především 3 možné varianty. Tou první je přehřívání brýlí při nabíjení v pouzdru či s nasazeným krytem. Druhou je přílišné namáhání skla v oblasti nosní přepážky, a třetí, nekvalitní, špatně zpracované sklo. Samotný Apple za tuto závadu zatím odpovědnost nepřijmul. Takže si každý majitel musí zaplatit opravu sám. Nejde o nijak levnou záležitost. I když jste si připlatili za Apple Care (500 $, cca 11 700 Kč), vyjde vás oprava na 299$, přibližně 7 000 Kč). Pokud jste koupili Vision Pro bez Apple Care, měli byste si připravit 799$, asi 18 700 Kč).

Apple_dalsi_problem_1Source: @inphenite Reddit

Jaká je podle vás příčina prasklin na brýlích?

Zdroj: The Verge, Engadget

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)