(CES 2014) Intel představil Dual OS: Windows a Android v jednom zařízení

DSC_0409_large_verge_medium_landscape

Operační systém Windows je stále s bezpečným náskokem nejrozšířenějším operačním systém ve stolních počítačích a přenosných PC, naproti tomu Android vévodí mobilním telefonům a tabletům. Společnost Intel představila na veletrhu CES koncept, který by oba systémy spojil do jednoho zařízení. Tato funkce s názvem Dual OS představuje běh obou systémů nezávisle na sobě, tento způsob často označujeme jako Dual Boot. Přepínání z jednoho systému do druhého by mělo být otázkou 10 sekund. Dual OS bude přístupný pro zařízení, která staví na platformě Intel – nabízejí se tedy především notebooky a tablety, které by mohly rozumně využít oba systémy.

intel

Tento koncept není žádnou novinkou, což předvedl třeba Asus se svým modelem Transformer AIO či novým Book Duet. Operační systém Windows je vhodný spíše pro práci a náročnější činnosti, Android potom ke konzumaci obsahu a běžným činnostem. Díky tomuto spojení si pak může uživatel vybrat. Nejsou zatím známé žádné podrobnosti této technologie, a tak můžeme pouze odhadovat, jak je to například se sdílením dat obou systémů atp.

Využili byste podobné zařízení?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)