TOPlist

Sony Xperia XZ Premium dostává aktualizaci na Android Oreo

sony xperia xz premium oreo

Nedávno jsme mohli slyšet z úst japonského Sony to, že jejich vlajkový model Sony Xperia XZ Premium obdrží Android Oreo v prosinci tohoto roku. Nakonec se ale ukázalo, že tato informace se vztahuje pouze na japonský trh. A to z toho důvodu, že dnes Sony oznámilo, že Android Oreo se již postupně začíná uvolňovat.

Android 8 Oreo pro Sony Xperia XZ Premium přichází i se 3D skenerem

V aktualizaci Xperia XZ Premium na novou verzi Androidu najdeme všechny novinky, které se přichystal Google, jako třeba vylepšené notifikace, notifikační tečky, obraz v obraze atd. Na novinky z Androidu 8 Oreo se můžete podívat v samostatném článku.

Android™ 8.0 Oreo: Sony’s latest software experience for Xperia™

Android™ 8.0 Oreo: Sony’s latest software experience for Xperia™

Kromě toho ale přináší Sony také několik novinek, které jsme mohli vidět například u Sony Xperia XZ1 Compact, který už přišel rovnou s Androidem 8 Oreo. Máme na mysli například 3D skener, se kterým půjde lehce naskenovat tvář, ale také různé objekty a výsledek následně použít na sociální sítě nebo připravit jej tisknutí. Pro fotoaparát se také připravil mód, který umožní automatické fotografování, jakmile se detekuje úsměv. Telefon začne snímat a z výsledných fotografií si budete moct vybrat tu nejlepší. Dále se například vylepšila kvalita zvuku, a to jak u předních reproduktorů, tak i u bezdrátových sluchátek.

Aktualizace se postupně uvolňuje ve vlnách, například na náš trh se ještě několik týdnů nemusí Oreo dostat. I tak se ale jedná o první telefon, který obdržel oficiální verzi Androidu 8.0, pokud nepočítáme telefony od Googlu.

[aps_product_sz id=“438714″]

Vlastníte Sony telefon? Těšíte se na Android Oreo?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)