Android střípky z Google Developer Day 2010

obchod google play hlavni

V úterý jsme se zúčastnili vývojářské konference Google Developer Day (GDD), která proběhla v Praze již potřetí a po roční pauze opět v hotelu Clarion.

Na konferenci jsme stejně jako na Google Day nepřišli s prázdnou, za pomoci kolegů ze společnosti Inmite jsme přinesli na tři desítky zařízení (telefonů, tabletů, netbooků) s Androidem, které jsme usadili na stojánky tak, aby si je mohli přítomní vývojáři dostatečně osahat.

Mezi telefony nechyběly HTC Desire HD a Desire Z, Nexus One, Samsung Galaxy S, Sony Ericsson Xperia X8, LG Optimus One, Acer beTouch E130 nebo Vodafone 845 a Huawei U8100.

Proti telefonní nadvládě jsme jako zpestření postavili netbook Acer Aspire One D255 a tablety Samsung Galaxy Tab a Dell Streak (na chvíli si jej představme větší, než ve skutečnosti je). Jelikož se nás v posledních měsících hodně čtenářů ptalo také na zkušenosti s Android tablety nižší třídy, které lze na našem trhu sehnat, vzali jsme tyto dotazy jako výzvu a domluvili zapůjčení také prvních vlaštovek tabletů společností Umax a Mivvy.

Androidu bylo na GDD věnováno šest velkých přednášek. Pokud jste na GDD nebyli nebo některou z přednášek nestihli, máme dobrou zprávu. Kompletní záznam všech (tedy nejen Androidích) přednášek je již možné zhlédnou na oficiálním Yotoube kanále Google ČR – https://www.youtube.com/user/googlegooroo.

Na závěr konference si Google přichystal malou afterparty, na které jste si mohli zapařit i se samotným Androidem do podbízivých rytmů saxofonu! Kdo by chtěl vidět, jak to Android na místě rozbalil? :)

dancing Android Robot @ Google Developer Day 2010 @ Prague

dancing Android Robot @ Google Developer Day 2010 @ Prague

Při odchodu čekalo všechny účastníky konference malé (ale o to větší) překvapení. A sice sběratelská figurka Androida. Figurek Androida bylo hned několik druhů, některé jsme zvěčnili na skupinové fotce. Která z figurek se vám líbí nejvíc? A kterou jste na místě dostali vy?

Na závěr bychom velmi rádi poděkovali Google ČR za možnost být na GDD a pomoc při přípravě výstavy Android zařízení. Děkujeme také všem, co nás přišli navštívit, podívat se na Android zařízení a především si popovídat o Androidu (diskuze s fanoušky nás nesmírně inspirovaly). Děkujeme také  všem výrobcům a distributorům, kteří nám zapůjčili své Androidy.

A nezapomeňte si už teď do kalendáře předběžně poznamenat – jaro 2011 = Android Devcamp. Uvidíme se tam!

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)