Asus představil nové ZenFony, líbí se vám?

Asus

Společnost Asus na tzv. ZenFestivalu v Indii představila několik nových zařízení, která obohatí oblíbenou sérii ZenFone. Novinkami jsou ZenFone Selfie, ZenFone 2 Deluxe, ZenFone 2 Laser a ZenFone Max. Pojďme se na jednotlivé modely v krátkosti podívat.

ZenFone Max, jak již název napovídá, nebude žádný mrňous. Jedná se o telefon s 5,5″ IPS displejem a úctyhodnou kapacitou baterie – 5000 mAh. Ve výbavě dále nechybí krycí sklo Gorilla Glass 4, procesor Qualcomm Snapdragon 410, 2 GB RAM a 13MPx zadní fotoaparát se světelností f/2.0 a laserovým autofocusem. Cenu tohoto zařízení zatím bohužel neznáme.

zenfone max

Druhou zajímavou novinkou je ZenFone 2 Deluxe, který na první pohled zaujme svým specifickým designem zadního krytu. Tento model disponuje taktéž 5,5″ Full HD IPS displejem a rovněž i 13MPx zadním fotoaparátem. O výkon modelu Deluxe se postará procesor z dílen Intelu – 64bitový Intel Atom – který směle podpoří 4 GB operační paměti RAM. ZenFone 2 Deluxe potěší fanoušky vysokorychlostních sítí, telefon totiž podporuje LTE. Modelu Deluxe nechybí ani rychlé nabíjení, díky němuž je telefon možné nabít z 0 na 60 % za pouhých 39 minut. Co vás pravděpodobně překvapí, je interní úložiště o kapacitě 128 GB. ZenFone 2 Deluxe se začne prodávat za zhruba 360 dolarů (zhruba 9 000 Kč).

zenfone deluxe

Další z nově představených zařízení společnosti Asus, ZenFone Laser, bude zaměřen na pořizování kvalitních snímků. Tento model se bude prodávat ve 3 variantách, s 5″, 5,5″ a 6″ displejem. ZenFone Laser má zaujmou svým 13MPx fotoaparátem s f/2.0, jenž má údajně mít “nulové zpoždění závěrky”. I tento model, tedy stejně jako ZenFone Max, nabídne laserový autofocus. Série ZenFone Laser je vybavena 64bitovým procesorem Snapdragon 410 či 615 (záleží na variantě), dále 3 GB operační paměti RAM a krycím sklem Gorilla Glass 4. Cena se bude samozřejmě odvíjet od toho, jakou variantu telefonu si pořídíte. Začíná se na zhruba 160 dolarech (zhruba 4000 Kč) za 5,5″ model. Za ZenFone 2 Laser s 6″ displejem zaplatíte zhruba 280 dolarů (zhruba 7 000 Kč). Cena 5″ varianty zatím nebyla stanovena. Poslední z nově představených kousků – ZenFone Selfie, bude zřejmě “nečekaně” cílit na milovníky samofocení. Síla ZenFone Selfie tedy spočívá v předním 13MPx fotoaparátem s dvojitým LED bleskem a laserovým autofocusem. Stejný fotoaparát nalezneme i na zadní straně zařízení. Až budeme znát podrobnosti týkající se dostupnosti a cen pro evropský trh, budeme vás informovat.

zenfone selfie a zenfone laser

Jak se vám nová Asus ZenFone zařízení líbí?

Zdroj: tech.firstpost.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

asus zenfone 9

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
2 min. uložit na později

Komentáře (13)