Telefon Google Pixel v redakci. Jaké jsou naše první dojmy?

google-pixel-1-of-1

Telefon Google Pixel není zatím v České republice dostupný, to nás ale od recenze přístroje nezastavilo. Jeden kousek se čerstvě dostal do naší redakce – pojďme se na něj v prvním pohledu krátce podívat.

Google Pixel: To nejlepší od Googlu

Dvojice telefonů byla představena přesně před 20 dny a nám už se první kousek objevil v redakci. Řada Pixel je jiná než Nexus a nesnaží se přinést vybavený telefon s čistým Androidem za slušnou cenu, ale naopak to nejlepší s čistým Androidem. Cena je ale vyšší, než mnoho uživatelů čekalo.

Poměrně velké rozepře panují v oblasti designu, který dělí uživatele na dva tábory. V tomto případě platí, že ve skutečnosti telefony mnohdy vypadají jinak než na fotografiích či videu. Google Pixel je naživo podstatně elegantnější, nelíbí se nám snad jen široký rámeček pod displejem, kde je, přiznejme si, zbytečně nevyužitý prostor. Na trhu bychom ale rozhodně našli hezčí modely.

google-pixel-nahledovy-2

Hardwarově je na tom novinka skvěle – AMOLED displej, extrémně výkonný čip Snapdragon 821, 4 GB RAM nebo 12MPx fotoaparát, který je podle testu DxoMark se skóre 89 nejlepším fotomobilem současnosti. Moc rádi si to ale sami ověříme v praxi. Nechybí samozřejmě ani čtečka otisků prstů nebo moderní konektor USB-C. Paměťové karty do telefonu ale bohužel nevměstnáme.

Systémem je pak čistý Android 7.1, který se zatím do jiných telefonů než Pixel či Nexus nedostal. Nejnovější Android 7 jsme si již mohli vyzkoušet právě v telefonech Nexus, takže to pro nás zase taková novinka není. Jsme ale nesmírně zvědaví, jak bude nejnovější Android fungovat v kombinaci s tak výkonným hardwarem.

Na recenzi novinky od Googlu se můžete těšit již brzy.

Google Pixel v redakci. Jak se nám líbí?

Google Pixel v redakci. Jak se nám líbí?

Google Pixel

Google Pixel

1.0
  • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 2770 mAh
  • Cena od 6 896 Kč

Těšíte se na recenzi telefonu Google Pixel? Co vás na telefonu nejvíce zajímá?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)