Chystá se Sony Xperia Z2? 5,2″ displej, 3 GB RAM a Android 4.4

Sony-Xperia-2013-power-button-design

Minulý týden představila společnost Sony svou novou vlajkovou loď s názvem Xperia Z1 a dnes už se na internet dostaly údajné specifikace nástupce v podobě modelu Z2. Nový přístroj nese kódové označení Avatar a hardwarem vylepšuje již tak skvělý model Z1. Základem by měl být 5,2″ s technologií IGZO, ale trochu nejasnosti panují ohledně rozlišení. Některé zprávy uvádějí dnes již standardní Full HD, jiné zase hlásají, že by se měl displej přiblížit svou jemností k hranici 500 PPI, čímž by se displej “zetdvojky” stal nejjemnějším na světě mezi telefony. Pod kapotou by měl opět běhat skvělý Snapdragon 800, který doplní 3GB RAM paměť. Chybět by neměl ani 20,7MPx fotoaparát s možností natáčet 4K video či baterie s kapacitou 3200 mAh. Spekuluje se, že by se nová Xperia mohla dočkat také nejnovější verze systému Android 4.4 KitKat.

Sony Xperia Z1
Nynější vlajkový model Xperia Z1

A kdy by se mělo zařízení objevit? Odpovědí je veletrh CES 2014, který startuje v lednu. Jistě asi cítíte, že je tedy velmi brzy na to, aby Sony tyto zprávy potvrdilo, a do konečného představení se může ještě mnohé změnit. Nyní tu máme Xperii Z1, která vypadá velmi dobře. Ale je jasné, že Sony ani konkurence nespí.

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)