Android osobnost: Rozhovor s Eliškou Hutníkovou, specialistkou na sociální sítě

android_s2-blackbeard_pre1

Eliška Hutníková

Eliška pracuje už víc než tři roky v agentuře H1.cz, dříve jako copywriterka, nyní jako “marketing executive and social media specialist”. Což, sama uznává, není moc androidí job;o) Androidem ovšem o to víc žije, patří do Google User Group, je moderátorkou interaktivní televize GUG TV – kde je výjimečná péče věnována právě Androidu. Podílela se s firmou Inmite na vzniku Androidí hry Radio Tycoon. Vedle toho se snaží naučit víc lidí i firem používat geosociální sítě, zejména Foursquare.

Absolvovala Studia nových médií na Karlově Univerzitě, hodně bloguje, tweetuje a obecně sdílí. Má platonický vztah k několika programovacím jazykům a jednou si s některým z nich už opravdu začne!

Odkdy používáš Android a co tě k němu přivedlo?

Vlastní telefon s Androidem mám od října 2010, předtím jsem si pohrávala s pár půjčenými. A přivedla mě k němu čirá závist: Záviděla jsem kamarádům s Androidem všechny zajímavé věci, které můžou se svými telefony dělat a hrozně se mi líbil App Inventor:o)

Jaké Android zařízení (a jakou verzi Androidu) používáš dnes a co jsi používala v minulosti?

Mám Dell Streak a aktuálně na něm 2.2.2 … Předtím jsem měla (a zároveň ji používám teď pro svou druhou SIM kartu) Nokii N79 se Symbianem S60. Streak je můj první Android, byla to láska na první pohled. Jo, vlastně jsem ještě předtím měla virtuální telefon s Androidem na notebooku, ale to se asi nepočítá:o)

Bez kterých aplikací si svůj Android nedokážeš představit? (Které aplikace nejraději/nejčastěji používáš?)

Jsem hodně zaměřená na geolokační aplikace, takže základem jsou asi Foursquare, Google Maps, související Google Latitude (to používám snad ještě víc, často koukám, kde jsou kamarádi). A nově navigace. Povinností je samozřejmě zmínit Pubtran! Díky Androidu jsem taky začala stíhat “odčítat” důležité věci v Google Readeru, kombinuju NewsRob, který články stahuje a dá se používat offline v metru, s googlí čtečkou, která je pohodlnější. Protože se starám o hodně účtů v sociálních sítích, neobejdu se bez Tweetdecku a napsala jsem už pár blogspotů z klienta pro WordPress (a odmoderovala mnoho komentářů) a pro Tumblr. Plus Dropbox, Calendar, Docs, Gmail, Plus! Klasika…

Hrozně moc času mi ušetří placená appka Extended Controls, která člověku umožní definovat si vlastní ovládací widgety podobné tzv. Ovládacímu prvku napájení. Zpočátku mi hodně pomohl AppBrain najít zajímavé aplikace, dnes ho používáním pro udržování přehledu o těch nainstalovaných – když se třeba někdo zeptá, jaké aplikace používám:o) Nesmím zapomenout na AlcoDroid, ve kterém si monitoruju drinky, které vypiju. No a začala jsem jezdit na bruslích, takže trasy si monitoruju v MyTracks a nahrávám rovnou do Google Spreadsheetu, Map a do Fusion Tables..

Proč bys uživateli, rozhodujícímu se nad koupí nového telefonu, doporučila právě systém Android?

Je to platforma, na které bude mít k dispozici ohromné množství zajímavých aplikací. Pro Android společně iOS vznikají nové aplikace nejrychleji a nejčastěji. Přitom zařízení s Androidem bývají levnější a hlavně si může vybrat přesně takový telefon, který mu bude vyhovovat a nic ho neomezuje. Myslím, že Dell Streak je nejlepší ukázka, pro mě je perfektní a kdyby mi ho třeba ukradli, koupím si ho znova. Přestože řada lidí by ho odmítla, že je moc velkej.

Jak budou podle tebe vypadat telefony s Androidem za 3, 5 a 10 let?

Vydrží týden, budou komunikovat s mnoha periferiemi, takže bude možné je využívat ještě méně k telefonování a ještě mnohem víc k tomu zajímavému.

Máš nějakou veselou příhodu s tímto systémem? (nebo třeba akční story o tom, jak ti Android zachránil život :))

Spíš mám veselé příhody s lidmi, kteří nepoužívají chytré telefony a nevědí o jejich možnostech tolik, jako třeba čtenáři Světa Androida. Například jsem jednou byla nakupovat v obchodě s prádlem a prodavačka byla sice hrozně ochotná, ale taková divná… Mezi řečí se zmínila, že má strašně špatnej den, protože se vybourala v autě a stalo se jí ještě pár dalších hrozných věcí… A na konci říká: “A navíc se mi hrozně líbí tahle písnička, co tady hraje, a já vůbec nevím, jak se jmenuje!” No a v tu chvíli přišla příležitost pro Androida! Pustila jsem Shazam a během pár desítek vteřin slečna znala název songu a byla o maličko šťastnější.

Jakému uživateli bys systém Android nikdy nedoporučila a naopak?

Tomu, který nechápe, že by bylo dobré mít datový tarif, a tomu, kdo chce telefon, který vydrží nabitý několik dní. Rozhodně bych ho doporučila lidem, kteří si se systémem rádi hrají a nastavují si ho a různě přizpůsobují, chtějí nad ním mít kontrolu.

Je něco, co ti na tomto systému chybí, a ráda bys u něj viděla do budoucna?

Screenshoty!

Při jakých každodenních činnostech tento systém používáš?

Spíš kdy ho nepoužívám, ne? E-mailuju z Androida, při kratších schůzkách si na Streakovi dělám poznámky, taky si obráceně do Streaka (přes Evernote nebo Google Docs) vložím poznámky, podle kterých pak třeba řeším různé věci nebo nakupuju. Čtu RSS, Twitter, Google Plus:o) Hledám informace “v terénu” – třeba se vždy snažím při takových těch hospodských diskusích všechny přesvědčit o výhodách Wolfram Alpha. Zatím moc nechápou:o/ Jo a hlavně samozřejmě všude dělám checkin!

Umíš si představit Android i v jiných zařízeních, než je telefon, tablet, nebo televize?

Jasně, v hračkách, v autech, v zařízeních v bytě, v zařízení, které bude kontrolovat ta zařízení v bytě, všude. Já mám velkou představivost! :o)

Mohlo by vás zajímat

o2guru_header

Nachytejte svého O2 Guru na švestkách

ČlánkyJan Dolejš Jan Dolejš
5 min. uložit na později

Komentáře (23)