Apple neříká pravdu: iPhone 5 není nejtenčí na světě

iphone_5_ico

Včera večer proběhlo představení nového iPhone 5. Telefon je s tloušťkou 7,6 milimetrů o 18 % tenčí než dosavadní iPhone 4S. Philip W. Schiller, senior viceprezident pro marketing v Apple Inc., ale při prezentaci vypustil tvrzení, které zvedlo ze židle mnoho redaktorů i čtenářů zahraničních serverů. iPhone 5 je prý nejtenčím chytrým telefonem na světě (“World’s thinnest smartphone”) – přesvědčte se sami ze záznamu Schillerovy prezentace. Rádi bychom popřáli Applu k úspěchu, ale s gratulacemi a ovacemi ještě počkejme.

Apple neříká pravdu: iPhone 5 není nejtenčí na světě

Apple neříká pravdu: iPhone 5 není nejtenčí na světě

Oficiální produktová stránka iPhonu 5 je již poněkud opatrnější, když má v titulku text “Apple – iPhone 5 – The thinnest, lightest, fastest iPhone ever.” Ano, iPhone 5 je určitě nejtenčím iPhonem, rozhodně ale není nejtenčím chytrým telefonem.

Redaktoři serveru Droid-Life konstatují, že se Apple “ani neobtěžoval podívat, co ostatní výrobci vypustili na trh v uplynulém roce”.

Jaké telefony jsou tedy ještě tenčí, než údajně nejtenčí chytrý telefon na světě? Je jich minimálně šest:

  1. ZTE Athena – 6,2 mm
  2. OPPO Finder – 6,65 mm
  3. Huawei Ascend P1 – 6,68 mm
  4. Motorola RAZR XT909, Motorola DROID RAZR a Motorola RAZR XT910 – 7,1 mm

Možná by příště nebylo marné, kdyby čelní představitelé Apple před prezentací zkusili zadat do Googlu “world’s thinnest smartphone”, nebo použili nějaký katalog telefonů s vyhledáváním podle parametrů.

Zdroje: Droid-Life, Cleveland Leader, Technically Personal, BGR.com, Strategy Analytics, Parity News a Android and Me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)