Změny u Lenova: Budoucí telefony budou mít čistý Android

cisty android lenovo

Společnost Lenovo oznámila velice zajímavou novinku. Budoucí telefony s touto značkou již nebudou mít grafickou nadstavbu Vibe Pure UI, místo toho bude v telefonech čistý Android.

Čistý Android bude ve všech budoucích Lenovo telefonech

Grafická nadstavba Lenovo telefonů je už nějaký ten čas Vibe UI, v loňském roce se pak přejmenovala na Vibe Pure UI. Právě slovem “pure” chtělo Lenovo ukázat snahu omezit bloatware ve svých telefonech. Jenže nyní se čínská společnost rozhodla zajít ještě o krok dále.

Za několik dní jde v Indii do prodeje nový telefon Lenovo K8. Nejzajímavější je na něm to, že se jedná o první Lenovo telefon, kde bude čistá verze Androidu 7.1.1. Podle Lenova mnoho lidí chce v telefonech čistou verzi Androidu, navíc jím to pomůže s rychlejšími aktualizacemi. K dispozici nejsou všechny detaily, nicméně dá se předpokládat, že se nebude jednat o stejnou verzi Androidu, jaká je třeba v Pixel nebo Nexus telefonech.

To na druhou stranu nemusí být špatně, velice pravděpodobně v systému bude předinstalovaných několik vylepšení, jako třeba u telefonů řady Moto, které také patří pod Lenovo. Může se jednat o podporu gest, mobilní Dolby Atmos apod. Co se týče vzhledu, tak se systém u Moto telefonů téměř neliší od Pixelu, jak můžete vidět výše na screenshotech.

Chtěli byste čistý Android u všech telefonů, nebo vám nadstavby vyhovují?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)