Menu

HTC začíná aktualizovat na Android 8 Oreo. Předhání tak většinu konkurence

Aktualizace HTC telefonů bývaly vždy dobré a vypadá to, že to bude pokračovat i tento rok. Společnost dnes překvapila první majitele vlajkového modelu U11, kdy nabídla z ničeho nic aktualizaci na Android 8 Oreo.

Aktualizace HTC U11 přináší novinky z Plus modelu

Dva týdny zpátky jsme mohli vidět oznámení nového Plus modelu od HTC. Jde o nový vlajkový model, který vychází z U11, akorát má několik novinek v čele s 18:9 displejem, větší baterii nebo Androidem 8 Oreo. A právě softwarové novinky z U11+ se již nyní dostávají i na starší model.

Jednak se vydává nový launcher, který už konečně podporuje gesta pro otevření menu s aplikacemi nebo stažení lišty. HTC zároveň přidává podporu pro adaptivní ikony a další novinky z Oreo. Další výraznou novinkou je Edge Launcher, který přidává možnost rychlého spuštění pro několik oblíbených aplikací nebo kontaktů. Objeví se na kraji displeje po stisknutí rámečku telefonu. Jak novinky vypadají v reálném použití, můžete vidět na videu výše, kde běží Android 8 Oreo na HTC U11+.

Po Sony, která přinesla aktualizaci na Xperia XZ Premium, se tak HTC stává druhou společností, která přináší Oreo aktualizaci na svůj model. Nejprve se dočkají tchajwanské modely U11. Podle zahraničních zpráv by se aktualizace měla objevit v dalších oblastech světa během dvou až tří týdnů. Aktualizace má velikost 1,33GB. A ptáte se, jak je na tom váš telefon s aktualizací na Android Oreo? Můžete zamířit do našeho článku, kde jsme rozebrali hlavní výrobce a jejich telefony, které Android 8 Oreo obdrží.

HTC U11 katalog

HTC U11

0.2
  • Displej 5,5", QHD, SuperLCD 5
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 13 914 Kč

Líbí se vám novinky, které přináší HTC aktualizace na Android Oreo?

Zdroj: htcsource.com

 

Komentáře

cardi

15.11.2017 16:46

kathleencassand8031: vypadni dmnte

jinak k tématu aby jste se z toho orea všichni nepos*ali :) kdyby tam bylo o co stát aspoň, ale není :) Jinak řečeno hamty hamty ať ho mají tamty jojo a pak se tu bude fňukat kolik to má bugu :D pořád do kola

Radeg

radeg 21

16.11.2017 6:20

“Po Sony, která přinesla aktualizaci na Xperia XZ Premium, se tak HTC stává druhou společností, která přináší Oreo aktualizaci …”
A nebylo už Sony druhé a teď HTC až třetí?

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

16.11.2017 12:12

@radeg: A kdo byl před Sony? Samozřejmě Google, ale ten bych z pohledu aktualizací nepřirovnával k výrobcům telefonů.

Radeg

radeg 21

21.11.2017 16:49

Samozřejmě, že Google.
A výrobce to je, jen ne přímým. Navrhuje je a jen si je nechává vyrobit kýmsi jiným. Ale za telefon se nakonec postaví on.
Jestli takový Nexus 5X vyrobilo LG, tak LG ho ale neaktualizuje. Aktualizuje jej Google.

RSS (komentáře k článku)