Telefon OnePlus 2 nedostane aktualizaci na Android 7 Nougat

telefon OnePlus 2

Telefon OnePlus 2 nakonec nedostane aktualizaci na Android 7 Nougat. Společnost to potvrdila zákazníkům přes stránky podpory. Softwarová podpora tohoto zařízení tak netrvala ani dva roky.

Aktualizační program pro telefon OnePlus 2 byl zrušen

Tyto zprávy pochází z XDA fóra, kde uživatelé zaslali konverzace s podporou společnosti OnePlus. Podpora vysvětluje, že telefon OnePlus 2 již nebude aktualizován na poslední verzi OxygenOS. Nepsané pravidlo u Android telefonů přitom je, že střední a vyšší třída telefonů dostává aktualizaci alespoň po dobu dvou let.

Nougat pro OnePlus 2?

To ale není situace u OnePlus 2, kde poslední oficiální aplikace přišla sotva se začátkem 22. měsíce od uvedení na trh. Nejedná se přitom o první problém s aktualizací telefonu, opravy chyb právě na OnePlus 2 byly dlouhou dobu trnem v oku mnoha uživatelů. Pro změnu u OnePlus X musela komunita tvrdě bojovat za aktualizaci na Android 6 Marshmallow.

U OnePlus 3 a 3T aktualizace zatím vychází normálně. Celkově je to ale škoda a společnosti to moc nepřidává na legitimitě. Zákazníkům nestačí jen prodat výkonný hardware, i v oblasti softwaru by měla být společnost schopna dodržet alespoň standardní dobu podpory.

OnePlus 2

OnePlus 2

8.0
  • Displej 5,5''
  • Procesor Snapdragon 810
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Úložiště 16/64 GB
  • Baterie 3300 mAh

Vadilo by vám, kdybyste na telefonu neměli softwarovou podporu pod dobu dvou let?

Zdroj: pocketnow.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)