První testy ukázaly slušnou výdrž telefonu Google Pixel na jedno nabití

vydrz-telefonu-google-pixel-jedno-nabiti_ico2

Jednou z nejdůležitějších otázek, kterou si zákazníci kladou při rozhodování o pořízení nového telefonu, je výdrž baterie. Kladou si ji jistě i všichni šťastlivci, kteří po 20. říjnu, kdy bude zahájena distribuce, dostanou balíček s novým telefonem Google Pixel. Několik uživatelů se dočkalo s předstihem (například zákazníci australského operátora Telstra) a část z nich začala na webu publikovat své první zkušenosti. Pochopitelně se dostalo i na výdrž telefonu Google Pixel na jedno nabití. Nutno konstatovat, že nevypadá špatně!

Uživatel, vystupující na diskuzním webu Reddit pod přezdívkou wooparse, ukázal zajímavé snímky obrazovek z nástupce telefonů řady Nexus. Telefon “přežil” po odpojení z nabíječky 12 hodin aktivního používání. Po tomto čase zbývalo ještě 40 % kapacity akumulátoru, ze které systém odvozoval asi ještě dalších osm hodin provozu.

Výdrž telefonu Google Pixel na jedno nabití potvrzují grafy

Statistiky vypadají poměrně působivě – pokud byl telefon používán způsobem obvyklým pro běžného uživatele, dá se předpokládat, že celodenní výdrž nebude žádný problém. V tomto případě lze navíc tušit, že nový mobil patrně jeho majitel používá a zatěžuje častěji než po několika týdnech. Nejvíce energie spotřebovala obrazovka, což není velkým překvapením, za ní pak následuje režie systému. Třetí místo navigace Waze ukazuje, že uživatel testoval i provoz se zapnutým displejem, GPS a mobilními daty. Připojení k Internetu bylo zhruba dvě třetiny času realizováno přes mobilní data, po zbytek času pak byl mobil připojen přes Wi-Fi.

Samotný uživatel tvrdí, že na grafech je k vidění stav baterie v průběhu času mezi 9:00 a 22:30. To je více než 12 hodin, po kterých zbylo ještě 40 % kapacity. Další snímky pak odhalily ještě více informací o tom, že výdrž telefonu Google Pixel na jedno nabití bude poměrně dobrá. Z grafů aplikace GSam Battery Monitor lze vyčíst, že obrazovka telefonu byla rozsvícená v součtu více než tři hodiny. Z mobilu byly vedeny telefonní hovory o celkové délce téměř 12 minut. V grafech je vidět také úroveň zatížení procesoru a intenzity signálu mobilní telefonní sítě. Většina diskutérů na serveru Reddit se shoduje v tom, že jde o působivé hodnoty. Server Phandroid, který o výsledcích informoval, se dokonce nezdráhal použít slovo “ohromující,” což však považujeme za velkou nadsázku.

Pozitivním faktem z hlediska energetické náročnosti nových telefonů Pixel je podpora rychlého nabíjení. Nabíječka, která je součástí balení, má konektor USB-C a zejména při kapacitě mezi 20 a 85 % doplňuje energii velmi rychle.

Neradujme se předčasně – praxe může být jiná

Je však vhodné zůstat nohama na pevné zemi – jistě je příjemné slyšet zprávy, naznačující slušnou výdrž telefonu Google Pixel, nicméně stále je nutné brát v úvahu, že jde o příklad jednoho konkrétního uživatele. Například ti, kdož na telefonu hrají hry, mohou mít zcela jiný názor. Na praktické zkušenosti si budeme muset počkat po 20. říjnu, kdy novopečení majitelé stáhnou do telefonů celý svůj repertoár aplikací a her.

Co říkáte na první zkušenosti s výdrží baterie telefonu Google Pixel? Je dobrá, průměrná, nebo špatná? Pojďte diskutovat do komentářů pod článkem!

Zdroj: phandroid.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)