3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3 prodlouží výdrž až na 4 dny

mugen_z3

Mugen Power, kromě jiného výrobce alternativních baterií pro mobilní telefony, přidal do svého portfolia další novinku. Tentokrát nabízí rozšiřující akumulátor pro japonskou vlajkovou loď Sony Xperia Z3 s kapacitou 3700 mAh. Protože tento telefon nemá vyměnitelnou baterii, jedná se v podstatě o kryt či přesněji řečeno externí akumulátor, který připevníte k zařízení z vnějšku. Typickým způsobem použití tak je dobíjení interní baterie v terénu. S ohledem na ladné křivky “zet trojky” nepředpokládáme, že by některý z majitelů instaloval tuto baterii na stálo.

3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3 3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3

Ačkoli 3100mAh akumulátor Xperie Z3 je považován za dostačující, neboť spolu s vyváženou hardwarovou specifikací nabídne až dvoudenní výdrž při běžném používání (dobrou výdrž potvrdil i Honza Dolejš, který Xperii Z3 recenzoval), rozšiřující baterie se může hodit například na cestách nebo v terénu, kde není k dispozici nabíječka. Bez elektrické zásuvky by tak telefon měl vydržet bez problémů i čtyři dny.

3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3 3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3

3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3 3700mAh baterie Mugen Power pro Xperii Z3

Server GSMarena již provedl “vytrvalostní test” baterie s tímto rozšířením a došel k výsledku, že zdvojnásobí dobu možného používání. Podle testu je na jedno nabití (obou akumulátorů) realizovat až 46 hodin hovoru (na původní baterku 23 hodin) a asi 24 hodin prohlížení webu nebo přehrávání videa (s původním akumulátorem 12 hodin).

Novinka má označení CC-XPERIAZ3, jedná se o akumulátor typu Li-ION, který kromě již zmiňované kapacity nabídne napětí 3,7 V. Výrobce bohužel nezmiňuje, kolik přídavná baterie váží.

Baterie Mugen CC-XPERIAZ3 stojí 89,50 dolarů (v přepočtu bez daní a cla skoro dva tisíce korun) a je možné ji objednat právě teď s očekávaným dodáním od 2. prosince 2014. V případě objednávky do Česka počítejte ještě s poštovným mezi 600 a 800 Kč (DHL Express worldwide – 28,44 dolarů, FedEx International Economy 29,10 dolarů a FedEx International Priority 35,28 dolarů), platit je možné platební kartou, skrze PayPal či Western Union.

Zdroje: Xperia Blog, Mugen, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)