Menu

Recenze Google Pixel: Když spojíte špičkový hardware a ryzí Android

Špičkový hardware, skvělý fotoaparát a čistý Android 7.1. Takový je nejnovější referenční telefon od Googlu. Jak dopadla recenze Google Pixel?

Recenze Google Pixel – obsah

Designem ani iPhone, ani Nexus

Balení je tentokrát o něco bohatší, než jsme u telefonů od Googlu zvyklí. Nabíječka má tradičně jen USB-C výstup a je nutné použít k nabíjení dodávaný kabel. Google do krabičky schoval i kablík s USB-A a USB-C konektory pro připojení k počítači a objevila se i OTG redukce. Tedy příjemné překvapení.

Design je kontroverzní a vzbuzuje v uživatelích různé pocity. Ani po dokončení recenze Google Pixel si nejsme jistí, zda se nový design Googlu povedl. Telefon působí reálně sympatičtějším dojmem než na fotografiích nebo videu, ale stále jsme názoru, že jsou na trhu i hezčí smartphony. K dispozici jsme měli stříbrnou variantu, v prodeji je rovněž modrá a černá.

Přední strana je po vzoru Nexusů skromná a bohužel jediné, co nás zaujme, jsou velmi široké rámečky. Do spodního rámečku by se pohodlně vešla senzorová tlačítka, což je ale proti politice Googlu. Prostor je kvůli tomu zbytečně nevyužit a rozměry telefonu narostly.

recenze-google-pixel-konstrukce-predni-strana

Zadní strana už je o poznání zajímavější a kombinuje hliník s tvrzeným sklem v okolí fotoaparátu. I tento prvek uživatelé hodnotí spíše negativně, ale to je velmi subjektivní záležitostí. Čtečka prstů zůstala na svém místě, v dolní části telefonu se pak objevila dělící linka, kterou používá HTC již delší dobu, ale může design telefonu spojovat s iPhonem.

Tomu trochu nahrávají i zaoblené hrany, které zase připomínají telefony HTC, což není úplná náhoda – tchajwanská společnost telefon vyrobila, i když design si diktoval Google sám. Přítomnost konektoru USB-C na spodní straně pro nás není překvapením, obklopují jej dvě zdířky pro reproduktor (uvnitř kryté látkou). Hraje ale bohužel jen jeden z nich a nejedná se tedy o stereo.

Jsme rádi, že jsme v průběhu recenze Google Pixel nemuseli řešit redukci na 3,5mm jack jako u iPhonu 7. Google se evidentně zatím neplánuje tohoto konektoru zbavit, což je jen a jen dobře.

recenze-google-pixel-konstrukce-zadni-strana

Mohl by být i menší

Google Pixel je díky 5palcovému displeji vhodný pro uživatele, kteří touží po kompaktním smartphonu. Přesto je ale kvůli širokým rámečkům pod a nad displejem trochu větší, než bychom si přáli. A jak sedne do rukou?

V první řadě nic do ruky netlačí, což není překvapením – na ostrou hranu tu prostě nenarazíte. Ovládání telefonu je velmi pohodlné a jednou rukou po mírném přehmátnutí dosáhnete i do protilehlého rohu displeje. Tlačítka pro ovládání hlasitosti by klidně mohla být výše, ale stále platí, že nám jejich obsluha nečiní problémy.

Hmotnost 143 gramů je na telefon z kovu přiměřená a zároveň se nám v průběhu recenze Google Pixel nestalo, že by telefon vyklouzl nečekaně z ruky. Trochu tomu napomáhá i tvrzené sklo na zádech, po kterém prst klouže méně než po kovu.

recenze-google-pixel-konstrukce-drzeni


AMOLED displej se vší parádou

Zatímco Nexus 5X byl vybaven tradičnějším IPS panelem, nový Google Pixel přichází s technologií AMOLED. S tím je spojeno několik odlišností od IPS panelů – barvy jsou o něco málo saturovanější a černá barva je díky principu OLED skutečně černá.

Mile nás překvapilo i podání bílé barvy, které je zpravidla u AMOLEDů slabší. Google Pixel je na tom ale v tomto ohledu velmi dobře a lépe i než třeba Galaxy S7. V průběhu recenze Google Pixel jsme si ostrého slunce vůbec neužili, ale za dosavadního počasí je čitelnost na slunci skvělá. Zároveň ale víme, že Galaxy S7 nabízí maximální jas o něco vyšší. Celkově musíme displej pochválit.

recenze-google-pixel-displej-2

Rozlišení 1920 x 1080 px je na úhlopříčce 5″ stále dostatečná hodnota a neměli jsme problém ani s přesností nebo citlivostí displeje. Systém nám dovolí ještě aktivovat noční režim, který zahalí prostředí do červena, aby ve tmě tolik nenamáhalo oči.

Notifikační diodou testovaný přístroj disponuje – je umístěna v reproduktoru na přední straně. Standardně je ale v nastavení deaktivovaná a nahrazuje ji ambientní displej, který jsme již mohli vyzkoušet v řadě Nexus 6. Displej v tomto režimu ukazuje notifikace v pravidelném intervalu přímo na zamykací obrazovce. Jelikož je použit AMOLED displej, spotřeba není velká.

recenze-google-pixel-displej-3

Přesná čtečka otisků prstů s bonusem

Recenze Google Pixel ukázala, že čtečka otisků prstů funguje v přístroji velmi dobře. Je přesná, rychlá a po ruce. Její umístění je totožné s předchozími modely telefonů od Nexusu a nadšeni nebudou nejspíše ti, kteří jsou zvyklí na čtečku v přední části. Pixel přidává jednu užitečnou funkci – tahem prstu směrem dolů a nahoru lze vytáhnout respektive zatáhnout notifikační lištu. Šikovné.

Zbylé vlastnosti můžeme tradičně shrnout následovně:

 • odemknutí je snadné a velmi rychlé,
 • na čtečku není potřeba nikterak tlačit,
 • vlhký prst není většinou rozpoznán,
 • umístění je po ruce, nešikovné je jen v případě, že telefon leží na stole displejem vzhůru,
 • drtivá většina pokusů o odemčení je úspěšná,
 • prst je rozpoznán z jakéhokoliv směru (nezáleží na natočení),
 • prstem lze zapnout displej, není třeba mačkat tlačítko napájení.

recenze google pixel konstrukce-cteck-otisku-prstu

Hardware – dosahuje na příčky nejvyšší

Od řady Nexus jsme poslední roky ani nečekali, že by se vyrovnala výkonem a výbavou nejlepším telefonům na trhu. Od toho tu byli jiní výrobci. Google Pixel na to jde poprvé jinak – přináší nejvýkonnější čip na světě i výborný fotoaparát. S tím jde ruku v ruce ale i vyšší cena.

Hnacím motorem je již vcelku ověřený Snapdragon 821, který dohromady s akcelerátorem Adreno 530 tvoří velmi výkonnou kombinaci. Pro srovnání – skóre v AnTuTu se zastavilo na hodnotě 136 000 bodů. Telefon netrpí nadměrným zahříváním, i když se jeho teplota při delším hraní rapidně zvýší.

Ve výbavě nechybí ani 4GB RAM paměť (běžně je při běhu okolo 2 GB dostupných), která je doplněna 32 nebo 128GB vnitřní pamětí. Naše recenze Google Pixel se věnuje 32GB verzi. Dále tu máme Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, NFC, USB-C, USB-OTG či přesnou GPS (testovali jsme se Sygic i Google Maps).

google-pixel-katalog

Google Pixel

1.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2770 mAh
 • Cena od 7 864 Kč

Výdrž

Menší varianta Pixelu přichází s kapacitou baterie 2770 mAh, což není rozhodně zázračná hodnota. Pravda, displej má sice “jen” 5″, na druhou stranu disponuje Pixel velmi výkonným hardwarem. Kdo čekal skvělou výdrž, na kterou mimochodem lákaly i některé zprávy, bude nejspíše zklamán. Google Pixel totiž svou výdrží na jedno nabití rozhodně neporáží svou konkurenci, na druhou stranu za ní ani výrazně nezaostává.

Jinými slovy – při intenzivnějším používání (datové přenosy, Wi-Fi, surfování, volání, e-maily…) nám telefon vydržel bez problémů celý den, na ten další už ale moc procent nezbývalo (20-30 %) a zpravidla ještě před polednem druhého dne si řekl o přísun energie. Jedná se tedy o “celodenní” smartphone, který při šetření vydrží i 1,5 – 2 dny.

Podle zahraničních testů dopadl o poznání lépe větší model Google Pixel XL, který má o 680 mAh vyšší kapacitu baterie. A to rozhodně bude znát, i když je displej větší.

Bezdrátové nabíjení budeme muset opět bohužel oželet, k dispozici je ale rychlonabíjení. Dodávaná nabíječka dokáže dodat až 3 Ampéry při 5 V a 2 A při 9 V. Zatímco Pixel můžete nabíjet i starším typem nabíječky, USB-C nabíječkou k němu byste rozhodně jiné telefony nabíjet neměli. Určitě ne ty, které nepodporují rychlonabíjení USB-C, což je drtivá většina.

Google to vyřešil šalamounsky a nabíječka má i netypický USB-C výstup. Kvůli tomu je nutno použít kabel se dvěma konektory USB-C po stranách, kterých moc není. To by mohlo uživatele od nabíjení jiných telefonů tímto adaptérem odradit. Nabíjení Pixelu je rychlé a trvá přibližně 90 minut z 15 % do 100 %.

Pekelně rychlý Android 7.1 v ryzí podobě

Spolu s řadou Google Pixel přichází i Android 7.1, který je sice dostupný i v telefonech Nexus, některé funkce jsou ale pouze pro novou řadu. V první řadě se jedná o novou domácí obrazovku Pixel Launcher, zabudovaného asistenta Google Assistant a možnost neomezeného úložiště pro nekomprimované fotografie či video. Všechny novinky přehledně shrnul Karel Kilián ve svém článku.

V systému jsou jen základní aplikace od Googlu a dá se říci, že nic navíc. Pokud by vám některá z aplikací překážela, lze ji ve správci aplikací zakázat. Aplikace zmizí ze seznamu aplikací, zmenší se její velikost, ale jde zároveň kdykoliv znovu aktivovat.

O dost více nás ale zajímá celková rychlost a plynulost prostředí. Zde se dočkáváme toho, co jsme čekali a co je tak trochu povinností. Nejnovější Android v čisté podobě a extrémně výkonný hardware zkrátka musí zajistit plynulý a bleskový systém. A to i naše recenze Google Pixel dokazuje. Doufáme, že se to podobně jako u Nexusu 5X s delším používáním nezmění.

Pixel Launcher – šikovně vyřešené menu aplikací a zkratky

Nové prostředí od Googlu nese významnou odlišnost již na první pohled – úplně zmizelo tlačítko pro zobrazení všech nainstalovaných aplikací. To bylo nově nahrazeno gestem, kdy stačí táhnout prstem od spodního okraje vzhůru. Zvyknout si bylo velmi rychlé a zároveň jsme ušetřili jednu ikonu v doku. Chválíme.

Druhou významnou novinkou jsou zkratky, které fungují především u Google aplikací. Podržením prstu na GMailu lze třeba rychle začít psát novou zprávu, u kontaktů přidat novou položku a podobně. Zase usnadnění, které mnoho uživatelů jistě ocení.

Google Assistant

Novému systému Google Assistant tvůrce Androidu věří a vše směřuje k tomu, že tento pomocník v budoucnu spojí více zařízení od Googlu. Skrze Google Assistant bude nejen možné řídit mobilní telefon a vyhledávat informace, ale i ovládat další zařízení v domácnosti (Chromecast, chytrá světa, termostaty apod.). Google Pixel má tento asistent zabudován přímo v systému. Funguje ale jen v angličtině.

Jak je vlastně použitelný pro české uživatele? V první řadě je nutno přepnout jazyk do angličtiny, což může být samo o sobě velkým problémem. Veškeré příkazy musíte tedy provádět v angličtině, což může být problematické i pro české uživatele, kteří anglicky umí. Nadiktovat totiž anglicky něco s českým názvem je téměř nemožné. Po přepnutí jazyka se změní domácí tlačítko a jeho podržením se aktivuje asistent. Nebo stačí říct “Ok Google”.

Zpočátku uživatelé neví, co vše Google Assistant dokáže. K dispozici je ale slušná nápověda s příklady použití. Můžete začít tradičními příkazy jako vyhledávání informací, zaslání SMS, vytočení kontaktu či spuštění navigace. Assistant jde ale ještě dále – můžete přímo pokládat anglicky otázky a dostanete na ně relevantní odpověď.

Assistant je napojený i na další Google služby, jako je YouTube, Music či Movies. Jednoduše stačí anglicky povědět, že byste chtěli přehrát písničku “Hey You” od Pink Floyd, telefon ji najde a automaticky spustí. Tak přesně bude fungovat za pár let chytrá domácnost díky Google Home. Samotnému Assistantu se budeme ještě detailněji věnovat v samostatném článku.

Noční režim

Užitečnou novinkou je noční režim, který zbarví celé prostředí do červené barvy. Tím je odfiltrováno modré světlo, které nás při hledění do displeje unavuje. Tato funkce je konečně součástí systému Android, ale nalezli bychom ji i ve starších telefonech díky nadstavbám výrobců.

Neomezená záloha fotografií a videí

Standardní aplikací pro prohlížení a editaci fotografií jsou Google Fotky, které fungují obdobně jako v jiných telefonech. Je tu ale jedna změna – zatímco běžní uživatelé mohou využívat neomezeného cloudu v Google Fotkách pouze pro 16MPx fotografie a menší, zde nejsou žádné limity. A stejné je to i s videem – můžete jich do cloudu nahrát neomezené množství v libovolné kvalitě.

Slušný hudebník bez sterea

Reproduktor je umístěn na spodní straně, a přestože zdířky napovídají, že jsou zde reproduktory dva, opak je pravdou. Hlasitě totiž hraje jen jeden a nejedná se tedy o stereoreproduktory. A jeho kvalita? Ta je spíše průměrná a rozhodně nemůžeme čekat nějaký kvalitnější poslech. Hlasitost je naproti tomu výborná, což je možná i důležitější vlastnost.

Protože Google nepřidal sluchátka k balení, vyzkoušeli jsme vlastní Creative Aurvana In-ear 2 Plus. Tato kombinace zajistila opravdu velmi dobrý poslech. Výstup je velmi hlasitý, při maximální hlasitosti je ale zvuk mírně zkreslen. Při běžně snesitelné hladině ovšem hraje Google Pixel výborně.

recenze-google-pixel-konstrukce-reproduktor

Fotoaparát

Google se u své nové řady soustředil na fotoaparát a nejspíše proto vzniklo i její samotné označení. Papírově vypadá fotoaparát následovně:

 • čip Sony IMX378,
 • velikosti pixelu 1,55 mikrometru,
 • světelnost f/2.0,
 • elektronická stabilizace obrazu,
 • laserové a fázové ostření,
 • rozlišení fotografií 12,3 MPx,
 • rozlišení videa: 3840×2160 px.

O tom, proč fotoaparát nedisponuje optickou stabilizací, jsme vás již informovali. Daleko důležitější pro nás ale je, jak Google Pixel fotí v reálu. Jak to celé tedy dopadlo?

Google Pixel na první pohled vyniká v HDR režimu, který je automaticky zapnutý a nijak vás neomezuje ani nezdržuje. Především na přiložené fotografii se světelnou tabulí je poznat, jak dobře funguje ve srovnání s HDR režimem v telefonu Samsung Galaxy S7.

pixel-vs-samsung-hdr-porovnani

Pixel navíc sází na přirozený vzhled – fotografie nejsou nijak rapidně odšumovány, vyhlazovány a doostřovány a přesto mají hromadu detailů. Ano, ve fotografiích je patrný šum, ale není to barevný šum, což je velké plus. Pixel exponuje spíše do záporných hodnot a občas se tak setkáte s tmavšími místy, přepalů se však bát nemusíte.

Barevné podání je spíše neutrální a především v nočních scenériích si lze všimnout, že jinak žluté světlo nočního osvětlení jde do bílé barvy. Google v tomto případě vsadil na elektronickou stabilizaci, která funguje na výbornou do okamžiku, než s telefonem chcete lehce posunovat/švenkovat do stran. Obraz začne jakoby poskakovat. Pokud se hodně zaměříte na detaily, všimnete si, že se zapnutou stabilizací není obraz tak ostrý jako bez ní. To už tak nějak ale vyplývá z principu elektronické stabilizace.

Nelíbila se nám snad jen příliš velká minimální ostřící vzdálenost. Pokud rádi fotíte makro snímky, ihned si všimnete, že musíte s telefonem pohnout trochu dál od objektu. Fotoaparát to určitě není dokonalý, ale rozhodně patří ke špici na poli mobilních fotoaparátů a v našich očích poráží Samsung S7 na plné čáře.

Poslední dny se hovoří v případě řady Pixel o tzv. halo efektu, tedy o odrazu krycího skla čoček, který vytvoří nepříjemný artefakt na výsledných fotografiích. V našem případě se ale tento jev nevyskytoval, jak můžete sami vidět na fotografiích níže.

Fotografie a videa v originálním rozlišení ke stažení

Dobré světelné podmínky – recenze Google Pixel

Horší světelné podmínky – recenze Google Pixel

Závěr – recenze Google Pixel

Ani po dokončení recenze Google Pixel není možné tento smartphone zakoupit na českém trhu. Jedinou možností je tak dovezení ze zahraničí, kde se cena pohybuje okolo 20 000 Kč s DPH (v přepočtu) za 32GB variantu. Dá se předpokládat, že v tuzemsku bude stát Google Pixel mírně přes 20 tisíc Kč za variantu s menší pamětí, za 128GB paměť si ještě pár tisíc připlatíme.

Je na čase vyřknout výsledný ortel a spojit vše, co jsme v recenzi otestovali. Google Pixel je špičkovým smartphonem, který zaujme téměř ve všech ohledech. Nestojíme ovšem za tvrzením, že se jedná o nejlepší Android telefon současnosti. Ale popořadě.

Začněme designem, který vzbuzuje emoce – pozitivní a bohužel i negativní. Přestože působí Google Pixel naživo sympatickým dojmem, na trhu bychom si vybrali smartphone s lákavějším designem. Je to však velmi subjektivní. Zpracování je ale příkladné a telefon působí elegantním a luxusním dojmem.

Hardware je skvělý a výkonem se Google Pixel vyrovná nejvýkonnějším telefonům na světě. Ruku v ruce s tím jde i povedený displej nebo velmi rychlá a přesná čtečka otisků prstů. Pochvalu asi ale zaslouží fotoaparát, na kterém Google opravdu zapracoval. Měli jsme možnost srovnání s Galaxy S7 či Honor 8 (přineseme v samostatném článku) a můžeme prohlásit, že Google Pixel vítězí.

Výborně si fotoaparát poradí s horšími světelnými podmínkami, fotografie za dobrého světla vynikají podáním barev, ostrostí, detaily a výborně funguje i automatické HDR. Truchlit nemusíme ani nad absencí optické stabilizace – točení videí je skvělé a elektronická stabilizace funguje výborně. Není divu, že Google pojmenoval novou řadu právě Pixel. Fotoaparáty jsou u vlajkových modelů tak vyrovnané, že s označením nejlepší fotoaparát na světě šetříme. Mnohdy totiž rozhodují osobní preference.

Android 7.1 je rozhodně dobrým krokem kupředu, který přináší několik zajímavých novinek (Pixel Launcher, noční režim, neomezené úložiště pro řadu Pixel nebo Google Assistant). Systém je bleskový a plynulý, což je ale pro telefon od Googlu s tak výkonným hardwarem povinností.

Právě hlasový asistent představuje největší novinku tohoto systému a Google ji hrdě propaguje. V českých končinách je však použití značně omezeno a v našich očích se prozatím o konkurenční výhodu nejedná. Jsme přesvědčeni, že v momentě, kdy se Google Assistant naučí česky, jej už budou obsahovat i telefony jiných výrobců.

Záporů zase tak moc není a největším neduhem může být snad jen vyšší cena, na kterou nejsou zákazníci zvyklí. Při pohledu na hardware, Android přímo od Googlu a dlouhou podporu to ale zase tak přemrštěná částka není. Na druhou stranu za podobnou porci peněz nabídne konkurence i třeba slot pro paměťovou kartu, voděodolnou konstrukci, stereoreproduktor nebo infraport.

Závěrečný verdikt: Google Pixel dokazuje, že patří mezi nejlepší mobilní telefony na světě. Skvělý hardware, jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu i výborný systém. Pokud jste milovníky čisté podoby Androidu, chcete mít skvělý fotoaparát vždy po ruce a nevadí vám vyšší cena, neuděláte chybu. Nemůžeme se ale ubránit dojmu, že kromě čistého Androidu toho nabídne konkurence přeci možná o malinko více a fotoaparáty nejsou tolik pozadu. Zde už rozhodnou osobní preference.

Klady

+ Jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu.
+ Vysoký výkon.
+ Kvalita zpracování.
+ Výborný displej.
+ Velmi rychlý a plynulý systém.
+ Nejnovější Android 7.1 s novými funkcemi (Google Assistant, neomezený cloud pro fotografie a další).
+ Rychlá a přesná čtečka otisků prstů.

Zápory

– Velké rámečky v okolí displeje a spíše nudný design.
– Mírně vyšší cena.
– Pouze monoreproduktor.
– Absence bezdrátového nabíjení.
– Oproti konkurenci chybí voděodolná konstrukce, paměťová karta či infraport.

Dopadla recenze Google Pixel podle vašeho očekávání?

 

Komentáře

TheHappi_Cz

Matsuo 0

z aplikace
27.10.2016 15:46

U těch záporů, nemělo by tam být spíš Pouze monoreproduktor místo Pouze stereoreproduktor?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

27.10.2016 15:49

Matsuo
Samozřejmě. Děkujeme. :)

jax

27.10.2016 15:55

Specifický dotaz spíše na Michala Radu – zkoušeli jste výdrž s Talkbackem a vypnutím obrazovky?

KejPi

27.10.2016 15:58

Odkdy jsou dva roky dlouha podpora? To by snad mel byt standard a na Nexusech vzdy byl.

Hurec

z aplikace
27.10.2016 18:02

Tak to fakt ne. Ten mobil je total hnusny, hlavne ten zadek. Predek ramecky jak mobil pred 5ti rokama. Ktomu na to jak je total velky tak baterka mohla byt vetsi. Krasne dopredu by se vlezly bud tlacitka nebo primo ctecka.
A abych to rovnal s H8, ktery je cenove jinde….
No google se ma jeste co ucit….

cedik

z aplikace
27.10.2016 18:31

Humus desing.. zavřít toho blbce co to dělal do kopky !

mercenary

27.10.2016 19:16

Za ty prachy , děkuji , nemám zájem – koupil jsem si ASUS ZENFONE 3 za desítku a bohatě mi stačí , pěkné foto , 64 GB úložiště + 128 GB karta , mě to stačí , měl jsem před tímto NEXUS S a NEXUS 4 ,ty ještě byly za rozumnou cenu , ale toto tedy NE.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

z aplikace
27.10.2016 19:32

Jax
Bohužel jsme toto zatím netestovali.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

z aplikace
27.10.2016 19:33

Hurec
Naživo vypadá lépe než na fotografiích, ale osobně se mi také líbí více jiné smartphony.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

z aplikace
27.10.2016 19:34

Mercenary
Děkujeme za komentář. Zenfone 3 vypadá zajímavě. ☺️

Pepik31

27.10.2016 19:48

Pixel považuji za hnus. Oproti představenému Xiaomi note 3 to vypadá jak nepovedená hračka.

Jerry7650

27.10.2016 19:50

No tak cena, je opravdu přestřelená… Design je tragedie, obzvláště ty tlusté rámečky. Čekal jsem na něj, čekal, ale tohle opravdu není telefon přes 20 tisíc. Možná tak 13 tisíc, max 15.
Ale očekávám, že až vyjde v únoru Samsung S8, bude muset s cenou rapidně dolů, obzvlášť pokud ve stejně velkém těle umístí třeba o půl palce větší displej

DeX

27.10.2016 21:43

Google si dela srandu s tim, ze chce aby Pixel byl konkurent iPhone 7?? Ten mobil je hnusnej, velkej, ma malou baterku, nema nic co v dnesni dobe nabizi treba levnejsi S7. Mozna to jsou blbosti ale S7 ma aspon bezdratove nabijeni, meric tepu, IP68, jemnejsi displej, o designu se radeji ani nebavim a hlavne ma oficialni ceskou distribuci. iPhone je peknejci, mensi je k dostani vsude kde se podivam a plusko ma aspon ten dual fotak. Napada me jen jeden duvod proc koupit Pixel a to ze ma cisty android, ale to je asi tak vse. Nepochopil sem ten mobil a jeste ke vsemu to vyrobilo HTC i to se me prici.

Krusty

Krusty 9

z aplikace
27.10.2016 22:23

Mě se líbí, kdybych teď měl zbytečně peníze navíc a chtěl si koupit kvalitní high end telefon bral bych Pixel…. Zmetek jako Huawei, lenovo nebo Samsung nemůžu ani cítit

Petr M.

27.10.2016 22:28

Většina lidí tady naprosto vystihla i můj názor.
Telefon je ošklivý, drahý a nevidím zde za ty peníze žádnou výhodu proti konkurenci.
To by musel být support 4 roky a ne 2.
Tohle za to nestojí.

Vydrysek321

Vydrysek321 2

z aplikace
27.10.2016 22:33

zajímavé je že nové xiaomi mi MIX má něco přes šest palců a výšku jako pixel xl

peppa8053

z aplikace
27.10.2016 23:06

krusty : ale protoze jsi socka tak zustane jen u snu.co nadelas ;-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

27.10.2016 23:10

Většině z vás se nedivím, na fotkách mě Pixel taky nijak nezaujal a když jsem je viděl poprvé, říkal jsme si to si Google dělá prdel :).
Naštěstí, zde ale platí že v reálu je to šikovný telefon a z WTF se stalo “hmm fakt pěkný”.

Pokud bych ho měl v reálu po stránce k něčemu přirovnat, tak nejblíže má k Honor 8.
Pokud stále váháte, přijďte si jej osahat https://www.svetandroida.cz/telefon-pixel-vyzkouset-warfare-201610

Creyzy95

27.10.2016 23:45

Chtěl bych si tel koupit ze zahraničí. Mohl by mi s tím někdo poradit kde nejlépe koupit? Díky.

Jirka2014

z aplikace
28.10.2016 5:45

peppa 8053. ty jsi fakt megakkt! s lenovem po brachovi v kapse .

mm

z aplikace
28.10.2016 7:46

ten design stoji fakt za h.vno

Krusty

Krusty 9

z aplikace
28.10.2016 8:14

Peppa8053: protože nekupuju high end telefony, na to co dělám mi stačí vyšší střední třída a navíc mám důležitější výdaje jinde, místo jednoho telefonu můžu udělat 40m plotu nebo koupit nové okna…. Priority

peppa8053

z aplikace
28.10.2016 8:40

krusty : souhlas ale ty reci si nech od cesty ;-)
jirka2xxx: jsi děcko ale az vyrosteš tak to pochopis.kup si jablko.pak si i vrznes :-P

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

28.10.2016 8:51

Creyzy95: ideálně v USA a s tím, že by ho dovezl nějaký známý. Pak třeba Londýn, nebo Německo, ke už je o něco dražší.

Nejsme tady na nádraží, vím že se zvládnete vyjádřit i bez vzájemných narážek a urážek! Díky

Libb

Libb 77

28.10.2016 10:07

Jak můžete napsat, že foťák Pixelu poráží S7 na plné čáře? To fakt nikomu nevadí nereálné zesvětlení stínů, šum a neostrost, o zmíněném makru nemluvě?

mimar48

z aplikace
28.10.2016 11:59

Můžete mi prosím vysvětlit, proč bych nemohl použít nabíječku, která je schopna dodat i 3A, na nabití telefonu, který ten potenciál nevyužije, protože on sám si při nabíjení odebírá méně? Děkuji.

Jirka2014

z aplikace
28.10.2016 12:05

pappa8053 jsi normální trouba 😀👍

Libb

Libb 77

28.10.2016 12:11

@mimar48 – taky to nechápu, ale už u recenze HTC 10 psali, že se může nabíječkou z Nexu poškodit. Jediné, co mě napadá, že to s vyšším proudem je zjednodušené (např. že vnitřní impedance přístroje je menší, než 2,5 ohm a kdyby nabíječka pustila větší proud, než 2A, tak to telefonem projde a ten shoří)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

28.10.2016 12:36

mimar48
Jde o to, že většina telefonů používá rychlonabíjení Qualcomm Quick Charge, které v některých ohledech nedodržuje specifikace USB-C a v minulosti se kvůli tomu při nabíjení skrze USB-C objevily problémy s přehříváním a možným poškozením zařízení. Proto raději doporučujeme používat USB-C nabíječku jen k telefonům, které jsou pro ni připraveny.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

28.10.2016 13:17

Libb: Libore, S7 je obstojným foto konkurentem, ale Pixel zde posouvá hranici. Slovíčko na “plné čáře” je možná trochu přehnané, ale sám uvidíš jak dopadly fototesty, které jsme již realizovali, ale články vyjdou až v následujících dnech.

avenged

z aplikace
28.10.2016 15:45

internet je už dnes plný nářků na pixel foťák, nikoliv softwarove, ale sklíčko dělá neplechu, dokonce se chystá rychlá aktualizace googlovske apky Fotoaparát, která se bude snažit nežádoucí efekty odstranit, ale pouze v režimu HDR+.

Hop

z aplikace
28.10.2016 16:24

Skoda te ceny a divneho vzhledu…

dunco

z aplikace
28.10.2016 18:10

Telefon je předražený, za ty peníze raději S7 Edge, a to Samsung nemusím. Mínusy :bez paměťových karet, velikost, hnusný vzhled (Míšák to přirovnává k Honoru 8,ale ten je oproti tomuhle designový skvost), baterie a podpora dva roky to má dneska každá kvalitní značka. Ale co mě zde zaráží, pro zdejší redakci existuje pouze Pixel, Samsung, Xiaomi a Google, kdyby tyhle čtyři věci nebyly tak nemají o čem psát, jo sorry ještě jsem zapomněl na ty čínský šunty co tady každý týden prezentují. Ročně zde ještě milionkrát připomenou aplikace ohledně počasí a atd. 😱. A co takhle mrknout ke konkurenci a začít psát v širším spektru 😁😁😁😁. Ano redakce, existují i jiní výrobci než těch pár co tady opakujete neustále dokola. Mój Android SK, tam by jste se mohli učit. A nezapomeňte mi zase smazat příspěvek, hold pravda bolí 😢😢😢.

dunco

z aplikace
28.10.2016 18:14

Ještě takový malý dotatek, to si dnes zde přečtu, tak to se jinde přečtu o den nebo i více dříve u konkurence, ale to je zde už normální.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

28.10.2016 18:56

dunco
Děkujeme za komentář. Přestože jsou Vaše komentáře většinou mimo téma a opakujete již 2 roky to samé stále dokola, tak je kvůli tomu nemažeme. Bohužel se velmi často vyjadřujete vulgárně, a proto jsou mazány.

Když už jste se rozhodl být trollem, zkuste se prosím vyjadřovat v mezích slušnosti a neporušovat pravidla diskuze.

dunco

z aplikace
28.10.2016 19:16

Jan Dolejš :zajímalo by mě, kde jsem se vyjadřoval vulgárně a v čem porušuji pravidla diskuse? Hold pravda bolí a to, že jste zde obrazně řečeno sto let za opicema je prostě čistá pravda. Články jsou bohužel zastaralé a v mnoha případech účelové. Píšete jen to co se Vám momentálně hodí do krámu. Konkurence již dávno má recenze na nové telefony a informace o telefonech značek Asus, Honor, Huawei a Sony a plno dalších zajímavých článků. Vy zde opakujete stejné značky dokola. Ano můžete mi odpovědět, že Vás nemusím číst, však taky sem zabloudím tak jednou za týden. A to mi bohatě stačí. Pouze pro pobavení. A to, že napíší komentář, tak zatím máme svobodu slova tak se z toho chlape nepodělej. Chtělo by se spíše trochu zamyslet a zlepšit se. Hezký víkend. Zase za týden, možná 😘.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

28.10.2016 19:55

dunco: A vy znáte nějaký jiný CZ/SK který by měl recenzi na Pixel?

dunco

z aplikace
28.10.2016 20:19

Petr Míšák :náhodou se Vám podařilo sehnat Pixel a děláte z toho jako kdyby to byl pupek světa. Je plno zajímavějších telefonů než tenhle předražený. Prostě neuznáte, že jsou i jiné značky než Vámi zde neustále prezentované dokola. Je to marný, je to marný. Tak za týden 😈😈😈.

dunco

z aplikace
28.10.2016 20:23

Petr Míšák :kdyby jste byli tak rychlý v recenzích telefonů aji od jiných značek (hlavně těch co nemusíte) tak to by byla paráda 😆😆. A teď už vážně nashle možná za týden, dříve to stejně nemá cenu😁😁.

Krusty

Krusty 9

z aplikace
28.10.2016 20:42

dunco: děkujeme za podnětné komentáře a jakožto čtenář několika portálů, včetně tohoto, navrhuji, aby bylo od nynější chvíle Vašim příspěvkem mlčení. Děkuji

mimar48

z aplikace
29.10.2016 23:22

S těmi nabíječkami je to celkem zajímavé.
Děkuji za reakce…

Uni

uni -218

31.10.2016 7:49

To AC s USB-C je naopak zcela typický konektor, podpora USB PD2.0 a je dobře, že Google opět dodržuje std. Na rozdíl od hromady jiných…:/

jarko37

31.10.2016 15:22

Zdravim,

ako je na tom Pixel po stranke nahravania videi na koncertoch?

Dokaze nahravat zvuk bez skreslenia ako napr Nokia Lumia 920?

Ak ste to este netestovali, viete to urobit?

Pre porovnanie: Nokia Lumia 920 vs LG Nexus 5

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBMO48F67DreGnz4m4yzexAa36rEePbl0

Vdaka.

Temp0

temp0 0

31.10.2016 16:26

@jarko37 Pokud jsi cetl pozorne recenzi tak bys vedel, ze ten telefon vubec neumi tocit video.
Bohuzel zde obvykly prubeh recenze, kdy o kvalite videa temer nikdy ani zminka:(

mrfreeeeze96

1.11.2016 7:49

@Jan Dolejš: “Google se u své nové řady soustředil na fotoaparát a nejspíše proto vzniklo i její samotné označení. Papírově vypadá fotoaparát následovně..” Mluvíme o označení “Pixel”? To už je řada referenčních Chromebooků, kde se Google na fotoaparát určitě nesoustředil.

jarko

1.11.2016 16:27

@temp0
clanok cital, preto som sa na to pytal. Nikde o videu ani zmienky.

@Redakcia
Planujete urobit takyto test alebo nie?

Vdaka.

RSS (komentáře k článku)