Menu

OnePlus 5 recenze: Mnohem více, než jen iPhone s Androidem

OnePlus 5 je jeden z nejvíce kontroverzních telefonů této společnosti. Již od představení se objevují různé narážky na design telefonu, zvýšenou cenu. Po vydání se objevilo několik problémů a dokonce i obvinění z podvodu. Jak si ale vede ve skutečnosti? Snažili jsme se to zjistit v naší OnePlus 5 recenzi.

Obsah recenze telefonu OnePlus 5

Obsah balení OnePlus 5

K obsahu balení jen krátce, jedná se totiž o klasické balení, které můžeme znát z ostatních OnePlus telefonů. Kromě samotného telefonu tedy v krabičce najdeme Dash nabíječku, USB-C kabel a manuály se samolepkou.

OnePlus 5 baleni

Inspirace Applem je zřetelná

OnePlus jako jedna z mála společností nechala u svého nového vlajkového modelu kovovou konstrukci a nekráčí tak cestou skleněných zad, jako většina konkurence. Někteří můžou namítat, že to je kvůli iPhone 7 Plus, se kterým toho má hodně společného. Jenže OnePlus 5 by velmi pravděpodobně byl kovový, i kdyby neměl podobný design jako telefon od Applu. Stačí se podívat na desítky různých prototypů, které ukazují, že společnost OnePlus počítala s kovem od začátku.

OnePlus 5 byl již od představení terčem posměchu, a to hlavně kvůli svému designu. Bez debat je jasná inspirace Applem, a to hlavně na zadní straně v okolí fotoaparátu. Čím déle jsme ale měli OnePlus 5 v ruce, tím více jsme si všímali malých detailů, které jej odlišovaly. Když se tedy vrátíme zpátky, tak na zadní straně najdeme objektiv duálního fotoaparátu, led blesk a také vyryté logo OnePlus.

Po stranách nalezneme kovový rámeček s kovovými tlačítky, přesně tak, jak se od vlajkového modelu očekává. Práva strana nabízí pouze zapínací/vypínací tlačítko, na vrchní straně je pak schovaný šuplík pro dvě nanoSIM karty. Zajímavé to je na levé straně, kde kromě kolébky pro ovládání hlasitosti, najdeme také posouvací tlačítko, kterým se dají navolit až tři různé zvukové profily. Na spodní straně rámečku pak nechybí hlasitý reproduktor, konektor USB-C a také 3,5mm audio jack. Reproduktor hraje velmi dobře, je až překvapivě hlasitý, rozhodně se může srovnávat s jinými vlajkovými modely, na takové HTC U11 však nestačí.

Na přední straně pak nenajdeme displej s minimálními rámečky. Společnost OnePlus nemá takové prostředky, aby si mohla dovolit novinku posledního roku. To ale ničemu nevadí, na klasický displej s poměrem stran 16:9 je stále nejvíce obsahu. Přední stranu chrání Gorilla Glass 5. Nechybí ani LED dioda a čtečka otisků prstů se senzorovými tlačítky v podobě dvou teček.

OnePlus 5 zadni strana

Kovová záda telefonu už hodně napoví, že po konstrukční stránce je telefon úplně v pořádku. Vše dobře drží, nikde se nic neprohýbá. Telefonu však chybí zvýšená odolnost proti vodě a prachu. Plusem pro někoho může být ochranná fólie, která je od výroby nalepená na displeji. Ovládání jednou rukou není zrovna jednoduché, což se dá předpokládat vzhledem k velikosti displeje 5,5 palce.

Displej se dočkal vylepšení. A co Jelly efekt?

O displeji OnePlus 5 se toho napsalo taky hodně, a to hlavně kvůli tzv. jelly efektu. Ten je způsoben tím, že AMOLED panel byl kvůli konstrukci vložen do telefonu naopak. Nejedná se o nic závažného, velký poprask způsobilo jedno video, ve kterém jde jelly efekt vidět extrémně. V redakci máme celkem tři modely OnePlus 5 a ani jeden majitel telefonu nedokázal po dvou týdnech vidět tento efekt.

Jediný, kdo tento efekt dokázal zpozorovat, byl náš grafik, to se ale musel hodně soustředit. V reálném použití většina lidí tento efekt vůbec nevidí. Můžete si to nicméně odzkoušet i na vlastním telefonu, stačí aktivovat automatické otáčení obrazovky a telefon otočit o 180 stupňů, “nejlépe” jde vidět jelly efekt při posunu v menu nebo třeba aplikaci Twitter.

Když se podíváme na samotné specifikace, tak se v podstatě jedná o vylepšený displej, který byl v OnePlus 3T. Jde tedy o AMOLED panel s FullHD rozlišením. Jemnost displeje je solidních 401 ppi. Displej zabírá celkem 73% přední strany telefonu. Novinkou je třeba možnost nastavit v kalibraci obrazovky barevný prostor DCI-P3, což ve zkratce znamená podporu většího spektra barev.

OnePlus 5 displej

Někomu se může zdát FullHD rozlišení málo, nicméně vyšší rozlišení najde využití zatím jen u virtuální reality. V normálním použití vás ale FullHD nějak nelimituje. I ostré červencové Slunce nedělá displeji problém a při nastavení maximálního jasu můžete telefon v pořádku používat. Stejně tak jsou dobré i pozorovací úhly. Z počátku měl telefon problémy s automatickým jasem, který nepřesně identifikoval okolní světlo a jas displeje nastavoval příliš nízko. To naštěstí OnePlus vyřešilo v aktualizaci.

Dva režimy displeje usnadní využití telefonu

V nastavení telefonu se také dají najít dva režimy. Ten první je klasický noční režim, který upravuje teplotu barev a pomáhat snížit únavu a namáhání očí v noci. Zajímavější je režim čtení, který ve vybraných aplikacích imituje elektronickou čtečku knih, což zlepšuje zážitek ze čtení.

Samotný displej pak můžete aktivovat čtečkou otisků prstů, vypínacím tlačítkem, ale také poklepáním prstu, nebo jednoduchým zvednutím telefonu. Poslední dvě funkce se musí aktivovat ručně v nastavení telefonu.

Čtečka otisků prstů je perfektní

Čtečka otisků prstů je schovaná opět v Home tlačítku na přední straně. Během testování jsme neměli žádný problém s její funkčností ani rychlostí. Odemknutí telefonu je snadné, rychlé a není potřeba vůbec tlačit. Svou rychlostí se může řadit k těm nejlepším čtečkám na trhu. Při odemykání může být prst natočen v jakémkoliv směru, s vlhkým prstem se občas odemkne. Jediná škoda je v tom, že nepodporuje žádná gesta podobně jako třeba Moto G5 Plus nebo Huawei P10.

OnePlus 5 ctecka otisku prstu

Výkon telefonu je neskutečný

OnePlus telefony byly vždy známé tím, že HW telefonu byl perfektní a společnost se snažila nabídnout to nejlepší na trhu. Nejinak je tomu i u OnePlus 5. O výkon se stará Snapdragon 835 s grafickým čipem Adreno 540, který doplňuje 6 nebo 8GB RAM paměti a 64 nebo 128 GB vnitřní paměti. Testovaný model měl 6 GB RAM a 64 GB paměti, k dispozici je zhruba 53 GB volného místa. Jak je již trochu tradicí, paměť se nedá rozšířit o microSD karty.

Systém OxygenOS má minimální animace a zároveň perfektní optimalizaci, to ve spojení s obrovským výkonem říká, že zařízení je ultra rychlé. Podobně jako si například při prvním spuštění všimnete u Galaxy S8 perfektního displeje, tak si u OnePlus 5 všimnete, jak je všechno rychlé. S hrami vůbec nebudete mít problém, zkoušeli jsme Need For Speed No Limits a Galaxy on Fire 3 Manticore, obě hry běžely bez problémů. Snapdragon 835 už má navíc takový výkon, že telefon můžete používat k emulaci velkých konzolí jako je Gamecube a také PlayStation 2. U druhého jmenovaného jsou však zatím limitem horší emulátory.

Specifikace telefonu

oneplus 5 katalog

OnePlus 5

1.0
  • Displej 5.5", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 401 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998
  • RAM 8GB
  • Fotoaparát 16 + 20 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 13 309 Kč

Co se týče dalších specifikací, tak nechybí Bluetooth 5, NFC, nebo Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. U Wi-Fi se objevil zpočátku problém s 5 GHZ, kdy byly problémy se signálem, naštěstí OnePlus již chybu opravilo v aktualizaci, rychlost i dosah jsou srovnatelné s jinými vlajkovými modely. FM rádio nebo infraport bohužel chybí. V neposlední řadě pak také najdeme rychlou a přesnou GPS, dále telefon podporuje GLONASS a BDS. Samozřejmostí je pak podpora dvou nanoSIM karet, nebo kompletního LTE.

OnePlus 5 a benchmarky?

Nezapomněli jsme samozřejmě ani na benchmarky, které by se ale rozhodně neměly nějakým způsobem rozhodovat o koupi telefonu. A to z toho důvodu, že dnes již jsou telefony tak výkonné, že uživatel nerozezná, jestli je v telefonu Snapdragon 835 nebo Snapdragon 821. Nicméně lidi tyto čísla stále zajímají, proto jsou testy benchmarků stále oblíbené.

OnePlus to moc dobře ví, navíc společnost na prvním místě se může chlubit v oblasti marketingu. Díky tomu ale vznikají i problémové situace, kdy například společnost může v těchto benchmarcích podvádět. A právě společnosti OnePlus se to stalo, a co hůř, nebylo to poprvé, kdy byla společnost OnePlus obviněna z podvodu. Tentokrát se společnost brání tím, že chtěla ukázat pravý potenciál telefonu. U benchmarků mají jádra naběhnout na maximální frekvenci 1,9 GHz a udržovat ji po dobu 95% testu, normálně se ale maximální frekvence využívá pouze čtvrtinu času.

Na jednu stranu to dává smysl, protože uživatelé očekávají, že uvidí maximální možný výkon telefonu. Problém je ale v tom, že se v normálním použití nevyužívá stále. Podle spoluzakladatele jej používají pro rychlejší spouštění her a aplikací, existuje zde ale možnost, že by si do budoucna mohli uživatelé vybírat aplikace a hry, kde by se mohl aktivovat maximální výkon telefonu. Jak jsme ale psali výše, při použití absolutně nepoznáte, že by bylo někde něco pomalé. A co se týče výsledků benchmarků, tak testovaná 6GB verze z normálního prodeje, získala v AnTuTu 178 137 bodů a v Geekbench u Single-Core 1971 bodů a v Multi-Core 6763 bodů.

Výdrž baterie nás pozitivně překvapila

Baterie telefonu má kapacitu 3 300 mAh, což není proti telefonům z nižší a střední třídy zase tak moc, u vlajkových modelů je to takový mírně nadstandardní hodnota. Ve výsledku je ale výdrž baterie na jedno nabití velmi dobrá. Vybít telefon za jeden jen je i při náročném používání téměř nemožné. Úplně bez problémů jsme se v testování dostávali na dva dny. Průměrný Screen On Time (SOT) je v psaní recenze 5 hodin a 38 hodin, maximální pak 7 hodin a 27 minut.

OnePlus 5 nabijecka

A i kdyby byl problém s výdrží, tak se můžete spolehnout na rychlé Dash nabíjení. Na 50% baterie se dostanete za zhruba 23 minut, z nuly na sto procent pak za 1 hodinu a 25 minut. Potěší také to, že během nabíjení se vůbec nezahřívá tělo telefonu.

Téměř čistý Android 7.1.1 s užitečnými funkcemi

Rovnou z krabice běží telefon na poslední verzi Androidu 7.1.1, který doplňuje nadstavba OxygenOS. Jak už jsme psali v podnadpise, jedná se o velmi čistou verzi Androidu. OnePlus většinou nepředělává funkce, které nabízí přímo Android, naopak ale přidává několik zajímavých funkcí. O některých už jsme psali výše, jako třeba různé režimy zobrazení. Dále podporuje gesta, když například nakreslíte na displej písmeno V nebo O, tak se automaticky spustí zvolená aplikace nebo funkce.

Potěší také možnost přepnout systém do temného módu, což se hodí vzhledem k tomu, že v telefonu je AMOLED displej. Další výhody této nadstavby jsou v pokročilých možnostech nastavení, a to od různých módů zvukových profilů, přes hlavní tlačítka až po LED diodu.

Duální fotoaparát je spíše zklamání

Marketing OnePlus se tento rok již nezaměřoval na “zabijáka vlajkových lodí”, v podstatě všechno vsadili na nový duální fotoaparát. Dokonce i na samotné krabici telefonu vidíte logo OnePlus a text “Dual Camera, Clearer Photos”. Od fotoaparátu se očekávalo hodně, a to je bohužel největší kámen úrazu. Ve zkratce, OnePlus 5 nefotí špatně, ale rozhodně nefotí tak dobře, jak jej společnost prezentovala.

První fotoaparát má 16 MPx a světelnost f/1,7. Druhý pak 20 MPx a světelnost f/2.6. V telefonu bohužel chybí optická stabilizace obrazu, vystačit si musíme s elektronickou. Díky duálnímu fotoaparátu si tak můžete hrát s optickým zoomem a hloubkou ostrosti. Funkce duálního fotoaparátu je podobná jako u iPhonu 7 Plus. Aplikace fotoaparátu nabízí několik různých režimů, včetně Pro režimu, ve kterém můžete fotit do formátu RAW.

Co se týče samotné kvality fotografií, tak za úplnou špičkou fotoaparát zaostává. Vylepšení oproti předchozím modelům společnosti OnePlus vidět můžeme, ale stále to není tak dobré, jak jsme očekávali. Fotografie mají hodně detailů, ostrost ale na tom není moc dobře, hodně se pak zvyšuje šum při fotografiích ve zhoršených světelných podmínkách, za což může i absence OIS.

Potěšila nás naopak rychlost ostření, kdy se může rovnat s těmi nejlepšími. Nahrávání videa podporuje i 4K rozlišení, avšak chybí úplně stabilizace videa. Samotná kvalita je ale velmi dobrá. Bohužel je tu jeden problém, který OnePlus stále nevyřešilo. Při nahrávání zvuku jsou přehozené stereo kanály. Zvuk, který by měl vycházet z pravé strany, vychází ve skutečnosti z levé, stejně je to i u zvuku z levé strany, který jde slyšet na pravé straně. Oprava by neměla dělat problém pomocí aktualizace, nicméně i po téměř měsíci problém stále existuje.

Fotografie

Fotografie Pro režim

Videa

OnePlus 5 závěr: Velmi dobrý telefon, který sráží prohlášení společnosti

U OnePlus se trochu začíná měnit situace s tím, jak se zvyšuje cena telefonů. OnePlus 5 začíná na ceně 499 eur, což je v přepočtu zhruba 13 000 korun. Objednávat můžete na oficiálních stránkách společnosti, poštovné je zdarma. Telefon se pak posílá z polského skladu. Částka 13 tisíc korun už není tak jednoznačná a nedá se cenu odvolávat jako u předchozích modelů.

Za tuto cenu je to stále perfektní zařízení, se kterým v podstatě neuděláte chybu. Akorát už mu vyrostla konkurence ve stejné cenové kategorii. Ve výsledku z toho těžíme hlavně my – uživatelé. Existuje tak větší výběr pro lidi, kteří chtějí výbavu vlajkového modelu, ale nechtějí zároveň platit 20 tisíc korun.

Za stejnou cenu můžete mít Honor 9 nebo LG G6. Právě druhý jmenovaný je velkou konkurencí pro OnePlus 5. Za stejnou cenu dostanete displej s minimálními rámečky, zvýšenou odolnost i lepší fotoaparát. I Honor 9 je hodnocen velmi dobře, ten by naopak mohl vyhovovat lidem, kteří preferují skleněné tělo telefonu. OnePlus 5 bude ale rozhodně mít z těchto telefonů největší podporu u komunity, tudíž bude na něj k dispozici nejvíce různých úprav, triků, ROM apod.

Mezi největší plusy OnePlus 5 patří určitě kvalitní kovová konstrukce, utra rychlé prostředí, vynikající výdrž baterie, čtečka otisků prstů a rychlé nabíjení. Největším zklamáním je fotoaparát a také několik porodních problémů, kdy některé přetrvávají stále, design také není příliš unikátní. V této cenové kategorii už by se rovněž dala očekávat zvýšená odolnost proti vodě a prachu. V neposlední řadě telefonu nepomáhají ani některá prohlášení společnosti OnePlus.

Klady

+ Ultra-rychlé prostředí
+ Vysoký výkon
+ Vynikající výdrž baterie
+ Rychlá čtečka otisků prstů

+ Kvalitní displej
+ Rychlé nabíjení

Zápory

– Duální fotoaparát nenaplnil očekávání
– Design telefonu
– Absence zvýšené odolnosti
– Chybí možnost rozšíření úložiště
– Problémy s nahráváním stereo zvuku

Jak se vám líbí OnePlus 5?

 

Komentáře

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

19.7.2017 22:14

Do konce týdne ještě můžete využít náš odkaz na slevu 20 eur na příslušenství při koupi telefonu OnePlus 5. Odkaz bude platit i později, nicméně už se nebude započítávat do naší soutěže, kterou díky bonusům z odkazu můžeme uspořádat.

https://oneplus.net/cz/invite#IFOCHN7Q6R1EKWP

Nyní můžeme prozradit, že soutěž bude o OnePlus předměty v hodnotě minimálně 80 eur. :)

ITSV_Mike54

19.7.2017 22:46

Tento mobilní telefon, jsem si přál objednat ale přistoupil jsem na Samsung S8+, výkon toho telefonu není až tak srovnatelný z miňovaným OnePlus 5,Focení,natáčení ve 4K atd… není také nějak světoborné jak uvádí všichni, na živo je na živo, nelíbí se mi že každý odcuzuje značku kterou nikdo po male ani nezná, nerozumí vůbec těmto testům ani mobilu, vůbec. Jsem zastánce Samsung, vše vždy od Samsung ale OnePlus 5 si myslím že tento telefon bude nástupcem vlajkových lodí, zde zmiňujete Honor 9, je to otřesný telefon, je malý, výkonově OnePlus5 je TOP proti tomu ,zkoušel jsem testy , jak si každý chválí TOP Hyuwei P10 a HTC U11, vůbec to tak není, zkoušely jsme snímky ze všech a S8+ jasný vítěz nemá konkurenci ani na video ani na snímky , už jen ten display disponuje takovým vysokým rozlišením ale pojďme si říct je to TOP Photo mobil ano je , ale za cenovku 24.990+pojištění+6000kč si dokáže každý představit úplně něco jiného. Tím chci samozřejmě zde naznačit že OnePLus 5 je hodně vydařený telefon a může být na tento tip telefonu hrdý, dokázaly něco co ostatní ani neví, to že se nepovedl foťák, je věc druhá ale po 3 dnech používání a testování , ten telefon se neumí přehřát dokonce i Antutu Benchmark 178xxx a teplota 32st, S8+ 171xxx a teplota byla 36st/stav zahřátý. Děkuji, je to jen můj názor na všechno co uvádí různé portfolia , vám děkuji jste skvělý a dělejte co umíte nejlépe M.

loko1

19.7.2017 23:03

Máte chybu v “Průměrný Screen of Time..”, vsadil bych se, že jste mysleli SCREEN OFF TIME, nebo ne? :-)

PS.: dík za recenzi

tux

19.7.2017 23:14

@loko1: Ne, SOT je Screen on Time, ne of ani off

Zdenek_machek

Zdenek Machek 0

19.7.2017 23:33

Chtělo by to zmínit že One plus dává záruku 12 měsíců, cena v USD a EURO je setsakra jiná a telefon trpí restarty. Zvažoval jsem ho, ale už to není co to bývalo za stejné peníze už se dá vybírat.

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

19.7.2017 23:51

Děkuji za připomínku, překlep v SOT opraven.

@Zdenek Machek

Pokud kupujete přes OnePlus.net do státu EU, máte automaticky záruku na 24 měsíců.

To, že je cena v USA vyšší než v Evropě je normální a platí to v podstě na všechny produkty. Jednak je to právě zárukou a hlavně do ceny v USA není započítaná daň, protože se v jednotlivých státech Ameriky liší. Dále se na ceně můžou projevit různé certifikace, licence a patenty.

Nevidím také důvod psát o restartech, když jsem nezaznamenal ani jeden (poku nepočítame ty po aktualizaci). Stejně tak ani dva kolegové z redakce, kteří OnePlus 5 mají, nezaznamenali problém s restartováním.

loko1

20.7.2017 5:50

Tux: což je mi samozřejmě známo, chybně jsem to opravil záměrně ;-)

lubinek79

20.7.2017 7:10

@Zdenek Machek – příště si o tom telefonu aspoň něco přečti, než sem napíšeš takové bláboly. :-) Myslím, že lidé tu ocení názory uživatelů, kteří tento telefon vlastní, než někoho, kdo si přečte něco na netu a pak tu šíří dál podobný blábol, který ani nemá ověřený!

Vinklec

vinklec 0

20.7.2017 7:17

Chci si tento telefon koupit.Jen se rozhoduji kterou verzi vzit.Kterou doporucujete?

lubinek79

20.7.2017 7:18

Nevím, v jakém režimu testovali fotoaparát kluci ze svetandroida, ale v režimu PRO se dá pořídit mnohem kvalitnější fotka, než v režimu automatiky. Zjistil jsem, že při automatickém režimu se nastavuje větší hodnota iso, než je nutné a pak se výrazně zvyšuje šum a snižuje ostrost.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

20.7.2017 9:31

To: Zdenek Machek
Telefon mám třetím týdnem a zatím se ani jednou nerestartoval :) Odkud máte tuto informaci, prosím?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

20.7.2017 9:32

To: vinklec
6 nebo 8 GB RAM IMO nehraje roli. OnePlus má poměrně agresivní správu paměti, čili stejně “killuje” vše, co jde. Já sám jsem vybíral podle úložiště a usoudil jsem, že 64 GB mi stačí. Záleží tedy na Vás, kolik místa v mobilu potřebujete.

kralovicek85

20.7.2017 9:43

Podobnou správu ma i axon 7 se stock ROM, pote ti jsou 4gb opravdu k ničemu…jediné co zbývá je custom romka…

Chicker

20.7.2017 10:20

Mám Oneplus5 a žádnými restarty mi netrpí. Ve všem je špičkový, vůči mému předchůdci Nexusu 5. Jen je opravdu zklamání fotoaparát. Dělá sice krásné fotky, ale má obrovský šum, až rozmazanost ve 100% přiblížení. Dělal jsem nějaké testy a Nexus 5 vs Oneplus 5, tam oba dělají stejné fotky. Na to, že Nexus 5 má pouze 8Mpx a je celkově starý necelé 4 roky. Čož mi příjde jako opravdu velký problém a nevím, kde se stala chyba, že ani po těch letech neumí udělat pořádné fotoaparáty. Kdyby přední fotoap. měl vyšší rozlišení, tak bude snad fotit stejně. Což je klad i zápor. Dál jsem si všimnul, že můj má sice 8GB v RAM, ale opravdu po jisté době zabijí aplikace, jako je například Real Racing 3. Všimnul jsem si toho i u dalších aplikací, ale u této mě to naštvalo nejvíce, jelikož jsem měl rozjetý závod. Takže ano, za ty peníze stojí, ale … I když tyto zápory přebije čistota systému a jeho customizace.

Roman_lucak

Roman Lucak 0

20.7.2017 10:37

Věřím, že fotoaparát ještě vylepší následujícími aktualizacemi, protože použitý hardware je opravdu hodně dobrý.

Raso_megyessi

Rosty 0

20.7.2017 10:52

ospravedlňujem sa že to nie je k téme, ale naozaj už mi lezie na nervy ten banner na emaily, to sa to nemôže spraviť nejako aby ho bolo možné vypnúť?? mne chodia na nové články notifikácie na plochu aj na mobil z Chromu, tak viem o každom novom článku… toto je fakt otravný spôsob vnucovania sa!

Pavel K.

20.7.2017 11:20

Dnes mi má přijít, tak jsem zvědavý. Zatím mám trojku a naprostá spokojenost. Objednal jsem si dražší verzi, neboť jsem si říkal, že nebudu kupovat prakticky to samé :-) (Myslím, co se paměti týče.) Na druhou stranu jsou to skoro čtyři tisíce navíc, tak uvidíme.
A Z TELEFONU SE STÁLE NEMOHU PŘIHLÁSIT !!!

dwenzel86

20.7.2017 16:15

Mě má dorazit zítra, ale začínám mít velmi nepříjemný pocit, že jsem nezvolil správně. Chtěl jsem telefon z kterého polezou hezké fotky a to co je tady v článku vč. videí je opravdu extrémně slabé. Viděl jsem fotky ze Samsungu S7 a to je úplně jinej sport.

lubinek79

20.7.2017 18:21

Mohu se zeptat redaktorů, v jakém režimu jste pořídli fotografie? Automatika či režim PRO? Mě to přijde, že to bylo na automatiku a jak jsem již psal, tak ta né zcela optimálně nastavuje hodnotu ISO a pak je vidět šum, ztrácí se detaily atd. Při ručním nastavení optimální hodnoty ISO se velmi zlepší nejen barvy, ale i celková kvalita fotografií a to dost výrazně! Doufám, že tohle v některé z dalších aktualizací bude opraveno.

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

20.7.2017 18:38

@lubinek79

Stejně jako v každé recenzi, i zde jsme používali automatický režim. V tomto režimu totiž většina uživatelů fotí nejvíce.

Skaven2

Skaven2 0

20.7.2017 19:51

jestli to posilaj z polska tak nehrozi clo a dph? chtel bych prejit z 2ky na 5ku…

lubinek79

20.7.2017 20:08

@Skaven2- Cena na stránkách OnePlus je finální.

Vinklec

vinklec 0

21.7.2017 5:55

Kdyz napriklad tento telefon porovnate s Honorem 9 ktery se vam zda lepsi?

pts

21.7.2017 14:49

To David Trlica:

Bylo by mozno doplnit recenzi i o fotografie v rezimu Pro?

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

21.7.2017 19:20

@vinklec

To je hodně těžká otázka, oba telefony jsou velmi dobré. Je to spíše o tom, co se vám více zamlouvá, jestli sklo vs kov, nadstavba OxygenOS vs EMUI, displej 5,5 palce vs 5,15 palce apod. Honor 9 má například navíc podporu microSD karet, nebo infraport. OnePlus 5 má speciální posouvací tlačítko a o trochu více výkonu.

@pts

Během víkendu něco nafotím a doplním do recenze. :)

Radegast12

Radegast12 0

21.7.2017 20:46

popravdě telefon se mi libí tím, že nabízí relativně cistý android, temné prostředí, software klavesnice pid displejem. Ale kvůlu tomu desugnu to nemohu koupit. Dnes snad jefiné SONY dělá pěkne telefony.

Radegast12

Radegast12 0

21.7.2017 20:53

omlouvám se za překlepy, psal jsem to přes vzdálenou plochu

honza0738

22.7.2017 0:28

Zdravím, mám s tímto kouskem v 8 GB verzi docela problém. Nejsem z toho nadšený, ale asi to budu muset vrátit. Mám dneska už druhý exemplář. Před časem jsem to objednal a pořídil nicméně, po aktivaci mého účtu importem ze stávajícího Nexu 5X se mi po nastavení zámku obrazovky PINu a otisku prstu vždy zásadně po restartu/zapnutí zařízení namísto naběhnutí spořiče obrazovky a po několika sekundách bych předpokládal uspání. V případě obou těchto kusů se vždy zobrazí obrazovka PINu pro odemčení telefonu. PRotože mi vyhovuje dlouhá prodleva režimu nečinnosti displeje, tak přístroj pak čeká celou tu nastavenou dobu buď na odemčení, nebo ruční uspání tlačítkem POWER. Kvůli téhle záležitosti jsem první kousek posílal na výměnu v 15denní lhůtě. U druhého je to na vlas stejné. Tedy, co dělám špatně? V tomhle stavu mi to nepříjde zcela použitelné. Samozřejmě, že PINy na SIM kartách jsou vypnuté. Nepomohly ani “tovární resety”. V tom prvním kousku jsem dokonce bez efektu provedl přeflashování přes RECOVERY MODE. Tohle nikomu nedělá, nebo to tak snad má být? Na jejich podpoře mi operátorka utrousila poznámku ve smyslu, že tento problém zná. Nevím, jestli to mají nějak jenom některé kusy, nebo mám prostě smůlu.

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

22.7.2017 1:34

A v čem je přesně problém? To, co popisujete, je normální vlastnost zabezpečení androidu, pokud máte aktivovaný zámek obrazovky.

honza0738

22.7.2017 10:55

to David Trlica
Jsem totiž z Nexu 5X a krátce i ze Sony Xperia Z5 Compact zvyklý na chování. Po zapnutí/restartu systému se rozsvítí obrazovka uzamčení a po cca 10 sekundách, uspí a já uživatel až třeba mám čas, tak si buď čtečkou otisků prstu, nebo vypínačem vyvolám obrazovku PINu a ten zadám pro prvotní odemčení přístroje. Připadá mi obtěžující číhat až se aparát nabootuje a spustí abych ho okamžitě odemknul a uspal, event. uspal rovnou pro pozdější odemčení PINem, jak popsáno výše.To vážně takhle má vypadat? Mám zvyk telefon na noc vypínat. Jasně, je to prastarý zakořeněný postup už z dřevních začátků mobilů v Čechách vůbec. Pokud to je běžné chování, jak píšete, tak potom by mne zajímalo, proč se mnou víc nediskutovali v OnePlus, Operátorka se kraťoučce zmiňovala, že zná tento “issue”. Později, že schvalují moje RMA a taky přístroj vyměnili.
Díky za Vaší trpělivost s vysvětlením. Nikdy by mne nenapadlo, že mám nějakou exotickou představu o používání otisků prstů v androidových telefonech.

Skaven2

Skaven2 0

22.7.2017 21:50

David Trlica diky za ten odkaz na slevu… defakto je to ochrany sklo zadara :)

Bagr.George

25.7.2017 17:17

Ahoj, prosím o otestování jestli má nativně VoWiFI a jestli skutečně funguje s Vodafonem včetně příjmu SMS.
Chci si jej koupit a toto je pro mne důležitý parametr, protože pracuji v místě bez signálu. Aktuálně mám Samsung S6 kde VoWiFI mám řešen přes aplikaci Vodafonu, ale přes aplikaci nechodí SMS.
Moc děkuji :-)

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

26.7.2017 10:31

Do recenze doplněno několik fotografií z Pro režimu.

@honza0738

Tak, jak jste to popsal u Nexusu 5X a Xperii, to funguje i na OnePlus 5. Po restartu si můžu zámek s Pinem vyvolat kdykoliv, obrazovka je rozsvícena po tu dobu, která je zvolena v nastavení.

@Bagr.George

Podle zahraničních serverů OnePlus 5 VoWiFi podporuje. Osobně ale nemám přístup k VoWiFi, takže nemůžu otestovat, nicméně po celém světě existuje pouze 1 verze OnePlus 5, takže pokud v zahraničí funguje, tak velmi pravděpodobně bude i u nás.

honza0738

26.7.2017 14:24

David Trlica,
tak to je tedy nemilé. Asi to mám opravdu špatně. Mně se skutečně po nabootování objeví obrazovka pro zadání PINu na odemčení přístroje. Dělá to už druhý vyměněný kus. Z toho nejspíš mohu vyvodit, že mně to bude dělat stejně i každy další vyměněný kus.
Díky

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

26.7.2017 14:46

@honza0738

Aha, tak to jsme si zřejmě nerozuměli. Myslel jsem, že problém je v tom, že se k obrazovce po zadání PINu nemůžete dostat.

Takhle to má fungovat, že po nabootování se musí nejprve zadat PIN, než se může použít otisk prstu, nebo jiné funkce telefonu.

bicista

30.8.2017 18:21

Osobne se mi vice zamlouva koncepce dualniho fotaku jako ma LG G6, kde kazdy fotak ma jiny uhel zaberu (ohnisko) takze se daji poridit pekne sirokouhle zabery, kdyz potrebujete do fotky toho dostat co nejvice. V malych prostorech treba doma je to parada.

Coobs39

24.12.2017 13:01

Oneplus je super do chvíle, než se s ním něco stane. Po cca 3 měsících mi přestala fungovat GPS. Po asi 14 dnech diskuzí, kdy mě jejich customer care donutil poslat neuvěřitelný penzum dokladů o tom, že je s telefonem opravdu něco špatně (logy, screenshoty, popis kde se to děje, jak často, atd…), konečně uznali, že asi opravdu někde problém je. Btw hloupě jsem zmínil, že mám doma i starej OPX a ten funguje skvěle. Okamžitě přišel požadavek na video, které srovnává gps výkon obou telefonů. To už jsem samozřejmě odmítl.
Poslal jsem tedy mobil do Arvata (servisní partner) dle instrukcí OP. Tam zjistili, že je vadná základní deska. Vzhledem k faktu, že to bylo v 6 měsících od koupě, a jednalo se o zásadní problém, žádal jsem výměnu telefonu za nový. Na to mi v OP řekli, že se sice odvolávám na EU legislativu, ale že oni mají svá vlastní pravidla. Mobil nechali opravit a poslali mi jej zpět. K mému překvapení však problém ani opravou nevyřešili, je to stále stejné a telefon je z hlediska GPS absolutně nepoužitelný.
Inu a teď se už 14 dnů dohaduju s OP, které po mě opět a znova žádá hromadu logů, i když jsem hned po zjištění, že oprava problém nevyřešila, sám poslal jednoznačné a průkazné evidence až nad hlavu. Prostě se se mnou nebaví, na moje otázky proč nerespektují EU právo odpovídají tím, že si mám počkat na Oreo update, že ten to možná vyřeší. Jsem z nich fakt hotovej.
OP5 je fajn telefon, ale nečekejte, že když přijde problém, bude společnost respektovat Vaše spotřebitelská práva. Nebude, protože ač na stránkách explicitně tvrdí, že respektuje EU spotřebitelské zákony, nedělá to ani náhodou. Já už od nich nikdy nekoupím, i kdyby to byl nejlepší mobil na světě za nejnižší cenu.

RSS (komentáře k článku)