Průměrný hráč stráví hraním na Androidu 37 minut denně

hraní na androidu cover

Kolik minut denně “propaří” průměrný hráč na mobilu či tabletu? Takovou otázku si položila analytická společnost Flurry a skrze svou studii přišla i s odpovědí. Průměrný hráč denně na Androidu “prohraje” 37 minut. Data byla sesbírána ze 60 tisíc zařízení, což se jistě dá považovat za reprezentativní vzorek.

hraní na androidu1

Studie zároveň probíhala globálně, takže se můžeme podívat, ve které zemi se hraje nejvíce a ve které nejméně. První příčku obsadily USA. Průměrný hráč si tam na oblíbenou střílečku či jiný žánr najde necelých 52 minut. Druzí jsou Němci se 47 minutami a třetí Rusové s takřka 41 minutami. Trochu nás překvapuje, že Čína se ze sledovaných zemí umístila na posledním místě, stejně tak Jižní Korea je pod světovým průměrem. Z obou státu přitom pochází celá řada špičkových herních týmů.

hraní na androidu statistika

Zpráva rovněž zjistila, jaké herní žánry jsou v současné době nejpopulárnější. Na špici se umístily arkádové, akční hry a oddechovky. Naopak nejméně se hrají sportovní hry a nejrůznější karetní/kasíno hry.

Hrajete na svém Androidu? Kolik tím strávíte času?

Zdroj: Phandroid.

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a “zapařit” si na tom nejlepším chytrém hardwaru? Registrujte se na Android RoadShow 2014 a přijďte na stánek Game Hall zahrát si a vyhrát.
registrace roadshow

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)