Aplikace Uber slaví 2 roky v ČR. Jak se změnila doprava v Praze?

Aplikace Uber

Dva roky již existuje aplikace Uber v ČR, za tu dobu se toho hodně změnilo na trhu individuální dopravy v Praze a Brně. Potvrzuje to i průzkum, který proběhl právě v těchto dvou městech. Celkem proběhlo 500 rozhovorů v Praze a 200 v Brně.

Aplikace Uber: Může smluvní přeprava vyřešit problémy v dopravě?

Podle exkluzivního průzkumu společnosti TNS Aisa pro Uber, který mapoval názory lidí v Praze a Brně, je největší problém v metropoli nedostatek míst na parkování, resp. cena za parkování. Druhým největším problémem jsou pak každodenní dopravní zácpy. Téměř polovina dotázaných považovala hromadnou dopravu z mnoha důvodů za nedostupnou a jsou také velmi nespokojeni s úrovní služeb, které nabízí klasické taxislužby. Proto by radši volili smluvní přepravu.

br-5321_nycrush15_mg_m2a7931

Více než čtvrtina zákazníků smluvní přepravy v hlavním městě má problém s předražením jízdného, kdy poukazují na nedostatečnou transparentnost v oblasti cen. V této souvislosti mnohem více věří GPS navigaci a kontrole přes aplikaci, než taxametru.

Češi mají pozitivní vztah k Uberu

„Moderní technologie stále více pronikají do každodenního života a významným způsobem mění modely našeho chování. Uber je toho názornou ukázkou, neboť za dva roky dokázal ovlivnit způsob přepravy řady obyvatel i návštěvníků Prahy, a to především díky své jednoduchosti a transparentnosti,“ vyjádřil se k Uberu prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c., děkan Fakulty dopravní ČVUT.

Na Uberu se nejvíce oceňují příznivé ceny, dobrá zkušenost, samotnou aplikaci, rychlost a spolehlivost. Podle zjištění společnosti TNS AISA je aplikace Uber vůbec tou nejpopulárnější pro mobilní telefony.

Who Drives With Uber,Who drives your Uber ,,Uber,drive,car,rideshapp,driver,automobiles

Who Drives With Uber,Who drives your Uber ,,Uber,drive,car,rideshapp,driver,automobiles

O práci pro Uber se zajímal každý desátý člověk

O nový trh pracovních příležitostí se zajímal téměř každý desátý obyvatel Prahy a Brna. Právě v jihomoravském městě Uber registruje velký zájem veřejnosti, aby také v tomto městě začal nabízet své služby a brzy se snad i dočkají.

Využívání dopravy v Praze

Od srpna 2014 Uber v Praze využilo již 250 tisíc lidí z celkem 74 států světa. Velká většina cest byla ohodnocena čtyř a více hvězdičkami, spokojenost uživatelů s Uberem vzrostla v roce 2016 o 140 procent. Počet řidičů vzrostl o celých 70 procent, ten nejzkušenější řidič rozvezl 9383 uživatelů aplikace. Nejvíce lidí se vozí na letiště, hlavní nádraží a Dlouhou ulici.

br-5972_lajandrive16_mg_a02

“Z odpovědí vyplynulo, že problematika individuální přepravy je pro ně nejen aktuální, ale i důležitá. Kdybych měl přidat i osobní názor, zaujala mne velká míra vstřícnosti Pražanů i Brňanů vůči Uberu, který otvírá nové možnosti díky využívání digitálních technologií,” říká Jan Kovář, který průzkum provedl.

Uber - Request a ride
Uber - Request a ride
Uber - Driver: Drive & Deliver
Uber - Driver: Drive & Deliver

Jak to máte s Uberem vy? Používáte ho, nebo radši využíváte jiné dopravní prostředky?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)