Asus představil chytré hodinky ZenWatch a tablet MemoPad 7 (průběžně aktualizováno)

asus zenwatch cover 2

O jednu z prvních očekávaných konferencí letošního veletrhu IFA se postaral Asus. Ještě před začátkem kolovaly zvěsti, že výrobce představí chytré hodinky. Tak se i stalo. Zaujmou něčím oproti konkurenci?

asus press conference

Asus svou tiskovou konferenci odstartoval s malým zpožděním, ale nutno uznat, že toho představil opravdu hodně. Nejdřív se pochlubil prodejními čísly svých chytrých telefonů s názvem ZenFone. Především v Asii se jim díky nízké ceně a povedenému designu daří velmi dobře.

Hlavním bodem konference je však představení chytrých hodinek a prvního wearables zařízení od Asusu, Asus ZenWatch. Design hodinek se povedl. Líbí se nám, že jejich vzhled nepůsobí futuristicky, mají kožený řemínek a kovový rámeček. Co se funkcí týče, během konference jsme viděli pár užitečných vychytávek. ZenWatch se dají použít jako dálkový ovladač k fotoaparátu vašeho telefonu, můžete tak zapomenout na otravné nastavování samospouště.

ASUS-ZenWatch-Hands-On-007

asus zenwatch řemínek

Další funkcí je snadné odmítnutí příchozího hovoru. Stačí hodinky zakrýt dlaní a telefon přestane zvonit. Stejně jako většina wearables produktů, mají i ZenWatch sportovní funkce. Jejich přesný výčet jsme se nedozvěděli. O notifikacích z telefonu a událostech v kalendáři by vás mělo informovat centrum upozornění pod názvem “what’s next”. S cenou 199 euro (5 500 Kč) patří Asus ZenWatch k levnějším chytrým hodinkám. Technické specifikace jsou následující. V přístroji tepe procesor Qualcomm Snapdragon 400, podpořený 512MB RAM. Displej hodinek má úhlopříčku 1,63 palce a rozlišení 320 x 320 pixelů. ZenWatch běží na systému Android Wear a Asus pro ně chystá své aplikace, jež by měly přinést konkurenční výhodu.

ASUS-ZenWatch-Hands-On-004

Dále jsme ještě slyšeli o novém tabletu Asus MemoPad 7. Zaujme designem a tenkým provedením (8,3 mm). Multimediální obsah zobrazí na Full HD IPS displeji. Asus do něj vložil svou uživatelskou nadstavbu ZenUI. O pohon se stará čtyřjádrový procesor Intel Atom a cenovka se zastavila na 199 euro.

asus memopad7

Specifikace Asus MemoPad 7:

  • Displej: 7″ IPS Full HD, jemnost 323 ppi.
  • Procesor: Intel Atom Z3560; 64-bitový; frekvence až 1,83 GHz.
  • RAM: 2 GB.
  • Úložiště: 16/32 GB.
  • Fotoaparát: 5 MPx hlavní / 2 MPx přední
  • Systém: Android 4.4 KitKat.
  • Hmotnost: 269 gramů.

Technické informace a další podrobnosti pro vás doplňujeme.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)