Chystá Google drona, který bude promítat naše obličeje při videokonferencích?

chysta google drona 3

Tvůrce Androidu vlastní nový patent, který zachycuje zajímavé zařízení pro videokonferenci. Chystá Google drona, který dokáže létat kolem nás a zobrazovat obličeje účastníků videohovoru? Možná ano.

Chystá Google drona pro videhovory? Zatím má pouze patent

Společnost Google se zatím nikde oficiálně nevyjádřila, že by vyvíjela či vlastnila podobné zařízení. Nechala si ovšem celou věc patentovat, což minimálně značí, že s podobnou myšlenkou gigant koketuje. A o co vlastně jde? Čtyřvrtulový dron popsaný v tomto patentu má na sobě displej, na kterém by měl promítat obličeje účastníků při videohovorech. Měl by tak kopírovat váš pohyb a navozovat pocit, že před vámi daná osoba skutečně stojí.

Na svém těle může nést mobilní zařízení nebo se připojit bezdrátově k mobilnímu telefonu v místnosti. Patent toho bohužel příliš neprozradil, ve vzduchu ale visí hned několik otázek. Kdo se zajímá o bezpilotní drony, jistě je seznámen s tím, že slabinou je nízká výdrž a hluk. Oba aspekty by mohly být velkým problémem právě při videohovorech. Každopádně jsme zvědaví, zda se něčeho takového skutečně dočkáme nebo zůstane podobná věc pouze na papíře.

Myslíte si, že Google něco podobného chystá?

zdroj: qz.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)