Menu

Které telefony dostanou Android 8 Oreo? (aktualizováno)

android 8 oreo aktualizace telefony
Které telefony dostanou Android 8 Oreo? (aktualizováno)
4.4 (88.75%) 16 hlasů

Rok se s rokem sešel, což mimo jiné znamená kolotoč aktualizací na novou verzi systému. Android 8 Oreo již oficiálně vyšel, avšak zatím ho můžeme najít pouze na telefonech od Googlu. Na další značky si ještě musíme počkat. Hodně lidí také zajímá, jestli jejich telefon dostane nový Android Oreo. Rozhodli jsme se vytvořit jeden seznam, který budeme pravidelně aktualizovat.

Seznam telefonů s aktualizací na Android 8 Oreo – Obsah

O samotných novinkách, které se v nové verzi objeví, si můžete přečíst v samostatném článku, kde jsme shrnuli největší novinky. V tu dobu jsme ještě nevěděli, na které telefony se nová verze dostane. Výrobci již ale postupně začínají odhalovat své plány pro aktualizace. V seznamu neuvádíme telefony, které již přijdou s novou verzí Androidu rovnou.

Věnovat se budeme těm hlavním značkám na našem trhu. Ale pokud se objeví i nějaká menší značka, která potvrdí Android 8 Oreo, tak ji do seznamu zařadíme. Aktualizace článku bude probíhat pravidelně, zhruba jednou za 14 dní.

Asus

Asus nepatří ke společnostem s nejlepšími aktualizacemi, občas vypouští telefony se starší verzí Androidu. Při oznámení nové řady ZenFone 4 ale přišlo překvapení. Společnost rovnou oznámila, které telefony dostanou novou verzi Android 8 Oreo.

 • Potvrzená aktualizace na Android 8 Oreo: Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 4 Selfie, Asus ZenFone 4 Selfie Pro, Asus ZenFone 4 Max, Asus ZenFone 3, Asus ZenFone 3 Max, Asus ZenFone 3 Zoom, Asus ZenFone 3 Deluxe
 • Pravděpodobně se dostane i na: Asus ZenFone AR

BlackBerry

Kanadská společnost prošla v posledních měsících hodně změnami. Už netvoří telefony, o ty se nyní stará společnost TCL, která už potvrdila, že nejnovější model KEYOne dostane nový Android. Co se týče modelů DTEK50 a DTEK60, tak zatím nejsou k dispozici žádné informace.

 • Potvrzená aktualizace: BlackBerry KEYOne

Google

U Google není co řešit, novou verzi dostanou všechny modely včetně Pixel a Nexus telefonů z posledních dvou let. Verzi 8.0 už můžete stahovat ze stránek Googlu.

 • Potvrzená aktualizace: Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus Player

HTC

Tato společnost dodává aktualizace poměrně rychle, už se také potvrdila aktualizace na tři telefony, a to HTC U11, HTC U Ultra a HTC 10. Na další informace například o datu a jiných detailech, si však ještě musíme počkat.

 • Potvrzená aktualizace: HTC U11, HTC U Ultra, HTC 10
 • Pravděpodobná aktualizace: HTC U Play, HTC Desire 10 Pro, HTC Desire 10 Lifestyle, HTC 10 Evo

Honor

U Honoru to bude velmi podobné jako u Huaweie, možná s menším zpožděním. Prozatím nebylo potvrzeno ani jedno zařízení, nicméně očekává se modely střední a vyšší třídy z poslední dvou let jako třeba Honor 9 nebo Honor 8, dostanou novou verzi Androidu jako první.

 • Potvrzená aktualizace: Honor 8 Pro, Honor 6X
 • Pravděpodobná aktualizace: Honor 9, Honor 8, Honor 7 Lite

Huawei

U Huaweie to bude zajímavé, jelikož tato společnost vydala v posledním roce velké množství telefonů ve střední třídě, mnohokrát se mění v názvu pouze rok. Bude asi hodně záležet na popularitě jednotlivých modelů. Potvrzeno prozatím nebylo nic.

 • Potvrzená aktualizace: žádný model
 • Pravděpodobná aktualizace: Huawei P10, Huawei P9 Huawei Mate 9, Huawei Mate 8, Huawei P10 Lite, Huawei P9 Lite 2017, Huawei P9 Lite, Huawei Nova

Lenovo

Lenovo je trochu záhadou, nedávno oznámili, že se zbavují své nadstavby, aby mohli mít čistý Android s rychlejšími aktualizacemi. Jestli se to ale bude týkat i starších modelů, není vůbec jisté. Jediný model, který nás napadá, je Lenovo P2, u řady ZUK to vypadá bledě s aktualizacemi.

 • Potvrzená aktualizace: žádný model
 • Pravděpodobná aktualizace: Lenovo P2

LG

LG své vlajkové modely aktualizazuje poměrně rychle. Android 8 přijde určitě na LG G6, stejně tak na nedávno představený LG V30. Zajímavé bude sledovat to, jestli se dočká i nepovedený LG G5, který se neprodával vůbec dobře. Potvrzeno prozatím ale nic nebylo.

 • Potvrzená aktualizace: žádný model
 • Pravděpodobná aktualizace: LG G6, LG G5, LG V30, LG V20, LG Q8, LG Q6

Motorola

U telefonů Moto to bude také zajímavé, vlastní je Lenovo, které moc neaktualizuje. Naštěstí to neplatí pro Motorolu, i v minulém roce přinesli aktualizace na zásadní modely. Zde by se nic nemělo měnit, pomáhá i fakt, že telefony mají téměř čistý Android.

 • Potvrzená aktualizace: Moto G5, Moto G5 Plus, Moto G5S, Moto G5S Plus, Moto X4, Moto Z, Moto Z Droid, Moto Z Force Droid, Moto Z2 Force, Moto Z Play, Moto Z Play Droid, Moto Z2 Play, Moto G4 Plus

Nokia

HMD Global to myslí s aktualizací vážně. Před několika dny potvrdila, že aktualizaci na Android Oreo dostanou všechny vydané telefony, a to včetně nejlevnějšího modelu Nokia 3.

 • Potvrzená aktualizace: Nokia 8, Nokia 6, Nokia 5, Nokia 3

OnePlus

Zde se snad nebude opakovat situace jako u OnePlus 2. Potvrzena byla aktualizace pro OnePlus 3, OnePlus 3T a samozřejmě i OnePlus 5. Na další telefony této značky se již nedostane nová verze androidu oficiální cestou.

 • Potvrzená aktualizace: OnePlus 5, OnePlus 3T, OnePlus 3

Samsung

Korejská společnost Samsung má reputaci, že obzvlášť u střední třídy přichází aktualizace velmi pomalu. Což je pravděpodobně způsobeno i velkým množstvím telefonů. Aktualizace prozatím nebyla potvrzena ani na jedno zařízení, ještě chvíli si budeme muset počkat. Nicméně hlavně u vlajkových modelů je v podstatě jasné, že nová verze Androidu přijde.

 • Potvrzená aktualizace: Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+
 • Pravděpodobná aktualizace: Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A7 2017, Samsung Galaxy A5 2017, Samsung Galaxy A3 2017, Samsung Galaxy J7 2017, Samsung Galaxy J5 2017, Samsung Galaxy Xcover 4

Sony

Japonská společnost Sony již na veletrhu IFA odhalila, které jejich telefony dostanou aktualizaci na Android 8 Oreo. Celkem jde o deset zařízení.

 • Potvrzená aktualizace: Sony Xperia X, Sony Xperia X Perfomance, Sony Xperia XZ, Sony Xperia X Compact, Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZs, Sony Xperia XA1, Sony Xperia XA1 Ultra, Sony Xperia Touch, Sony Xperia XA1 Plus

Xiaomi

Nadstavba Xiaomi je tak mohutná, že si pravděpodobně ani nemusíte všimnout, že dostanete Android 8. Xiaomi je známé tím, že aktualizace na novou verzi Androidu přichází až po poměrně dlouhé době. Zatím byla potvrzena aktualizace pouze pro Xiaomi Mi A1 s čistým Androidem.

 • Potvrzená aktualizace: Xiaomi Mi A1
 • Pravděpodobná aktualizace: Xiaomi Mi6, Xiaomi Mi5/S/X, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Mix 2

Pokud nenajdete váš telefon na seznamu, napište nám do komentářů! Zjistíme, jak to s aktualizací na váš telefon je.

Zdroje: androidguys.com, Twitter, vlastní

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler

4.9.2017 14:42

:))) Ako vždy, nové :)))

memu

memu

4.9.2017 14:50

Stále čakám na android 7 na vlajkovú loď 2015 LG G4 :D

Viktor Špička

Viktor Špička

4.9.2017 15:15

Božská komedie. Jako vždy nejnovější modely a zánovní vlajky. Přístup nového majitele značky Nokia je zatím příkladný… ale to se dalo čekat.

Godspeed78

Godspeed78

4.9.2017 16:25

Kdo chce pravidelné aktualizace systému a měsíční bezpečnostní záplaty volí Pixel (dříve Nexus) a snad se osvědčí i Nokia. Pokud chce někdo telefon na rok apod., tak volí ty ostatní značky. Vlastním N5X a moc parády s ním neudělám. Nicméně telefon fotí parádně a nemusím se obávat, že je systém děravý jako řešeto.

Martin Velký

Martin Velký

4.9.2017 17:14

Snad se to s androidem 8 v nových kusech změní, viz. Minulý Článek o tom že se má oddělit verze androidu od nadstaveb a tím usnadnit aktualizace. Ale jak znám výrobce tak to nebude dřív jak android Q.

DOKTORXP91

DOKTORXP91

4.9.2017 18:00

Dobrý den zajímalo by mě kdy dostane můj NVIDIA SHIELD TABLET aktualizaci na systém Android 8 Oreo aktuálně na něm mám Android 7 Nougat a na stránkách obchodu ALZA kde se jsem tablet kupoval se píše že prý dostává pravidelně aktualizace prý kvůli tomu že je od firmy NVIDIA pokud se tedy nemylim no ?! Předem děkuji za zjištění techto modelu do seznamu a také děkuji za vaše odpovědi ?! Váš velký fanoušek Tomáš alias DOKTORXP ?! PS.: Dále bych se chtěl zeptat kdy bude na tomto tabletu přidána podpora pro virtuální a rozšířenou realitu bez nutnosti mít speciální brýle a kdy bude podpora umělé inteligence v tomto tabletu prosím vás ?

Jiří Dvorský

Jiří Dvorský

4.9.2017 18:10

Motorola = příkladné aktualizace i když se jim to Lenovo snaží zakazovat..
U Honoru neočekávám, že by A8 přišel dříve než září 2018

David Trlica

David Trlica Redaktor

4.9.2017 20:20

@DOKTORXP91

Dobrý den, Nvidia Shield Tablet je poněkud specifické zařízení, už tím, že dostal tři oficiální aktualizace na novou verzi Androidu. To je něco, co se obvykle u mnoha Android zařízení nestává. Vzhledem ke stáří už bych ale moc nedoufal v aktualizaci na Android 8 Oreo, společnost už se spíše zaměřuje na Nvidia Shield TV, než na tablet.

Rozšířená realita, která se dá vidět například na Pokémon Go, už samozřejmě v zařízení existuje, brýle nejsou potřeba. Pokročilá rozšířená realita jako třeba Google Tango nejde přidat pomocí aktualizace, k tomu musí být být zařízení stavěno od začátku. Na virtuální realitu bez brýlí si troufám říct, že si ještě několik desítek let počkáme. :)

„Umělá inteligence“ teoreticky už je v tabletu, stačí tablet přepnout do angličtiny a podržet Home tlačítko pro návrat na hlavní obrazovku. Spustí se vám Google Assistant.

tomask.tk

tomask.tk

4.9.2017 22:58

Huawei P9 Lite? 😅 Stále čekám na opravený a fungující Nougat a tady je už debata o Oreu..

David Trlica

David Trlica Redaktor

5.9.2017 7:01

@tomas.tk

Ono pokud přijde Android Oreo na tyto levnější modely Huawei, tak to určitě nebudou v brzké době. Takže budou mít čas vyladit Nougat a snad i pak Oreo. :)

Daniel Sykora

Daniel Sykora

5.9.2017 7:45

Můj mobil před týdnem dostal Android 7, takže osmičce moc šancí nedávám. Samsung Galaxy A3 2016

uni

uni

5.9.2017 8:14

Godspeed78: Neoddělují se nadstavby, ale naopak to na druhé straně, HW, přesněji SoC, kdy aktualizace nemusí váznout na ovladačích od výrobce (které mohou být i zpoplatněné).

SkyblockJeSuper

SkyblockJeSuper

5.9.2017 13:15

Dobrý den, nevíte jestli dostane aktualizaci můj DOOGEE X5 MAX Pro?

David Trlica

David Trlica Redaktor

5.9.2017 17:11

@SkyblockJeSuper

Oficiální cestou se bohužel nedostane. DOOGEE své telefony ve většině případů neaktualizuje.

SkyblockJeSuper

SkyblockJeSuper

5.9.2017 17:35

David Trlica tak to asi přestoupím k vámi pěkně recenzovanému Micomax Canvas Infinity.

David Trlica

David Trlica Redaktor

19.9.2017 16:00

Aktualizováno o informace ohledně prvních Samsung a Huawei telefonů s potvrzeným Android 8 Oreo. Přidány byly také všechny telefony značky Motorola, které dostanou novou verzi Androidu.

Jackal

Jackal

19.9.2017 20:04

Xiaomi Mi Max 2? :) :)

netineti96

netineti96

19.9.2017 20:19

práve preto som si teraz kúpil MOTO G5, že som vedel, ze dostane OREO

mike-kt

mike-kt

19.9.2017 22:00

Mam samsung a3 2017 a jeste na tom nemam ani android 7. tohle je fakt slabina androidu

pavoukandre

pavoukandre

20.9.2017 9:04

mě Asus příjemně překvapil. Budu mít Oreo (Zoom) a už dvě aktualizace zatím Android 7.1.1.

Martin Benedikt

Martin Benedikt

20.9.2017 9:52

Koukam ze autor v seznamu u Huaweie pozapomnel na plus modely. Nebo se s nimi snad nepocita? :)

netineti96

netineti96

20.9.2017 10:40

Moto G4/plus aktualizáciu nedostanú a v zozname chyba Moto G5/plus

David Trlica

David Trlica Redaktor

20.9.2017 11:38

@Jackal

Ano, Mi Max 2 začínal s Androidem 7 Nougat, takže minimálně tu jednu aktualizaci by měl dostat. Proto je zatím jen v potvrzených. Máte ale pravdu, že jsem do seznamu zapomněl doplnit Mi Mix 2, ten by měl také Oreo dostat. :)

@mike-kt

Sice to Samsungu hodně dlouho trvá, ale většinou aktualizace dodá i na telefony střední třídy.

@Martin Benedikt

Nezapomněl, Plus verze se doplní jakmile bude na daný telefon potvrzen Oreo. Je to z toho důvodu, aby „pravděpodobné aktualizace“ nebyly příliš dlouhé.

@netineti96

Ano, řada Moto G4 nedostane Android, nicméně včera Motorola oznámila, že jeden model – Moto G4 Plus nakonec aktualizaci obdrží, i když to bude trvat déle. Moto G5/Plus v seznamu byla, akorát spojená s modely Moto G5S/G5S Plus. Rozdělil jsem je, aby to bylo přehlednější.

Děkuji všem za připomínky.

corleonecz

corleonecz

21.9.2017 22:52

A co třeba ZTE Axon 7?

Maty1854

Maty1854

23.9.2017 4:23

Dobrý den, dostane Android 8 i Huawei P9 lite?

RSS (komentáře k článku)