Menu

Změny u Lenova: Budoucí telefony budou mít čistý Android

Společnost Lenovo oznámila velice zajímavou novinku. Budoucí telefony s touto značkou již nebudou mít grafickou nadstavbu Vibe Pure UI, místo toho bude v telefonech čistý Android.

Čistý Android bude ve všech budoucích Lenovo telefonech

Grafická nadstavba Lenovo telefonů je už nějaký ten čas Vibe UI, v loňském roce se pak přejmenovala na Vibe Pure UI. Právě slovem “pure” chtělo Lenovo ukázat snahu omezit bloatware ve svých telefonech. Jenže nyní se čínská společnost rozhodla zajít ještě o krok dále.

Za několik dní jde v Indii do prodeje nový telefon Lenovo K8. Nejzajímavější je na něm to, že se jedná o první Lenovo telefon, kde bude čistá verze Androidu 7.1.1. Podle Lenova mnoho lidí chce v telefonech čistou verzi Androidu, navíc jím to pomůže s rychlejšími aktualizacemi. K dispozici nejsou všechny detaily, nicméně dá se předpokládat, že se nebude jednat o stejnou verzi Androidu, jaká je třeba v Pixel nebo Nexus telefonech.

To na druhou stranu nemusí být špatně, velice pravděpodobně v systému bude předinstalovaných několik vylepšení, jako třeba u telefonů řady Moto, které také patří pod Lenovo. Může se jednat o podporu gest, mobilní Dolby Atmos apod. Co se týče vzhledu, tak se systém u Moto telefonů téměř neliší od Pixelu, jak můžete vidět výše na screenshotech.

Chtěli byste čistý Android u všech telefonů, nebo vám nadstavby vyhovují?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Martin Velký

4.8.2017 16:10

Skvělý krok

Karboxilas

4.8.2017 17:03

Výborně. Vibe UI byl jeden z nejhorších launcherů.

Nick Cave

4.8.2017 19:02

asi to nevíš, ale launcher od Lenova je možno nahradit jiným..

Sagitarius

sagitarius64 0

4.8.2017 20:16

Anebo ho i vypnout- u Lenova totiž tahle možnost je v nastavení. Stačí přepnout z položky “VibeUI” na položku “Android”.

Tomask.tk

tomask.tk 0

4.8.2017 21:32

Jo, ještě kdyby dostalo rozum pár dalších výrobců, to by bylo! :)

Jiří Hora

4.8.2017 21:34

Nainstaloval jsem si Nova Launcher a se zbytkem systému jsem na svém Lenovu spokojen. Navíc vítám možnost nahrávání hovorů. Čistý Android zní dobře, ale ideální by bylo dát uživateli možnost volby.

Jiří Dvorský

5.8.2017 0:06

Jediný efekt co to bude mít bude teoreticky použitelný systém z výroby, aktualizace u Lenova a firem pod ním(Zuk, Motorola) nemůže očekávat, ani moto Z už nedostává záplaty..

Red74cze

RedRose 5

6.8.2017 13:00

moznost volby zustane… launchery v obchode budou porad…
za me je to skvely krok! jsem jednoznacne pro cisty android!
kez by se toho chytili i ostatni vyrobci…
launchery (graficke a ovladaci nadstavby) mely nejaky smysl u windows mobile (htc sense) ktery nebyl pro prsty vhodny ale android byl od zacatku (po vzoru apple) vyvijen pro prsty takze launchery byly zbytecne ale uz tu s nama zustaly… jako moznost volby fajn ale zakladni system by mel byt cisty (uz jen kvuli jednodussim aktualizacim) podobne jako je to u pocitacu… co si tam potom kdo nahraje je uz jeho vec…

Ron.Jeremy

Ron Jeremy 2

6.8.2017 21:47

Copak launcher, ale aby tam nebyl předinstalovaný různý bloatware, kterého se nedá zbavit (“zakázání” aplikace pro mě není čisté řešení). Místo umisťování aplikací do image OS by byla lepší obrazovka při prvotní konfiguraci OS s výběrem aplikací, které si chci do mobilu volitelně nainstalovat, a výrobce by tam mohl třeba nabídnout nějaké “exkluzivity” či jinak placené věci zdarma. Takhle musím většinou telefon rootnout a různé zbytečnosti typu oficiálního facebook klienta, twitteru, rádoby-antivirů a dalších různých hrůz přímo od výrobce vykousat.

dvomi01

29.10.2017 1:16

používám čistý android (většinou beta verze) už asi tři roky a jsem spokojen
občas odešlu hlášení o chybě (třeba es file explorer při přechodu na A8 beta nefungoval, nebo třeba CCleaner), ale systém obvykle i v beta funguje. Njn, nejsem žádný extrémní tester…
začal jsem s beta verzí Androidu (už netuším jaká to byla verze) na Nexus 4, pokračoval jsem na Nexus 5x (nougat), teď stejný 5x na 8.1
Pixel neplánuju, je finančně trochu mimo můj dosah.

RSS (komentáře k článku)